More

  Podsumowanie 4. dnia we Wrocławiu

  Krótkie relacje z czwartkowych gonitw rozgrywanych na Partynicach.

  Naughty Peter sam jeden

  Kolejne zwycięstwo na konto Macieja Jodłowskiego zapisał faworyt pierwszej gonitwy, rozgrywanej na Partynicach, Naughty Peter. Gonitwę rozprowadzały Demarkus i Fast Devil, ale po wyjściu na prostą szybko na front wysunął się Naughty Peter, za którym ruszyła Sky The Stars. Ogier swobodnie oddalał się od rywali i wygrał łatwo, o sześć długości. Druga była Sky The Stars, a trzecia Tracey Belle.

  Jeździec: S. Abaev
  Trener: M. Jodłowski
  Właściciel: Westminster Race Horses Sp. z o.o.
  Hodowca: Westminster Race Horses GmbH

  Trijumf lepszy od Pagani

  W gonitwie uczniowskiej walka na prostej toczyła się między polskiej hodowli Pagani pod Marselem Zholchubekovem, a Trijumfem dosiadanym przez Nikolę Cyrkler. Długo oba konie biegły łeb w łeb, ale na ostatnich 100 metrach, na prowadzenie wyszedł ogier i w celowniku zameldował się jako pierwszy. Drugie miejsce zajęła Pagani, a trzecie Basidar, którego dosiadał Erbol Zamudin Uulu. Dzięki zajęciu trzeciego miejsca Erbol wysunął się na prowadzenie w czempionacie gonitw uczniowskich.

  Jeździec: N. Cyrkler
  Trener: E. Zahariev
  Właściciel: J. Cieślik-Smela, F. i T. Krupa, P. Olbrych, T. Porębski, P. Ribeiro, M. Sutkowski, B. Szaniawska, B. Szumińska, M. Wnuk, E. Zahariev
  Hodowca: Mrs M. Sinanan

  Glady Eagle z miejsca do miejsca

  Niosący zdecydowanie najwyższą wagę w polu Glady Eeagle od razu po starcie narzucił swoje tempo. Zaraz za nim podążała faworyzowana Igraszka i Storm In The Stars. Po wyjściu na prostą lider zaczął powiększać przewagę i już było wiadomo, że walka w tej gonitwie toczyć się będzie tylko o drugą lokatę. Na drugim miejscu, po walce, w celowniku zameldowała się Igraszka przed Dabirknightem. Glady Eagle wygrała dowolnie o 10 długości, a dosiadający jej Dastan Sabatbekov objął ponownie prowadzenie w czempionacie jeźdźców.

  Jeździec: D. Sabatbekov
  Trener: C. Fraisl
  Właściciel: BMS Group S. Pegza
  Hodowca: Stall Oberlausitz

  Gonitwa czwarta dla Muscat Stud

  Pierwsza gonitwa dla koni czystej krwi, padła łupem duetu koni ze stajni Michała Borkowskiego. Czołówkę wyścigu niemal od początku tworzyła trójka: Shada Al Khalediah, Logman Muscat i Karam Muscat. Ten ostatni liderował przez cały dystans, a zaraz za nim biegła siwa klacz. Na prostej liderująca dwójka odeszła od kanatu, co próbował wykorzystać finiszujący Logman Muscat. Shada Al Klahediah galopowała nieco słabiej, spadła na trzecie miejsce i to ogiery w barwach Muscat Stud rozgrywały wyścig, a od pola rozpędzał się Hamal i Dioriska. Ostatecznie zwycięstwo odniósł Karam Muscat, który nie dał się dogonić rywalom, a drugi był Logman Muscat.

  Jeździec: B. Kalysbek Uulu
  Trener: M. Borkowski
  Właściciel: Muscat Stud
  Hodowca: Muscat Stud D.O.O.

  Pewna wygrana Echwity w licznej stawce

  Po raz kolejny podczas dzisiejszego mityngu na Partynicach koń biegnący na froncie wyścigu notuje pewne zwycięstwo. Tym razem w licznej stawce (14! koni), kapitalnie jeżdżący w tym sezonie starszy uczeń Erbol Zamudin Uulu narzucił warunki odpowiadające michałowskiej Echwicie. Klacz bez problemów utrzymała pierwsze miejsce i wygrała łatwo przed Echistką i Diaforą.

  Jeździec: E. Zamudin Uulu
  Trener: W. Kryszyłowicz
  Właściciel: SK Michałów
  Hodowca: SK Michałów

  Kurkul postraszył Sunny Side

  Na prostej uciekała Sunny Side, a kilkanaście metrów za nią, ławą, podążała reszta stawki. Przewaga klaczy wydawała się niezagrożona, jednak kapitalny finisz zaprezentował Kurkul. Ogier bardzo szybko zbliżył się do liderki i wydawało się, że za chwilę ją wyprzedzi, jednak klacz stanęła do walki i poprawiła w końcówce, broniąc pierwszego miejsca. Drugie miejsce zajął Kukrul, a trzeci był faworyt gonitwy Pasha Al Gunay.

  Jeździec: M. Kierzkowska
  Trener: M. Borkowski
  Właściciel: S. Mladenovic
  Hodowca: S. Mladenovic

  Piękny finisz Al Thaqiba S B

  Wyścigowy dzień na Partynicach zamykamy bardzo łatwą wygraną Al Thaqiba S B. Dosiadający go Dastan Sabatbekov w dystansie pilnował prowadzącej Hm Al Fayzy. Na prostej podopieczny Cornelii Fraisl nie miał przejścia przy kanacie i dżokej musiał wyciągnąć go w pole. Po tym manewrze trzylatek mógł pokazać pełnię możliwości i zwyciężył w bardzo dobrym stylu. O drugie miejsce walczyła Hm Al Fayza z Sundance. Klacz spadła już w pewnym momencie na trzecie miejsce, ale w końcówce była w stanie oddać drugi finisz i zameldowała się w celowniku jako druga.

  Jeździec: D. Sabatbekov
  Trener: C. Fraisl
  Właściciel: Cheik Saad Al Mukhaini Bahwan
  Hodowca: Cheik Saad Al Mukhaini Bahwan

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły