More

  Program i prognozy TrafOnline na wtorek

  Przewodnim mityngiem dzisiejszego programu TrafOnline będzie skokowy Auteuil, gdzie rozegrane zostaną: mająca status Listed Prix de la Muette (17:18) i czwórkowa Prix Aladdin (13:55). W pierwszej części dnia będą nam również towarzyszyły wyścigi płaskie z Tuluzy, a w drugiej kłusaki z paryskiego Vincennes. Łącznie, od 13:27 do 18:21, w ofercie nalazło się 17 gonitw. Tym razem nie ma wielkich kumulacji, ale jak pokazują poniedziałkowe wyścigi, podczas których za „grosze” trafiona została czwórka w wysokości 2333 zł, czasami najmniej pozorne gonitwy przynoszą najlepsze trafienia w totalizatorze.

  Do omówienia wybraliśmy płotową Prix Aladdin (13:55).

  Warto zaznaczyć, że czwórki w TrafOnline zazwyczaj rozgrywane są w handicapach, natomiast Prix Aladdin jest wyścigiem z warunkami.

  Po wycofaniu trzech koni na starcie pozostała tylko 13.

  Faworytkom Equidii jest Kalia (14), której francuscy eksperci dają kredyt zaufania po rozczarowującym drugim starcie (została zatrzymana). W debiucie zajęła drugie miejsce na prowincjonalnym Moriax, a następnie nie poradziła sobie na stołecznym Auteuil. Oceniając po tych wynikach, wypada przyznać jej mniejsze szanse, ale trenerka Daniela Mele mocno wierzy w swoją klacz, relacjonując, że na treningach nie tylko wyróżnia się w gronie rówieśników, ale nie odstaje również od bardziej doświadczonych koni. Pani Mele nie ma wytłumaczenia dla słabego występu w Auteuil i liczy, że tym razem będzie inaczej. To zapewne wzięli pod uwagę eksperci Equidii, umieszczając ją na pierwszym miejscu.

  Wysoko powinny się uplasować Soie de Coeur (3) i Worth It (4). Oba mają na koncie drugie lokaty w Dieppe, a ich trenerzy pozytywnie oceniają szanse w dzisiejszym wyścigu.

  Guillaume Lassaussaye zdradza, że Soie de Coeur (3) w pierwszym starcie pokonała rywali, którzy później spisywali się bardzo dobrze. W Dieppe wyścig się jej nie złożył, ale zajęła drugie miejsce. Mimo to trener ostrożnie ocenia jej szanse, spodziewając się miejsca na podium.

  Hector de Legenste informuje, że nie miał w planach startować z Worth It (4)  w Auteuil, ale okoliczności sprawiły, że zdecydował się na ten ruch. Ogier długo dojrzewał, ale obecnie jest w dobrej dyspozycji, co dało mu drugie miejsce w Dieppe. Trener oczekuje, że potwierdzi swoją wartość w dzisiejszym starcie.

  Wśród poważnych kandydatów do premiowanej lokaty wskazywany jest Maccarellu (13), który zadebiutuje dzisiaj w gonitwie płotowej. Koń startował trzykrotnie na torze Fontainebleau w wyścigach płaskich. Dwa razy był trzeci, a ostatnio zwyciężył. Trener Mickael Seror informuje, że jego koń od jakiegoś czasu trenuje skakanie, ale cały czas jest trochę zielony. W wyścigach płaskich potrafił odpuścić, gdy wychodził na front.

  Nie bez szans u Francuzów jest również absolutna debiutantka Karma d’Airy (16). Trener Hugo Merien przyznaje, że jest podekscytowany debiutem swojej klaczy. Dużo od niej oczekuje, chociaż uważa, że debiut wśród doświadczonych koni nie będzie należał do najłatwiejszych. Zaznacza też, że klacz rozpoczyna karierę dopiero teraz ze względu na chorobę, która przytrafiła jej się jakiś czas temu.

  Stawka nie wydaje się szczególnie mocna, a z wypowiedzi pozostałych trenerów można wnioskować, że konie startują bardziej po naukę, niż by rywalizować o poważne wyniki.

  Umiarkowany optymizm w kontekście walki o niższe premiowane lokaty wiązany jest z: Mister Chick (6), Secret de Maine (8), Sir Louisem (11) i ewentualnie Tough Times (5).

  Tough Times (5) w opinii Josefa Vani Jr cały czas musi się uczyć, ponieważ jego skoki nie są doskonałe. Trener ma jednak nadzieję na choćby „małe kieszonkowe”.

  Mister Chick (6) w opinii trenera posiada większy potencjał, niż to pokazał ostatnio. Wymaga od dżokeja sporego zaangażowania w wyścigu.

  Secret du Maine (8) prowadził w ostatnim starcie i galopował swobodnie, ale popełnił błąd na trzecim płocie od końca i zaliczył upadek. W tej stawce nie jest bez szans na poprawienie wyników.

  Sir Louis (11) według Noela George’a robi postępy z wyścigu na wyścig. Trener uważa, że tor Auteuil powinien mu odpowiadać i liczy na płatną lokatę.

  Prognoza Trafnews: Soie de Coeur (3) – Worth It (4) – Kalia (14) – Maccarellu (13)

  Witold Sudoł

  Zdjęcie – Equidia.fr

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły