Pierwszy sobotni wyścig pozagrupowy na Służewcu, Nagroda Traf – Jaroszówki, zgromadził najliczniejszą stawkę dziesięciu koni, w tym parę najlepszych polskich sprinterów: Emiliano Zapatę i Jenny Of Success. W zeszłorocznej edycji tego wyścigu, tę samą dwójkę faworytów pogodził Quibou (który biegnie również w tym roku), przy okazji wprawiając w osłupienie wyścigową publiczność. Czy i tym razem zwycięzca wyłoni się z pozostałej siódemki koni trenowanych w Polsce, a może niespodziankę sprawi gość z Czech? Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami uczestników tej gonitwy.
1. JENNY OF SUCCESS (FR) – 5-letnia klacz
hodowcy: M.L. Besnouin, J.M. Feuillet-Besnouin
właściciele: M. i S. Borys, K. Kamińska, J. Kostera – Cybersecurity, M. Kostera, S. Skowrońska-Kostera, A. Tokarska-Sommer, W. Sommer
trener: Wiaczesław Szymczuk
jeździec: dż. Sanzhar Abaev 62 kg
Rodowód: Rio de La Plata – Secret Of Success po Johannesburg
Rio De La Plata okazał się znakomitym koniem i był wysokiej klasy dwulatkiem, a w całej karierze wygrał trzy wyścigi G1, w tym: Prix Jean-Luc Lagardere 1400 m oraz Premio Roma na 2000 m. Jego potomstwo najlepiej radziło sobie na dystansach od 1400 do 2400 m. Matka wygrała dwa wyścigi (klasy 5) na sprinterskich dystansach 1000 – 1200 m.
Kariera: Klacz od początku swojej kariery pokazała potencjał wyścigowy, wygrywając dwa wyścigi w wieku dwóch oraz zajęła drugie miejsce (po przesunięciu z pierwszego) w Nagrodzie Cardei. Wieku trzech zaskoczyła wygraną w Nagrodzie Wiosennej, utrzymując prowadzenie od startu do mety i bijąc znakomitą Moonu. Potem przyszedł czas na sukces w Deer Lepa (nos za Emilano Zapatą) i Criterium, kiedy to ograła wyraźnie Emiliano Zapatę oraz gwiazdę polskich wyścigów – Timemastera. Chociaż w zeszłym roku nie powtórzyła sukcesu w Nagrodzie Jaroszówki i Memoriale Jurjewicza, to jednak ponownie udowodniła swoją moc w Nagrodzie Syreny. Na koniec sezonu została sprawdzona w Niemczech, zajmując pierwsze i drugie miejsce w biegach na 1400 m.
Preferowany stan bieżni i dystans: Wyniki wskazują jasno, że dystanse 1300-1400 m są optymalne dla tej klaczy, a choć wygrywała na każdej nawierzchni, to tor elastyczny bardziej jej sprzyja.
Trener, jeździec i waga: Trener Wiaczesław Szymczuk odniósł w tym roku jedno zwycięstwo, gdy El Corazone w sprinterskim biegu zaprezentował doskonałą formę na początku sezonu. Sanzhar Abaev, który zna klacz bardzo dobrze i ma z nią na koncie dwie wygrane, może ponownie zaprezentować się z najlepszej strony. Warto zaznaczyć, że Jenny of Success biegała nawet z wagą 64 kg, jednak osiągała najlepsze wyniki, gdy jej obciążenie nie przekraczało 60 kg.
Prognoza: Mimo że klacz odpoczywała poza torem, to powinna być dobrze przygotowana do tego pierwszego startu. W zeszłym roku lekko zawiodła, ale jest to czołowa kandydatka do walki o wygraną, a miejsce poza trójką będzie zaskoczeniem.
2. LIVE (IRE) – 6-letni wałach
hodowca: Haras d’Haspel
właściciel: Leram s.r.o.
trener: Vaclav Luka (Czechy)
jeździec: dż. Adam Florian 63 kg
Rodowód: Outstrip – Living Art po Trippi
Ojcem wałacha jest Outstrip, który w wieku dwóch lat zajął drugie miejsce w Vintage Stakes G2 1400 m, przegrywając jedynie o szyję. Jego największym osiągnięciem było zwycięstwo w prestiżowym Breeders’ Cup Juvenile Turf G1 1600 m. Jako starszy koń Outstrip ścigał się z mniejszą skutecznością, ale zakończył karierę z wygraną przekraczającą pół miliona funtów. Konie po nim wydają się być typowymi milerami, a jedynie trzy z nich przekroczyły rating 105 funtów. W Polsce, najlepszym potomkiem Outstripa był znakomity ogier Matt Machine, zwycięzca nagród Mokotowskiej i Strzegomia.
Matka wygrała z debiutu oraz była dwa razy czwarta w gonitwach Listed oraz G3. Jej najlpeszym przychówkiem jest omawiany koń.
Kariera: Live ma za sobą kilka lat rzetelnego biegania na francuskich torach, gdzie z powodzeniem rywalizował w gonitwach Pattern. Dzięki drugiemu miejscu w gonitwie Listed w Fontainebleau na dystansie 1100 m uzyskał status black type. Poza tym, na swoim koncie ma pięć zwycięstw we Francji, czwarte miejsce w gonitwie G2 oraz piąte w G3. Po wygraniu gonitwy sprzedażowej został zakupiony do Czech. W kwietniowym starcie w Pradze pokazał się na finiszu, tracąc niewiele do trzech pierwszych koni.
Preferowany stan bieżni i dystans: Najlepiej biegał na dystansach 1000 -1400 m i na szybkich nawierzchniach.
Trener, jeździec i waga: Doświadczony i bardzo dobry czeski trener mówi, że nie zwracałbym większej uwagi na trzy dalsze miejsca jesienią 2023 roku we Francji, bo koń był już trochę przemęczony i potrzebował się zregenerować. Wypada ufać Vaclavovi Luce, a jego doświadczenie i sukcesy we Francji oraz wygrana Wielka Warszawska przez ogiera Nagano Gold przemawiają na korzyść Live’a. W siodle młody Adam Florian – czempion jeźdźców w Czechach w 2019 roku. Wałach poniesie 63 kg, co stanowi najwyższą wagę w jego karierze i jeszcze nie wiemy, jak sobie może z nią radzić.
Prognoza: W najwyższej formie mógłby być faworytem tej gonitwy, ale i tak jest w stanie walczyć o czołowe lokaty.
3. SHAMADRAM (GB) – 4-letni ogier
hodowca: P. Mitchell Bloodstock
właściciele: J., M., R. i Z. Traka
trener: Maciej Kacprzyk
jeździec: dż. Martin Srnec 60 kg
Rodowód: Mukhadram – Sweet As Honey po Duke of Marmalade
Ojciec – Mukhadram rozwinął swoja karierę w wieku czterech lat, kiedy to wygrał York Stakes G2 na 2100 m i Brigadier Gerard Stakes G3 na 2000 m. Rok później zameldował się na mecie jako pierwszy w Eclipse St. G1 i był też drugi w Dubai World Cup G1 na 2000. Zarobił na torach 1 968 250 funtów, a jego najwyższy rating w karierze to 123 funty. Potomstwo po ogierze Mukhadram najlepiej czuje się na średnich dystansach od 1400 do 2000 metrów. Jego synem jest Timemaster – koń roku 2020 w Polsce.
Matka – Sweet as Honey została wyhodowana przez królową angielską Elżbietę II, ale biegała tylko trzy razy jako dwulatka. Pierwsze dwa starty były bardzo nieudane, a w ostatnim swoim biegu zajęła drugie miejsce na 11 koni w wyścigu na 1600 m.
Kariera: Wygrał trzy pierwsze wyścigi w swoje karierze. W swoim drugim starcie – w Nagrodzie Hipokratesa ograł zdecydowanie przyszłego derbistę Westminster Moona o cztery długości, a potem w wieku trzech lat odniósł sukces w Nagrodzie Strzegomia, pokonując Clyde’a i Marigold Blossom. Potem przyszły dwa rozczarowujące starty w klasykach dla koni trzyletnich oraz kontuzja.
Preferowany stan bieżni i dystans: Koń biegał mało, więc trudno ocenić jego predyspozycje dystansowe, ale z rodowody oraz przebiegu kariery wynika, że najlepiej powinien się czuć na średnich dystansach. Natomiast najlepiej się biegał na bieżniach elastycznych lub mocno elastycznych w skali 3,7 – 4,2.
Trener, jeździec i waga: Stajnia Macieja Kacprzyka po słabszym początku sezonu idzie z formą wyraźnie do przodu, a konia dosiadał będzie czeski dżokej Martin Srnec.
Prognoza: Ze względu na powrót po kontuzji oraz raczej za krótki dystans, ma mniejsze szanse na udział w walce o płatne miejsca.
4. QUIBOU (GB) – 6-letni ogier
hodowca: Franklin Finance S.A., E. Ribard i S. Vidal
właściciel: M. Glinowiecki, M. Pawlik-Glinowiecka i Niespodzianka
trener: Krzysztof Ziemiański
jeździec: dż. Stefano Mura 60 kg
Rodowód: Air Chief Marshal – Kilava po Invincible Spirit
Jego ojciec wygrał Minstreal Stakes G3 na 1400 m, a jego najlepszym potomkiem biegającym w Polsce był trójkoronowany Fabulous Las Vegas. Matka wygrała trzy wyścigi i jest córką znakomitego sprintera Invincible Spirit, po którym Quibou odziedziczył szybkość.
Kariera: Quibou rozpoczął swój piąty sezon. Jego forma to prawdziwa sinusoida, potrafi zachwycić brawurowym występem, by za chwilę kompletnie rozczarować. Odniósł sześć zwycięstw, w tym dwie gonitwy pozagrupowe i bez wątpienia jego wygrana w zeszłorocznej edycji tej nagrody była największym sukcesem. Piąte miejsce w Handicapie Otwarcia sugeruje, że jego forma dopiero idzie w górę.
Preferowany stan bieżni i dystans: Trudno przewidzieć, jakie jest dla niego optimum dystansowe. Do zeszłego sezonu wydawało się, że najlepiej sobie radzi na 1600 -2000 m, ale dwa dobre występy na 1300 m, pokazują, że jego potencjał jest bardziej uniwersalny. Natomiast wyraźnie preferuje szybkie tory.
Trener, jeździec i waga: Tym razem dosiadać go będzie doświadczony i na stałe współpracujący z trenerem Krzysztofem Ziemiańskim włoski dżokej Stefano Mura, który zna Quibou bardzo dobrze, a forma stajni idzie wyraźnie w górę.
Prognoza: Ten błyskotliwy koń, w przeszłości potrafił zaskoczyć wygraną nawet swojego właściciela, ale tym razem jest kandydatem do niższych płatnych lokat.
5. EMILIANO ZAPATA (GB) – 8-letni ogier
hodowca: Bumble Bloodstock & S. Nicholls
właściciele: O. Hrushevska, F. Krupa, T. Śpiewankiewicz i E. Zahariev
trener: Emil Zahariev
jeździec: dż. Szczepan Mazur 63 kg
Rodowód: Garswood – Golden Dirham po Kheleyf
Ojciec ogiera – Garswood – zwyciężył w Prix Maurice de Gheest G1 (1300 m) oraz w 2013 Lennox Stakes G2 (1400 m), na podobnych dystansach najlepiej czuje się również jego potomstwo. Natomiast matka – Golden Dirham – urodziła szóstkę koni, a najlepszym jej przychówkiem jest klacz Perdika, która ma status black type i najlepszy rating w karierze 111 funtów. Córka ogiera Unfortunately jest typową sprinterką.
Kariera: Ogier odniósł zwycięstwa w dziewięciu wyścigach oraz siedem razy był drugi, a łączna suma zarobionych pieniędzy wynosi 340 tys. złotych. Największe sukcesy to wygrane w nagrodach Rulera, Mosznej, Deer Leapa, Criterium czy w Memoriale Fryderyka Jurjewicza. W pokonanym polu zostawił Timemastera, a jego pojedynki z końmi trenera Wiaczesław Szymczuka: Umberto Caro oraz Jenny of Success dostarczyły niezapomnianych emocji, a ich bilans jest pozytywny dla Emiliano Zapaty.
Preferowany stan bieżni i dystans: Zdecydowanie najlepiej się czuje na dystansach 1300 – 1600 m, na których dzieli i rządzi. Stan toru wydaje się mieć raczej mniejsze znaczenie (choć panuje opinia, że lepszy jest na szybkiej nawierzchni), a swoje zwycięstwa odnosił na bieżni w skali 2,9 jak i 4,2.
Trener, jeździec i waga: Emil Zahariev w ostatnich latach pokazał się szczególnie jako trener Emiliano Zapaty, co zaowocowało przyciągnięciem do stajni dużej grupy koni własności Millennium Stud. W tym roku stajnia jest w formie od początku sezonu, a w siodle nie kto inny jak najlepszy polski dżokej Szczepan Mazur. Waga 63 kg nie powinna stanowić problemu dla tego silnego ogiera.
Prognoza: Dotychczasowe osiągnięcia dają mu tytuł faworyta gonitwy.
6. BLIZBOR (IRE) – 8-letni wałach
hodowca: A. Rafferty
właściciel: M. Biały
trener: Adam Wyrzyk
jeździec: k.dż. Kumushbeka Dogdurbeka Uulu 60 kg
Rodowód: Power – Faiths Perfection po Docksider
Ojciec wałacha – Power wygrał irlandzkie 2000 Gwinei oraz National Stakes G1 na 1400 m. Wydaje się przekazywać predyspozycje wyścigowe na milę. Poza Blizborem po tym ogierze była tylko jedna klacz wyścigowa w Polsce – Sweet A Sugar, która biegała na rzetelnym poziomie. Matka miała słabą karierę i do wyścigów wyszedł jeszcze tylko jeden jej syn, ale nie zajął nawet jednego miejsca płatnego.
Kariera: Ten weteran torów wyścigowych 29 razy meldował się na płatnych miejscach, co więcej, aż 11 razy wygrał! Na szczególną uwagę zasługują zwycięstwa w gonitwach kat. B: Nagrodzie Jaroszówki w 2022 roku oraz Nagrodzie Deer Leapa w 2023. Był ostatni w Nagrodzie Dandolo w pierwszym dniu wyścigowym, ale tor był mocno elastyczny, a wyścig miał charakter przygotowawczy do dalszej części sezonu.
Preferowany stan bieżni i dystans: Najlepiej biegał w wyścigach sprinterskich do 1600 m. Pasują mu zarówno tory lekko elastyczne jak i elastyczne, a w Nagrodzie Criterium w zeszłym sezonie, na torze 4,2 był trzeci, dwie długości do Emiliano Zapaty.
Trener, jeździec i waga: Stajnia Adama Wyrzyka mocno weszła w sezon, ale potem delikatnie zabrakło szczęścia i licznik zwycięstw zatrzymał się na trzech. Trener zna bardzo dobrze swojego podopiecznego i wie, jak go przygotować na najważniejsze gonitwy. W siodle Blizbora zobaczymy pierwszego jeźdźca stajni.
Prognoza: Wydaje się, że na początku tego sezonu jest w trochę niższej dyspozycji, ale w drugim starcie prawdopodobnie poprawi. Bieżnia powinna być szybka, więc ma szanse zająć 41. płatne miejsce.
7. INTUITIVE (IRE) – 8-letni wałach
hodowcy: D. Fonzo & M.T. Matouani
właściciel: S. Edri
trener: Maciej Jodłowski
jeździec: dż. Dastan Sabadbekov 60 kg
Rodowód: Haatef – Majraa po Invincible Spirit
Jego ojciec jest po wspaniałym Danzingu, a matka ojca po Mr Prospector. Wyhodowany przez szejka Hamdana Al Maktouma biegał osiem razy i cztery razy wygrał, w tym gonitwę Listed oraz G2, obie na 1200 m. Piątka jego potomstwa otrzymała rating ponad 100 funtów, a najwyższym, bo 112 funtami, mógł się poszczycić omawiany Intuitive.
Matka biegała cztery razy w wieku dwóch lat i ma na koncie dwa drugie miejsca oraz jedną wygraną we Francji. Poza Intuitivem dała jeszcze trójkę koni, ale nie pokazały talentu na torze.
Kariera: Na jego karierę Wyspach Brytyjskich składają się 23 starty. Wygrał sześć razy i pięć razy był drugi. Najlepiej radził sobie w gonitwach handicapowych w Lingfield. Po przyjeździe do Polski miał cztery nieudane starty oraz na jeden wyścig odrodził się raz niczym feniks z popiołów. Mowa o Nagrodzie Przedświta, gdzie na preferowanym przez siebie dystansie 1600 m zaskoczył i po walce ograł Comin’ Through, Caro Gorgio oraz Quibou.
Preferowany stan bieżni i dystans: Sądząc na podstawie jego kariery, najlepiej sobie radził na dystansach 1400-1600 m, ale jako trzylatek potrafił wygrać na 1200 m, a tor elastyczny wydaje się najbardziej dla niego optymalny.
Trener, jeździec i waga: Stajnia Macieja Jodłowskiego jest w sztosie, a sam trener prowadzi w czempionacie z ośmioma wygranymi. Dosiad Dastana Sabadbekova, który również od początku sezonu idzie jak burza, gwarantuje, że wałach pokaże maksimum swoich możliwości na jakie go teraz stać.
Prognoza: Wydaję się, że dystans mógłby być dłuższy i wtedy jego szanse trzeba oceniać wyżej. Nie można natomiast wykluczyć, że będzie w stanie włączyć się do rywalizacji o najniższe płatne lokaty, ale kandydatów do ich wywalczenia jest wielu.
8. MOONARA (FR) – 4-letnia klacz
hodowca: Guy Pariente Holding
właściciel: Plavac Sp. z o.o.
trener: Salih Plavac
jeździec: dż. Bolot Kalysbek Uulu 55 kg
Rodowód: Kendargent – Soupcon po Footstepsinthesand
Jej ojciec, jest koniem black type i okazał się skutecznym reproduktorem, dając liczną grupę koni, tak jak on, black type. Pośród szóstki najlepszego potomstwa, dwa były typowymi milerami, a reszta lepiej czuła się na dłuższych dystansach.
Matka ma za sobą trzynaście startów, a jej najlepsze występy przyszły na koniec kariery, kiedy to wygrała w handicapie na 1200 m i w gonitwie sprzedażowej na 1300 m. Możemy zatem przyjąć, że predyspozycje szybkościowe Moonary pochodzą właśnie od klaczy Soupcon.
Kariera: Wydaje się być koniem grupowym i odniosła trzy zwycięstwa, w tym na 1200 m w Nagrodzie Pawimenta. Biegała trochę w kratkę, ale jest to bardzo nerwowa klacz. W konfrontacji z absolutną czołówką w Nagrodzie Criterium nie dała rady najlepszym i zajęła piąte miejsce.
Preferowany stan bieżni i dystans: Zdecydowanie jest to sprinterka, dla której do niedawna 1300 m było za długo. Dwie wygrane odniosła na torach 4,0 i więcej, więc szybka bieżnia mniej jej sprzyja.
Trener, jeździec i waga: W maju konie Saliha Plavaca pokazały się z dobrej strony i stajnia pokazuje dobre przygotowanie do tegorocznych startów. Trener mówi, że znacząco poprawiła formę fizyczną, zbudowała masę mięśniową i zwiększyła swoją siłę. Jest w doskonałej kondycji i gotowa do rywalizacji. Na dystansie 1000-1200 metrów byłaby niezwykle trudnym przeciwnikiem, jednak na 1300 metrach może jej zabraknąć mocy na finiszu. Zmodyfikowano jej plan treningowy, co może przynieść poprawę. Po trudnym początku sezonu Bolot Kalysbek jest już w optymalnej formie, a klacz poniesie najniższą wagę w polu, co zdecydowanie jej sprzyja.
Prognoza: Jeśli tylko trenerowi udało się ją przygotować do dłuższego dla niej dystansu, ma szanse powalczyć o niższe lokaty
9. ESPRESSO (FR) – 4-letni ogier
hodowca: P. Nataf
właściciele: R. Gorczyca, K. i M. Mazur, B. Olkowska
trener: Wojciech Olkowski
jeździec: dż. Anton Turgaev 56 kg
Rodowód: Al Wukair – Asiana po Westerner
Al Wukair biegał siedem razy. Zarobił jednak prawie pół miliona funtów. Wygrał gonitwę Listed oraz G3. Największym jego sukcesem było trzecie miejsce w angielskim klasyku 2000 Gwinei oraz zwycięstwo w Prix du Haras de Fresnay-le-Buffard – Jacques Le Marois G1 na dystansie 1600 m. Był klasowym milerem. Potomstwo Al Wukaira biega trzeci sezon i wyniki są przyzwoite, cztery konie przekroczyły rating powyżej 100 funtów, a predyspozycje dystansowe dziedziczą po ojcu. Najlepsze konie po nim biegają na 1600 m lub dłużej. W Polsce mamy jeszcze dobrego Cunning Foxa po tym ogierze.
Matka Asiana dała piątkę potomstwa poza Espresso i były to konie na dystans od mili w górę. Najlepszy Anctot po Ectot wygrał trzy wyścigi na osiemnaście startów, a jego domeną były wyścigi na 2000 m i dłużej.
Kariera: Cztery wygrane wyścigi na poziomie grupowym oraz bliskie drugie miejsce w Nagrodzie Nemana pokazują, że nie bez powodu Espresso, obok Anatora, jest czołowym koniem w stajni.
Preferowany stan bieżni i dystans: Do tej pory wydawało się, że sprzyjają mu cięższe bieżnie, ale tegoroczna wygrana była na torze lekko elastycznym, a Espresso pokazał, że przez zimę rozwinął swój potencjał. Preferowany dystans 1300 – 1600 m.
Trener, jeździec i waga: Wojciech Olkowski ma już na swoim koncie największe sukcesy i choć w zeszłym roku zabrakło mu wygranych na taką miarę, to Anator zabłysnął, bijąc rekord toru na 2000 m. Trener z optymizmem patrzy na tegoroczne starty Espresso i nie boi się nawet mocnej stawki. Atutami ogiera są tegoroczne przetarcie, niska waga i dosiad Antona Turgaeva, który go bardzo dobrze zna.
Prognoza: Na szybkim torze nie wydaje się kandydatem do walki o czołowe miejsca.
10. MARIGOLD BLOSSOM (IRE) – 4-letnia klacz
hodowca: Knocktoran Stud & G. Fox
właściciel: Dozbud 2 Sp. z o.o.
trener: Michał Borkowski
jeździec: dż. Vaclav Janacek 62 kg
Rodowód: Footstepsinthesand – Rockstar Night po Fastnet Rock
Footstepsinthesand był niepokonany jako dwulatek, zwycięzca klasycznej gonitwy 2000 Gwinei i jest po Giant’s Causewayu – tak jak Shamardal. Pochodzi od niepokonanej klaczy Glatisant, zwyciężczyni gonitw grupowych dla dwulatków, córki Rainbow Questa. Ogier jest trzykrotnym czempionem reproduktorów w Ameryce Północnej. Dał dużą liczbę zwycięzców gonitw Pattern, a do jego najlepszego potomstwa należą zwycięzcy gonitw G1: Chachamaidee, Shamalgan, Marianafoot oraz Steinbeck. W Polsce największą gwiazdą po nim był Star Poker – rekordzista toru na 1600 m, a jego córka Amaja będzie jedną z kandydatek do wygranej w Nagrodzie Wiosennej.
Matka nie pokazała się do tej pory w hodowli, ale jest córką czempiona sprinterów i sprawdzonego reproduktora Fastnet Rocka.
Kariera: Marigold Blosssom szybko stała się jedną z liderek swojego rocznika dzięki imponującej passie trzech rzędowych wygranych, w tym w Nagrodzie Skarba (kat. B) oraz w Nagrodzie Dakoty (kat. A). Początek kariery w wieku trzech lat był spokojniejszy, ale klasyk dla klaczy – Nagrodę Wiosenną również zapisała na konto swoich zwycięstw, bijąc przy tym wyraźnie Migliorę Speranzę. Już nie tak łatwo, bo o pół długości, ograła tą samą podopieczną trenera Janusza Kozłowskiego oraz późniejszą oaksistkę – Miss Dynamite w Nagrodzie Soliny. Po czwartym miejscu w Oaks zaczęła biegać na krótszych dystansach, ale wyraźnie nie poradziła sobie z bardziej doświadczonymi rywalami, zajmując dalekie lokaty.
Preferowany stan bieżni i dystans: Na podstawie jej występów można wysnuć wniosek, że najlepiej czuje się w okolicy 1300-1600 m i zdecydowanie sprzyjają jej suche bieżnie.
Trener, jeździec i waga: Michał Borkowski rozpoczął znakomicie ten sezon i jest wiceliderem czempionatu trenerów. Trener wyraża pewne wątpliwości co do formy klaczy, biorąc pod uwagę jej pracę na treningach oraz słabsze wyniki pod koniec sezonu 2023 na dystansach sprinterskich. Ma jednak nadzieję, że okres zimowy pozwolił klaczy na poprawę. Wydaje się, że trener podchodzi do tego startu z nastawieniem rozpoznawczym, chcąc ocenić aktualne możliwości klaczy. Klacz się wysoko zagrała i poniesie dużą wagę 62 kg, a w siodle zobaczymy znakomitego czeskiego internacjonała.
Prognoza: Biorąc pod uwagę wszystkie elementy wydaje się, że klaczy będzie trudno powalczyć nawet o niższe płatne lokaty.
Typ: Emiliano Zapata (5) – Jenny Of Success (1) – Live (2) – Quibou (4)
Michał Kurach
Na zdjęciu tytułowym Quibou wygrywa Nagrodę Jaroszówki 2023