More

  Odwołane niedzielne gonitwy odbędą się w środę 19 czerwca

  Tor Wyścigów Konnych Służewiec wydał komunikat w sprawie przerwanego 14. dnia wyścigowego. Z zaplanowanych na niedzielę ośmiu gonitw odbyły się cztery, pozostałe cztery, w tym Nagroda Iwna, zostaną rozegrane w najbliższą środę w godzinach 17.30-19.30.

  Poniżej oficjalny komunikat organizatora:

  W niedzielę (16 czerwca) na wniosek Komisji Technicznej 14. dzień wyścigowy został przerwany po czwartej gonitwie. Tor Służewiec, mając na uwadze bezpieczeństwo koni i jeźdźców, zgodził się z tym wnioskiem, popartym również przez przedstawicieli środowiska wyścigowego.

  W wyniku podjętej decyzji, nie zostały rozegrane cztery gonitwy zaplanowane na ten dzień:

  • Nagroda Widzowa, 
  • wyścig z cyklu Women Power Series,  
  • Gonitwa 7, 
  • Nagroda Iwna.  

  Zgodnie z Regulaminem wyścigów konnych, gonitwy mogą zostać rozegrane w ciągu siedmiu dni od terminu ustalonego w Planie gonitw na ten rok. Po konsultacjach ze środowiskiem wyścigowym oraz osobami odpowiedzialnymi za realizację dnia wyścigowego (m.in. obsługa medyczna, weterynaryjna, Komisja Techniczna, sędziowie) ustalono, że rozegrane one zostaną w środę (19 czerwca) w godzinach 17.30-19.30.

  Wejście na wyścigi, do strefy dla publiczności (B) będzie tego dnia bezpłatne. Gonitwy będzie można również obejrzeć na antenie Equi TV.

  Przepraszamy wszystkich kibiców, którzy 16 czerwca nie mogli obejrzeć wszystkich z ośmiu zaplanowanych gonitw.

  Na zdjęciu tytułowym Manwhataman wygrywa Nagrodę Iwna 2023.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły