More

  Good Gift otworzy dzisiejszą transmisję w Trafonline

  Aż siedemnaście gonitw zostało wpisanych do wtorkowej oferty Trafonline. Transmisja rozpocznie się przed 13:10 wyścigiem z udziałem dobrze znanego z rywalizacji na Służewcu Good Gifta. Oficjalny program ruszy nieco później – o 13:27 wyścigiem kłusaków z Vichy, a już o 13:55 zostanie rozegrana pierwsza z trzech dzisiejszych czwórek (pozostałe zaplanowane są na 16:15 i 18:20). Podczas dzisiejszej transmisji będzie można obejrzeć wszystkich pięć dyscyplin wyścigowych reprezentowanych na francuskich torach: wyścigi płaskie, płotowe, przeszkodowe, kłusaków w sulkach i monte.

  Nie zabraknie polskiego akcentu. O 13:10 wystartuje trenowany w poprzednich latach przez Krzysztofa Ziemiańskiego, a przygotowywany w tym roku przez Henri-Alexa Pantalla Good Gift. Na dystansie 3000m zwycięzca ubiegłorocznej Nagrody Widzowa  zmierzy się z ósemką wymagających i doświadczonych w biegach stayerskich rywali, z których kilku ma status „black type”. Good Gift, podobnie, jak świetnie radzący sobie w tym roku Kaneshya, cały czas jest własnością firmy Westminster.

  Good Gift zwycięża na Służewcu

  Najwięcej emocji budzą gonitwy, w których rozgrywane są największe pule, a te w przypadku wyścigów z Francji, mają miejsce w czwórkach. Omówimy więc pierwszy z czwórkowych wyścigów – Handicap d’Angers Loire Metropole (13:55).

  Jest to handicap dla 4-letnich i starszych koni rozgrywany na dystansie 2300 metrów.

  Faworytem Equidii i lokalnych gazet jest dosiadany przez lidera czempionatu dżokejskiego Maxime’a Guyona Centrical (2). Sześciolatek poniesie wagę 59,5 kg. Po zmianie trenera na Francoisa Monforta biegał trzykrotnie. Za pierwszym razem zgubił podkowę i ukończył wyścig na dalszej lokacie, ale już w kolejnych dwóch zwyciężył. Były to wyścigi na prowincjonalnych torach, ale Centrical (2) wygrywał już w przeszłości również w Angers, na dzisiejszym dystansie. Można więc założyć, że przynajmniej włączy się do walki o wygraną.

  W walce o czołowe lokaty nie powinno zabraknąć czteroletniego Shelby (4) i o trzy lata od niego starszego Kaleo Palace (1).

  Trener Miguel Alonso Roldan wolałby trochę dłuższy dystans dla Shelbiego (4), ale tor, który zapowiadany jest na trochę wolniejszy, niż ostatnio, powinien to zrekompensować. Plusem będzie dosiad Geralda Mosse’a, który zdążył już go poznać, a para ta pokazała się z dobrej strony w ostatnim starcie.

  Kaleo Palace (1) pokazał dobrą formę w ostatnich startach. Trener Alain Couetil uważa, że koń nawet poprawił się jeszcze po ostatnim zwycięstwie, więc nie obawia się wysokiej wagi.  

   W następnej kolejności wymienimy Klif Bere (3) i Canouann (7).

  W przypadku Klif Bere (3) trener Bruno Audouin ostrożnie ocenia szanse, zaznaczając, że nie jest przekonany, czy na tym poziomie jego podopieczny ma wystarczająco jakości. Jest jednak w formie i biega bardzo równo, co przełożyło się na cały szereg solidnych wyników.

  Canouann (7) specjalizuje się w trochę dłuższych dystansach, więc będzie to dla niego wymagający sprawdzian pod kątem szybkości.  W Fontainebleau przegrał o ok.1,5 długości z mocno liczonym dzisiaj Shelbim (4) przy takiej samej różnicy w wagach, jak dzisiaj.

  Lista startowa i typy francuskich mediów

  Prognoza Trafnews: Centrical (2) – Shelby (4) – Kaleo Palace (1) – Canouann (7)

  Witold Sudoł  

  Na zdjęciu tytułowym Centrical. Fot. Equidia

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły