More

  Relacja z 12. dnia wyścigowego na Służewcu (niedziela, 2 czerwca)

  Gonitwa 1

  Juris o klasę najlepszy w gonitwie pierwszej

  Niedzielne ściganie rozpoczęło się w ulewnym deszczu. Po ogromnej suszy nad Warszawę przyszły burze, a z nimi ciężkie warunki na Służewcu. To była woda na młyn dla Jurisa. Syn Baliosa preferuje mocno elastyczną nawierzchnię i dzisiaj czuł się doskonale. Od razu po starcie wyszedł na front. Prowadził dwie długości przed kolejnymi końmi, a na zakręcie jeszcze powiększył przewagę. Rywale wyszli szeroko na prostą, a Temur Kumarbek na Jurisie zaczął bliżej kanatu i później schodził do zewnątrz na lżejszą bieżnię. Utrzymał dobre tempo i żaden z rywali nie był w stanie się do niego zbliżyć. Juris wygrał o około trzy długości, a faworyt Luaithrion nie mógł pokazać dziś swojego przyspieszenia i kończył czwarty.

  Jeździec: T.Kumarbek

  Trener: S.Plavac

  Właściciel: W.Krzemiński i S.Plavac

  Hodowca: W.Krzemiński

  Gonitwa 2

  Top Profit z topowym występem i łatwym zwycięstwem

  Ten dzień nie mógł się lepiej zacząć dla Saliha Plavaca i Temura Kumarbeka. Dwie gonitwy i dwie wygrane na start niedzieli. Z przodu od początku galopował ostry Ultimatum, a obok niego utrzymywał się Haeret In Pectore. Po wyjściu z łuku Ultimatum znalazł się dwie długości z przodu, ale z końca stawki doskonale rozpędzał się faworyzowany Top Profit. Pokazał już w tym roku, że szybkości mu nie brakuje, zajął w końcu drugie miejsce w Nagrodzie Strzegomia. W Rulera rozczarował, ale dziś wrócił odmieniony i znowu dał pokaz swoich możliwości. Łatwo minął rywali i wygrał ze sporymi rezerwami.

  Jeździec: T.Kumarbek

  Trener: S.Plavac

  Właściciel: Plavac Sp.z.o.o.

  Hodowca: Killwelran Ltd (IRE)

  Gonitwa 3

  Omerstim wygrywa Nagrodę Pamira!

  Szczepan Mazur nie miał najlepszego początku sezonu na polskich torach, ale poprawa statystyk to była tylko kwestia czasu. Polski multiczempion się rozkręcił na dobre i dodaje skrzydeł nawet największym outsiderom. W Nagrodzie Pamira Omerstim był skazywany na porażkę, ale nic bardziej mylnego. W dystansie trzymał ogiera około piątej lokaty, kontrolując sytuację na czele stawki. Przed końcem ostatniego zakrętu przesunął się szeroko i na początku prostej finiszowej Omerstim miał już mnóstwo miejsca. Wstępnie opór stawiał Fragnar, ale nie bronił się długo. Trzysta metrów przed celownikiem Omerstim był już zdecydowanie pierwszy. Za nim w pościg szedł Donat FA, ale nie dał rady utrzymać jego tempa i Omerstim ostatecznie wygrał łatwo. To pierwsze zwycięstwo trenera Zawgorodnego w tym sezonie i od razu na poziomie pozagrupowym.

  Jeździec: S.Mazur

  Trener: S.Zawgorodny

  Właściciel: R.Sumiła

  Hodowca: R.Sumiła

  Gonitwa 4

  Mayhaab z przepiękną wygraną!

  Mayhaab zaczął karierę od trzech startów we Francji, które kończył na miejscach 8., 11,. i 13. Niespełna trzy miesiące po ostatnim wyścigu wyszedł do startu na warszawskim Służewcu i zdeklasował rywali w niebywałym, wyjątkowym stylu. Po starcie wyszedł na front i galopował z przewagą około pięciu długości. Z zakrętu wyszedł szeroko i galopował bliżej kanatu zewnętrznego niż wewnętrznego. Pokazał tak fantastyczne przyspieszenie, że momentalnie spotęgował swoją przewagę i wygrał dowolnie, o 20 długości. Ewidentnie może kandydować do zwycięstwa miesiąca, a nawet sezonu.

  Jeździec: D.Sabatbekov

  Trener: C.Fraisl

  Właściciel: Aero Pegasus Sp.z.o.o.

  Hodowca: MBF (FR)

  Gonitwa 5

  Mister Ursus idzie w ślady Westminster Moona!

  Za nami kolejny świetny wyścigowy spektakl. Tym razem o niemałych możliwościach w roczniku derbowym poinformował Mister Ursus, który rozprawił się z konkurencją w Memoriale Jerzego Jednaszewskiego. Ubiegłoroczną edycję dowolnie, o 7 długości wygrał późniejszy derbista Westminster Moon. W tym roku zwycięzca był jeszcze lepszy, wygrał o 10 długości.

  O dobre tempo od początku zatroszczył się Kamil Grzybowski na Crystal Wine. Przy wyjściu z zakrętu Erbol Zamudin wyprowadził Mister Ursusa na wolne pole obok Ristretto. Ogier świetnie przyspieszył i wyszedł na prowadzenie, ale najbardziej widowiskowe było ostatnie 300 metrów. Ursus na nich odjechał od rywali na wiele długości i wygrał dowolnie.

  Jeździec: E.Zamudin

  Trener: M.Janikowski

  Właściciel: Westminster Race Horses Sp.z.o.o.

  Hodowca: Roundhill Stud (IRE)

  Gonitwa 6

  Mach de Saularie najlepszy w Nagrodzie Kabareta!

  Przetasowań ciąg dalszy. Hierarchia rocznika układa się na nowo po tym jak całkowicie zawiódł Lindahls Anakin, a super finisz po zwycięstwo oddał Mach de Saularie. Typem do sprawienia sensacji był Nimrod pod Sergeyem Vasyutovem, który zapewnił rozkręcany wyścig. Przy wyjściu z zakrętu sporo zyskał Bad Guy Pompadour i był na równi z dotychczasowym liderem. Bad Guy pod Szczepanem Mazurem szedł jednak zdecydowanie lżej i wysunął się na prowadzenie. Na ich drodze do zwycięstwa zjawił się jednak inny koń. Mach de Saularie oddał znakomity atak z ostatniej pozycji, minął wszystkich rywali i ostatecznie wygrał o długość przed Bad Guy Pompadourem.

  Jeździec: K.Grzybowski

  Trener: E.Zahariev

  Właściciel: E.Zahariev

  Hodowca: EARL LA Saularie & E.Buttigieg (FR)

  Na zdjęciu tytułowym dekoracja po zwycięstwie Mistera Ursusa w Memoriale Jednaszewskiego.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły