More

  Wycofane konie i inne zmiany (Służewiec, sobota, 18 maja) – Temur Kumarbek zachorował i nie będzie jeździł

  Poniżej informacja o wycofanych koniach i zmianach jazd podczas siódmego dnia wyścigowego sezonu 2024 na Służewcu – w sobotę 18 maja. To dzień pierwszych klasyków w Polsce. Niestety, w jednym z nich, w Nagrodzie Wiosennej, nie zobaczymy Temura Kumarbeka na Magnezji, podobnie jak w Nagrodzie Golejewka na Moonu. W obu przypadkach zastąpi go Dastan Sabatbekov, czempion jeźdźców w Polsce w sezonie 2022, obecnie wicelider rankingu (8 zwycięstw, 9 ma aktualny czempion Sanzhar Abaev).

  Temur Kumarbek to zdolny młody jeździec z Kirgistanu, ale też niestety pechowiec. Pokazał się już w pierwszym roku startów, wygrywając od razu sześć wyścigów w debiutanckim sezonie 2021, notując dobrą skuteczność (16,7 procent). W dodatku w ponad połowie wyścigów zajmował płatne miejsca. Kolejny sezon miał jeszcze lepszy, o czym świadczy 30 zwycięstw. Już w drugim sezonie wygrał nagrody Baska, Nemana i Sac-a-Papier. W sezonie 2023 zapowiadało się, że będzie walczył z Bolotem Kalysbekiem i Sanzharem Abaevem o tytuł czempiona, ale kontuzja kolana (zerwanie więzadeł) zmusiła go odłożyć te marzenia na później. Przez około pół roku musiał przechodzić leczenie i rehabilitację.

  Temur Kumarbek po zwycięstwie w Nagrodzie Dżamajki na Magnezji

  W zimie Temur zmienił stajnię – przeniósł się od Adama Wyrzyka z Podbieli na Służewiec do Macieja Janikowskiego. Wiosną pokazał, że wrócił do zdrowia i formy. Wygrał dotąd trzy wyścigi na 16 startów, w tym Nagrodę Dżamajki na Magnezji, na której miał jechać w Wiosennej, ale zastąpi go Sabatbekov. Wielką szansą dla Kumarbeka miał być też dosiad na znakomitej Moonu w Nagrodzie Golejewka.

  W piątek przed południem porozmawialiśmy chwilę z Temurem Kumarbekiem. – Niestety, pech mnie nie opuszcza, zachorowałem, mam grypę. Od dwóch dni leżę w łóżku, słabo się czuję. Nie wiem jeszcze kiedy będę mógł wrócić do jazdy, to zależy od tego, jak szybko się wyleczę – powiedział Traf News smutny Temur Kumarbek.

  RZ

  WYCOFANE KONIE

  Dzień 7. (sobota) 18 maja 2024

  GonitwaNumerKoń
  I7Algiz
  VII6Freak Out
  VIII1Limlight
  VIII3Mercury

  DODATKOWO

  BRAK

  INNE ZMIANY

  III2Lady Judy(-3) E.Zamudin Uulu 55
  IV1Magnezjadż. D.Sabatbekov 59
  VII4Moonudż. D.Sabatbekov 59
  VIII5Primaveraadż. S.Mazur 59

  Na zdjęciu tytułowym Temur Kumarbek wygrywa Nagrodę Dżamajki na Magnezji

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły