More

  W niedzielę w Chantilly Polanzor wystartuje w gonitwie rangi G3, a Noir w Listed, w Trafie liczne kumulacje

  Niedziela dla kibiców wyścigów konnych będzie niezwykle emocjonującym dniem. Na Służewcu zostaną rozegrane aż cztery gonitwy pozagrupowe – Iwna, Soliny, Widzowa i Haracza, będzie także można śledzić w strefie kibica mecz piłkarzy Polski i Holandii podczas Euro 2024. Wielki mityng mają także Francuzi. Na podparyskim torze Chantilly odbędzie się klasyk Prix de Diane, czyli francuski Oaks. Tego dnia wystartują też cztery konie przygotowywane we Francji przez Alicję i Roberta Karkosów dla polskich właścicieli – trzyletni Polanzor pobiegnie w Prix du Lys Longines G3 na 2400 metrów, czteroletnia Noir w Prix Pawneese Longines LR dla klaczy na 2400 m, a Saanen i Presomption w gonitwach handicapowych.

  W niedzielnej ofercie Trafonline.pl jest 6 gonitw (pierwsza o 14.22, ostatnia o 16.50) z trzech francuskich torów – Chantilly (wyścigi płaskie) oraz Cherbourg i La Capelle (kłusaki). Już od pierwszej gonitwy mamy kumulacje w tripli, dwójce i trójce – pule w nich z pewnością przekroczą tysiąc złotych. Jednak najwyższa kumulacja jest w czwórce, która jest przewidziana o godz. 16.05 w Prix Diane, pula wyjściowa wynosi ponad 4700 złotych i powinna przekroczyć sześć tysięcy.

  Polanzor (Almanzor – Polonia Lady po Australia), hodowli i własności Krzysztofa Goździalskiego, miał zgłoszenie do Westminster Derby na Służewcu, ale został skreślony z listy, bo o godz. 15.20 wystartuje pod Ludovicem Boisseau w Chantilly w Prix du Lys Longines G3 na 2400 metrów (pula nagród 80 tysięcy euro). W porannych notowaniach był zdecydowanie ostatnią grą z kursem ponad 100:1. Faworytem (około 2,5:1) jest należący do Coolmore niepokonany dwóch startach Delius (Frankel – Whatami po Daylami), na którym pojedzie Christophe Soumillon.

  Polanzor to kasztanowaty silny i mający długodystansowe predyspozycje ogier, który już jesienią w debiucie wygrał we Francji, a 11 maja w pierwszym starcie w treningu Karkosów spisał się bardzo dobrze, zajmując trzecie miejsce w nielicznej, ale silnej stawce w Chantilly w Prix du Puits Aux Chiens, conditions klasy drugiej dla trzylatków na dystansie 2400 m. Poprowadził wyścig pod doświadczonym Stephanem Pasquierem i długo dobrze się bronił przed atakami wysoko ocenianych koni, choć tor był chyba dla niego trochę za szybki. Zarobił w tym biegu z premią 7350 euro, a w sumie we Francji już ponad 44 tysiące euro. Otrzymał po tym wyścigu handicap 37.

  Zwyciężył faworyt, dobry pochodzeniowo syn Frankela Delius, trenowany przez Jeana-Claude’a Rougeta dla właścicieli Coolmore i firmy Westerberg Georga von Opela. On dziś jest faworytem w Prix du Lys Longines G3. W siodle Cristian Demuro. Wyprzedził Polanzora jednak tylko niewiele ponad długość i musiał się mocno napracować. Delius jest niepokonany, biegał wcześniej tylko raz – 7 kwietnia wygrał na Longchamp pod Demuro mocny wyścig dla debiutantów na 2100 m, bijąc o 3,5 długości Kind of Kiss z Godolphin. Delius ma zgłoszenie do Grand Prix de Paris G1.

  Noir wygrywa na Służewcu Nagrodę Dżamajki

  Czteroletnia Noir, należąca do Ryszarda i Andrzeja Zielińskich, wystartuje o godz. 16.50 w Prix Pawneese Longines LR dla klaczy na 2400 m, też pod Boisseau. Też jest ostatnią grą z kursem ponad 100:1. W tym wyścigu nie ma zdecydowanego faworyta, aż 6 klaczy ma notowania od 5:1 do 9:1. Noir zrobiła ostatnio dobry galop, ale czeka ją bardzo trudne zadanie.

  Noir, która w sezonie 2023 zajęła czwarte miejsce w Wielkiej Warszawskiej LR, swoim ostatnim starcie 9 maja zajęła ostatnie (dziesiąte miejsce) w gonitwie rangi Listed dla czteroletnich i starszych klaczy – Prix Haras du Lion – Urban Sea na 2000 m. 21 kwietnia w Tuluzie w Le Vase d’Argent LR na 2000 m (pula 52 tys. euro), Noir w stawce dziewięciu koni była ósma. Noir we Francji biegała w ubiegłym roku dwa razy, zajmując w gonitwach Listed w Craon i Nantes ósme i siódme miejsce. W Polsce wygrała jeden wyścig w treningu Andrzeja Walickiego i była czwarta w Wielkiej Warszawskiej już pod opieką Karkosów. Na polskich torach zarobiła 50 tysięcy złotych.

  Synteza typów w mediach: 1-8-10-3-7-5

  W niedzielę w Chantilly w gonitwach handicapowych wystartują też dwa inne konie trenowane we Francji dla polskich właścicieli – trzecia w Derby 2023 na Służewcu Saanen (o godz. 19.10 na 1800 metrów) i Presomption (o 18.35 na 2000 m).

  Gonitwę Prix Diane, czyli francuski Oaks, w której będzie skumulowana pula czwórki, opisaliśmy w oddzielnym artykule:

  Niemiecka Tamfana faworytką francuskiego Oaks | TrafNews

  Program wszystkich niedzielnych gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na Trafonline.pl

  RZ

  Na zdjęciu tytułowym Delius wygrywa w Chantilly, Polanzor kończy trzeci

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły