More

  W niedzielę na torze Auteuil – Grand Steeple-Chase de Paris, córka Tunisa też startuje w gonitwie rangi G1

  W niedzielę 19 maja czeka nas prawdziwy maraton wyścigowy. Gonitwy w Polsce będą rozgrywane zarówno na Służewcu (jest kumulacja septymie, ponad 35 tysięcy złotych) jak i na Partyniach. W programie Traf Online są także wyścigi z Francji. Na torze Auteuil o godz. 16.05 zostanie rozegrana jedna z najważniejszych w Europie gonitw przeszkodowych – Grand Steeple-Chase de Paris G1. W innej gonitwie rangi G1 w Auteuil, o godz. 17.55 w płotowej Prix Alain du Breil, wystartuje córka polskiego Tunisa Ella Duchic, która ma już status black type po zwycięstwie w wyścigu rangi Listed. W ofercie Trafonline.pl jest w niedzielę 9 gonitw z Francji.

  Grand Steeple-Chase de Paris G1 to wyścig przeszkodowy na 6000 metrów dla pięcioletnich i starszych koni z pulą nagród 900 tysięcy euro, w tym 405 tysięcy dla zwycięzcy. Wystartuje 13 koni.

  Około południa w notowaniach PMU faworytem był jeden z trzech najmłodszych uczestników gonitwy, z nr 14 pięcioletni Juntos Ganamos, na którym pojedzie James Reveley. Juntos wygrał dwa ostatnie trochę mniejsze wyścigi na torze Auteuil, a w ubiegłym roku triumfował tam w gonitwie rangi G1. Na początku kariery ścigał się z nim w gonitwach Pattern, i był dość blisko, syn kryjącego w Polsce Baliosa – Winteriscoming.

  Dość mocno liczone w Grand Steeple-Chase de Paris są także z nr 6 Grandeur Nature, z nr 2 Gold Tweet i z nr 12 Amy du Kiff.

  Synteza typów w mediach: 6-14-2-5

  Ella Duchic wygrywa Listed w Compiegne

  W innej gonitwie rangi G1 w Auteuil, o godz. 17.55 w płotowej Prix Alain du Breil (3900 m, pula nagród 278 tysięcy euro), wystartuje córka polskiego Tunisa Ella Duchic, która ma już status black type po zwycięstwie w wyścigu rangi Listed 23 kwietnia Compiegne na 3600 m. W stawce dwunastu koni nie jest zbyt liczona (kurs 26:1). To pierwszy występ konia po wyhodowanym w Iwnie Tunisie w gonitwie rangi G1.

  Dość mocnym faworytem tego wyścigu jest z nr 3 świetny pochodzeniowo Leon du Berlais (Authorized – Chica du Berlais po Cadoudal), na którym pojedzie Geatan Masure. W marcu Leon wygrał w Auteuil gonitwę rangi G3, ale w kwietniu nie ukończył wyścigu G2.

  Synteza typów w mediach: 3-4-10-2

  Program wszystkich niedzielnych gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na Trafonline.pl

  RZ

  Na zdjęciu tytułowym Ella Duchic

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły