More

  Ponad 10 tysięcy złotych we wtorkowej kumulacji czwórki!

  Po raz kolejny w tym sezonie kumulacja czwórki we francuskich wyścigach przekroczyła 10 tysięcy złotych. We wtorek będzie tylko jedna szansa, by spróbować swoich sił w tym popularnym, oferującym wysokie wygrane zakładzie – w Prix Reverdy (14:05). Łącznie w programie TrafOnline zaplanowano transmisję z trzynastu wyścigów z czterech torów: Nantes, Cavaillon, Vincennes i Clairefontaine. Pierwsza gonitwa ruszy o 13:20, a dzień zakończymy o 18:18.

  W poniedziałek były dwie szanse na trafienie czwórki, ale nikomu nie udała się ta sztuka i pula wzrosła z 6 384 zł do 10 255 zł. Trudno przewidzieć o ile się powiększy w dzisiejszej gonitwie trzeciej, ale doświadczenie podpowiada, że nawet osoby incydentalnie interesujące się wyścigami francuskimi, przy takich kumulacjach się uaktywniają. Przejdźmy więc do omówienia królowej dzisiejszych zakładów.

  Prix Reverdy (14:05) – Nantes

  Jest to wyścig handicapowy na 1600 metrów dla 4-letnich i starszych koni.

  Faworytem Equidii, „syntezy prasy” i porannych notowań jest pięcioletni Antharis (6), który ma za sobą bardzo udany sezon 2023 (4 zwycięstwa, w tym jedno na dzisiejszym dystansie w Nantes). Podobno wszystko mu pasuje w tej gonitwie: stan bieżni, numer boksu startowego, a do tego sprawdził się na specyficznym torze w Nantes. Trener Mathieu Brasme pozytywnie ocenia jego pierwsze dwa starty w sezonie, które z założenia miały go wprowadzić w docelową rywalizację. Swoją wypowiedź podsumowuje słowami: „wszystkie warunki są optymalne i oczekuję dobrego wyniku”.

  Kolejne dwie lokaty w prognozach Equidii i „syntezie prasy” (chociaż w odwrotnej kolejności) zajmują Maroon Six (1) i My Black Lady (7).

  Maroon Six (1) poniesie najwyższą wagę w polu, ale 60 kg dla pięcioletniego ogiera nie wydaje się jakimś olbrzymim obciążeniem. Maroon Six najlepiej czuje się na dystansach 1400-1600 metrów, więc teoretycznie wszystko mu sprzyja, może z wyjątkiem odległego boksu startowego (12).

  W lepszym położeniu znajduje się My Black Lady (7), która wylosowała trzeci boks. Klacz późno rozpoczęła sezon, ale od razu wygrała w osiemnastokonnym wyścigu milerskim. Trener Joel Boisnard trochę narzeka na podniesienie o 2 kg noty w handicapie, ale nie ustosunkowuje się do szans swojej podopiecznej w dzisiejszej gonitwie. Od siebie dodamy, że klacz wygrywała już w Nantes, a biorąc pod uwagę jej formę z pierwszego startu, trzeba się z nią mocno liczyć.

  Z koni biegnących z umiarkowanymi i niskimi wagami największe szanse przyznawane są: Murciano (10), Laurent (12) i Zeyzoun (15).

  Murciano (10)  jest powszechnym kandydatem do niższej premiowanej lokaty. Trener Nicolas Le Roch informuje, że Murciano dostał trochę odpoczynku po ostatnim starcie i teraz jest świeży. Koń zawsze daje z siebie wszystko, a profil toru w Nantes, wg trenera, powinien mu odpowiadać. Murciano wylosował dobry numer boksu, co powinno mu pomóc w ofensywnym przeprowadzeniu, a taką rozgrywką zapowiada szkoleniowiec.

  Laurent (12) rozczarował ostatnio, startując z pozycji faworyta, ale wcześniej radził sobie dobrze. Trener Ludovic Gabin bardzo optymistycznie podchodzi do tego startu. Uważa, że stan toru i numer boksu służą mu i w podsumowaniu mówi, że „wszystkie światła są zielone”.

  Zeyzoun (15) poniesie najniższą wagę w polu. Mimo dziesięciu lat utrzymuje się w wyśmienitej dyspozycji, czego najlepszym dowodem są ostatnie dwie wygrane (jedna właśnie w Nantes). Trener Adrien Fouassier studzi jednak nastroje, informując, że jego podopieczny nie wylosował zbyt szczęśliwie boksu, a do tego konkurencja jest wymagająca.  

  Z pozostałych koni postanowiliśmy wymienić dwa trochę niedoceniane, a pozytywnie oceniane przez trenerów.

  Le Freinay (5) został pozytywnie oceniony przez Gianlucę Bietoliniego za ostatni start na Longchamp. Trener informuje, że koń jest w świetnej formie i cały czas robi postępy na treningach. Nie startował w Nantes, ale podczas treningów na torze o podobnym profilu spisywał się dobrze.

  Oxiana (16) w opinii Philippe Sogorba biegała w kratkę, ale po zdjęciu kilku kilogramów w handicapie znowu ma konkurencyjną notę. Tor w Nantes powinien jej odpowiadać.

  Prognoza Trafnews: Antharis (6) – My Black Lady (7) – Le Freinay (5) – Oxiana (16)

  Witold Sudoł

  Zdjęcie – Equidia.fr

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły