More

  Opinie trenera Jodłowskiego o koniach startujących w sobotę i niedzielę (18-19 maja) na Służewcu

  Jeden z czołowych służewieckich trenerów Maciej Jodłowski kapitalnie rozpoczął sezon 2024. Jest liderem czempionatu trenerskiego z ośmioma zwycięstwami na 16 startów. Oto wypowiedzi Macieja Jodłowskiego na temat koni z jego stajni, które wystartują na Służewcu w sobotę i niedzielę (18-19 maja).

  Nagroda Traf – Jaroszówki – INTUITIVE & Dastan Sabatbekov – wałach jest u nas zaledwie od 1,5 miesiąca, więc niewiele jeszcze możemy o nim powiedzieć. Na treningach spisuje się poprawnie, ale czy wystarczy to na dobre miejsce w kat. B zobaczymy jutro… “Zagrał się” i musi ścigać się z najlepszymi sprinterami.

  Le Guy des Fresnes i Amaja podczas galopu na torze roboczym na Służewcu. Fot. Stajnia Orarius

  Nagroda Westminster Wiosenna – AMAJA & Szczepan Mazur – mimo że pod uczniem to jednak odczuła swój zwycięski start. Potrzebowała dłuższej chwili, by wrócić do sił. Tym razem poprzeczka postawiona jest znacznie wyżej…

  Nagroda Westminster Rulera – COLONIUS & Dastan Sabatbekov oraz ZEN SPIRIT & Vaclav Janáček – obydwa ogiery wygrały w swoich pierwszych tegorocznych startach. Colonius III gr. po walce, a Zen Spirit bardzo łatwo kat. B. Siwek w zdecydowanie lepszym czasie, ale po wiele lżejszej bieżni. W zeszłym roku plasował się blisko w pozagrupowych wyścigach i sami jesteśmy ciekawi jak to będzie wyglądało teraz. Zen Spirit startuje w niewdzięcznej roli faworyta, co nigdy nie ułatwia sprawy. Ogromnie cieszylibyśmy się gdyby zawalczył o pierwszą koronę…

  Women Power Series – GREEN CLOVER & Oliwia Szarłat – ostatnio ogier na dwa kilometry prowadząc z m. do m. wygrał pewnie o 6 dł. kończąc wyścig w 29,8!!! Dystans co prawda tym razem o 200 m krótszy, ale liczymy, że zobaczymy go w walce o czołowe lokaty.

  Nagroda Golejewka – MISS DYNAMITE & Szczepan Mazur – nasza oaksistka dopiero wchodzi w sezon, więc start ten traktujemy ulgowo. Tym bardziej, że dystans dla niej za krótki. Klacz dobrze przezimowała i czuje się dobrze.

  Od zewnętrznej: Ajdar Al Gunay, Miss Dynamite i Colonius podczas galopu na torze roboczym na Służewcu. Fot. Stajnia Orarius

  II gr – BOITDANSSONBLANC & Dastan Sabatbekov – ogier zwyciężając w swoim pierwszym tegorocznym stracie ograł Naughty Petera, który w imponującym stylu wygrywał w zeszłym tygodniu. Wydłużenie dystansu o 200 m nie powinno być problemem, powinien być w końcowej rozgrywce.

  III gr. – LADY AGNIESZKA & Dastan Sabatbekov – ostatnio poprowadziła sama dla siebie i wygrała pewnie o pół długości. Tym razem 200 m krócej, ale z samymi klaczami. Nie odczuła poprzedniego wyścigu, więc znowu liczymy na udany start.

  Na zdjęciu tytułowym Zen Spirit, Lady Agnieszka, Green Clover podczas galopu na SłużewcuFot. Stajnia Orarius

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły