More

  Prosto ze stajni (Służewiec, 1-2 czerwca)

  Wypowiedzi trenerów dotyczące koni startujących na Służewcu w najbliższy weekend.

  Janusz Kozłowski

  Don Kasters – Bardzo dobrze spisał się w sezonowym debiucie i liczę, że utrzyma ten poziom. Ma przynajmniej jednego groźnego rywala, ale chciałbym, aby sprostał roli faworyta.

  Kalsarikannit – Będzie wycofany, bo za tydzień ma pobiec we Wrocławiu.

  Wanash – To przyszłościowy koń, jeszcze się rozwija. Zależało mi, żeby rozpoczął karierę wśród debiutantów.

  Marie More – Może jeszcze potrzebować chwili, żeby się rozkręcić, bo dość późno wróciła na tor po zimie. Potrzebuje suchej bieżni.

  Win Win – W debiucie pokazała się z bardzo dobrej strony i mam nadzieję, że pójdzie za ciosem.

  Wachra – Stać ją na niezły wynik w tej stawce.

  Luaithrion – Chociaż pierwszy wyścig nie ułożył się dla niego najlepiej, to sobie poradził. Mam nadzieję, że teraz pokaże się tak samo dobrze i powalczy.

  Noble Eagle – Będzie wycofany.

  Donat FA – Pozytywnie zaskoczył, bo nie byłem przekonany, że już w pierwszym sezonowym starcie się pokaże. Teraz sprawdzamy go w gronie koni kandydujących do sukcesu w Derby i będziemy wiedzieć więcej.

  Wojciech Olkowski

  Sofronia – Czeka ją trudne zadanie w tej stawce. Jesienią powinno być jej łatwiej.

  Caresser – Jeśli nie trafi na przesadnie suchą bieżnię, to nie jest bez szans na powalczenie o miejsce w czołówce.

  Ferdynand – Jest dobrze przygotowany, jednak patrząc na rodowody, to raczej czeka go niezwykle trudne zadanie. Docelowo ma startować w gonitwach KOWR.

  Magor HB – Także trafił z deszczu pod rynnę. Płatne miejsce byłoby sukcesem.

  Ristretto – Ten wyścig da nam odpowiedź, co dalej z nim robić – czy warto utrzymywać go w zapisie derbowym, czy poszukać nieco innej ścieżki. Jest dobrze dysponowany.

  Michał Borkowski

  Ghyat Al Khalediah – Zaczyna sezon nieco później, więc większość rywali ma nad nią pewną przewagę. Zapis nie jest łatwy, ale nie chciałem, aby obie moje klacze ścigały się między sobą w Pamira. Ma spore możliwości, choć łatwo jej się nie będzie od razu pokazać.

  Clara Al Khalediah – Podobnie jak w przypadku Ghyat, na jej niekorzyść przemawia brak tegorocznego przetarcia. Jest wysoko „zagrana”, więc nie mieliśmy specjalnego wyboru, jeśli chodzi o wybór gonitwy. w pracy treningowej jest raczej spokojna, natomiast na torze bywała pobudzona. Zobaczymy, jak będzie tym razem. Podchodzę do tego występu na spokojnie.

  Lightning Spirit – Zupełna debiutantka, która zapowiada się ciekawie. Na pewno będzie progresować, natomiast do jej pierwszego startu podchodzę ostrożnie.

  Muhimin Muscat – Pokazał w pierwszym tegorocznym starcie, że postępy, jakie zrobił na treningach, przełożyły się także na wyścig. Tutaj sprawdzi się już w zdecydowanie mocniejszym towarzystwie, co da nam odpowiedź, jak dalej kierować jego karierą.

  Andrzej Laskowski

  Thalia – Na ten moment nie zachwyciła w żadnym z wyścigów. Czekamy, aż się przełamie.

  Telimena Nałęcz – Odnoszę wrażenie, że czuje się lepiej niż przed poprzednim biegiem. Powinna powalczyć o miejsce w pierwszej trójce.

  Erwan – Wystartuje po dłuższej przerwie, zimę spędził na padokach. Może mu zabraknąć przetarcie, tym bardziej, że stawka jest dość mocna.

  Sagheed – Fifre Al Maury wydaje się być poza zasięgiem, a kandydatów do kolejnych lokat jest kilku. Mam nadzieję, że on okaże się jednym z nich.

  Pik – Zaczynają się sprawdziany, w których będzie ustalała się hierarchia wśród polskich czterolatków. Dla każdego oczywiście najważniejszym występem jest Derby i to wtedy powinna przyjść najlepsza forma.

  Aisha Al Shahania – Moim zdaniem poprawiła się w porównaniu z pierwszym tegorocznym startem, ale trudno powiedzieć, na ile to wystarczy. Spotyka się z bardzo mocnymi ogierami, więc łatwo raczej nie będzie.

  Salih Plavac

  Juris – Spodziewałem się, że lepiej pokaże się w ostatnim wyścigu, ale na prostej mu trochę zabrakło. Właściciel jest mimo wszystko w miarę zadowolony i optymistycznie patrzy w przyszłość. Poszedł do przodu, zobaczymy na ile to wystarczy.

  Polonez – Zostanie wycofany.

  Limonczello – Zostanie wycofany.

  Top Profit – W ogóle nie ułożył mu się wyścig o Nagrodę Rulera. Pobiegnie tutaj, ponieważ później nie ma dla niego optymalnych gonitw. Startuje przez to po dwóch tygodniach, ale nie widać, żeby odczuł tamten występ.

  Crystal Wine – Cały czas w nią mocno wierzę. Niestety, poniesie niekorzystną wagę, bo będzie miała o dwa kilogramy więcej od ogierów, ale i tak uważam, że tym razem pokaże się dobrze. Dystans jej pasuje.

  Mr Horn – W pierwszym wyścigu nie wypadł źle. Przerwa w treningu sprawiła, że nie zdołał się pokazać z najlepszej strony. To ciągły koń, który nie ma tyle przyspieszenia, co rywale, więc na krótszych dystansach jest mu ciężko. Jeśli będzie równy wyścig, to może się pokazać.

  Claudia Pawlak

  Mr Nunek – Będzie wycofany

  Sarieeh Alfalah – Powinna się poprawić względem poprzedniego startu, jednak trafiła na parę bardzo dobrych koni.

  Russian Roy – Biega dopiero drugi raz w wieku pięciu lat. Ponadto wraca po kontuzji, więc trudno oczekiwać od niego fajerwerków. Biega głównie po doświadczenie.

  Al Thuraya i Ghalib Alfalah – Na treningach reprezentują podobny, przeciętny poziom. Biegają po doświadczenie, może po wyścigu pokażą trochę więcej talentu i ambicji.

  Lindahls Anakin – Niestety, przez zimę trochę za dużo czasu spędził u swojej właścicielki. Rozwinął się, jednak na ten dzień nie jest jeszcze na szczycie swoich możliwości.

  Wiaczesław Szymczuk

  Mroczny i Super Strong TR – Zebrała się liczna grupa debiutantów, więc sporo będzie zależeć od układu gonitwy i szczęścia. Trudno ocenić ich potencjał, szczególnie na tle nieznanych rywali. Mroczny sprawia wrażenie bardziej błyskotliwego, a Super Strong silniejszego.

  Amazing Inn – Całkiem nieźle zaprezentował się w debiutanckim starcie, mierząc się z końmi bardziej doświadczonymi. Liczę, że będzie szedł do przodu z formą.

  Ultimatum – Skracamy mu dystans, żeby sprawdzić, jak to się przełoży na jego postawę. Ostatnio bieg nie ułożył się dla niego najlepiej.

  Misja – Na swoim poziomie. Trafiła na kilka koni o zagranicznych rodowodach, więc czeka ją wymagające wyzwanie. Jeśli zajmie płatne miejsce, będziemy usatysfakcjonowani.

  Natalia Szelągowska

  Louisville – Jest w niezłej formie, jednak przychodzi mu się ścigać na niezbyt korzystnym dla niego dystansie 1600 metrów. Ogier zdecydowanie lepiej odnajduje się na krótszych dystansach, ale stawka nie jest mocno wymagająca, więc i on ma szansę włączyć się do walki o wysokie miejsce.

  Primaveraa – Wydaje się, że nic nie straciła ze swojej dotychczasowej formy, jednak i ona będzie ścigała się na trochę przydługim dla siebie dystansie, ale to waleczny koń i przy odpowiednim rozegraniu gonitwy może pokazać się z dobrej strony. Klacz zdecydowanie preferuje elastyczną bieżnię.

  Petra – Jej występ stoi pod znakiem zapytania.

  Emil Zahariev

  Harley de Saularie – Ostatnio dobrze pobiegł, ale miał tam słabszych rywali. Teraz będzie ciężej, ale i tak liczę na jakieś płatne miejsce.

  Black Greek – Jest trudny do oceny. Wolałbym dla niego trochę dłuższy dystans, ale nie ma takiego wyścigu, więc biegamy na 1400 metrów. Mimo wszystko powinien się poprawić.

  Mach de Saularie – To trudny wyścig, trafił na mocne konie, ale on też nie jest słaby. Chciałbym, żeby się pokazał, bo mam wobec niego pewne plany.

  Małgorzata Łojek

  Altin – Pochodzenie ma nader interesujące, które musi budzić pewnie nadzieje. Rzeczywiście, przejawia trochę talentu, jednak pracuje dość nierówno. Miewa dni zdecydowanie lepsza, a czasem spisuje się zdecydowanie słabiej. Z tego względu trudno przewidzieć, jak się pokaże, ale jestem ostrożna w swoich oczekiwaniach.

  Nicknack – Nie ma budowy sprinterskiej, ale nie poradził sobie najlepiej na dłuższym dystansie. Wracamy na krócej i pozostaje liczyć, że to mu bardziej podpasuje.

  Księżna Daisy – Będzie wycofana.

  Paweł Talarek

  Orfea – Jest to klacz przyszłościowa, która krótko trenuje, więc pewnie będzie potrzebowała jednego lub nawet dwóch wyścigów, żeby w pełni pokazać swoje możliwości.

  Cechini – Świetnie się czuje i jest po przetarciu, więc myślę, że pokaże się z dobrej strony w tym wyścigu. W dodatku ma korzystną wagę, którą postara się wykorzystać.

  Małgorzata Pilipczuk

  Heaven Give Enough – Jak to on, obija się na treningach. Jest zgłoszony do Derby, więc chcę sprawdzić, jak spisze się w dystansie. Jeśli wypadnie w dobrze, to pobiegnie w Derby,  a jeśli nie wytrzyma dystansu 2200 metrów, to wróci na krótsze gonitwy, w którym dotąd spisywał się bardzo dobrze.

  Małgorzata Kryszyłowicz

  Ekavir – Dobrze przebiegł w poprzednim wyścigu. Ma mocnych rywali, z którymi spotka się też później w Derby. Biegnie tutaj, bo lubi dystans, nie jest to jego docelowy wyścig. Trochę się jeszcze rozkręca. W przeszłości raz te konie ogrywał, innym razem one go pokonywały. Ciężko będzie wygrać, ale dystans mu służy.

  Maciej Janikowski

  Mister Ursus – Biegamy żeby sprawdzić, na jakim jest w tej chwili poziomie. Zrobił progres od zeszłego roku i już to potwierdził w wyścigu, ale to jeszcze trochę za mało, żeby myśleć o bieganiu na wyższym poziomie. Mam nadzieję, że uzyskamy w tym wyścigu odpowiedź, czy to koń, z którym można już wiązać bardziej optymistyczne plany, czy jednak trzeba jeszcze na niego poczekać. Potrzebuje się rozbiegać, to mocny, silny i duży koń. Zbliżają się większe wyścigi i ciekawi mnie, jak będzie sobie radził w stawce, z którą wiązane są spore nadzieje. Czuje się dobrze, ale nie jestem pewny, czy będzie trzymał dystans. Jest koniem bez szybkości, więc próbujemy go na trochę dłużej. Ostatnio w końcówce ładnie przyspieszył, zobaczymy czy teraz będzie go stać na powtórkę.

  Sergey Vasyutov

  Nimrod – Na Służewcu jest trochę ponad miesiąc. Jest sklasyfikowany w III grupie, ale postanowiłem sprawdzić jego możliwości, bo wyścigi we Francji niewiele mówią. Na treningach sprawia pozytywne wrażenie, ale on dobrze zna tory piaskowe, bo po takich biegał. Zobaczymy, jak będzie na trawie, to zupełna niewiadoma. Stawka wydaje się dość zróżnicowana – jest lider rocznika, ale też kilka koni bardzo dobrych i dobrych. Porównamy się i będzie wiadomo, co dalej robić.

  Maciej Jodłowski

  Boitdanssonblanc – Ma już w tym roku dwa zwycięstwa na koncie. Czy pokusi się o trzecie? Będzie to dla niego ostateczny sprawdzian przed zapisem do Derby. W siodle Dastan Sabatbekov.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły