More

  Opinie trenera Jodłowskiego o koniach startujących w sobotę i niedzielę (22-23 czerwca) na Służewcu i w Pradze (Derby Czech)

  Maciej Jodłowski jest liderem czempionatu trenerskiego z czternastoma zwycięstwami sezonie 2024. Oto wypowiedzi trenera Jodłowskiego na temat koni z jego stajni, które wystartują w sobotę 22 czerwca na Służewcu, a także na temat Naughty Petera ze stajni Westminster, który w niedzielę 23 czerwca pobiegnie w Pradze w Derby Czech.

  Na starcie do gonitwy dla debiutantów zobaczymy BLUE MARINA & Stefano Murę, MAVRa & Szczepana Mazura oraz AKVAREL & Dastana Sabatbekova. Każdy z koni jest w zupełnie innym typie, o innym charakterze. To co je łączy to, że na treningach są porównywalne oraz że biegają w tych samych barwach. Ciężko wyrokować, który z nich uplasuje się bliżej na celowniku, gdyż doskonale wiadomo, że na końcowy wynik i to w szczególności debiutów ma wpływ cały szereg czynników.

  Pasha Al Gunay – Mavr – Blue Marina na torze roboczym na Służewcu. Fot. Stajnia Orarius

  FREEDOM LILY & Sanzhar Abaev – klacz z doskonałej strony pokazała się w poprzednim starcie. Liczymy, że powalczy o czołowe lokaty.

  PASHA AL GUNAY & Dastan Sabatbekov – całkiem pozytywnie wypadł z debiutu na wrocławskim torze. Wciąż jest jeszcze “zielony” i musi nabierać doświadczenia.

  NAUGHTY PETER & Richard Kingscote (České Derby)- na pewno zostało zrobione wszystko co było do zrobienia, by jak najlepiej przygotować ogiera do tego startu – włącznie z podróżowaniem i bieganiem na drugą rękę. Koń czuje się dobrze, a na ile to wystarczy w nieznanej nam stawce to okaże się już w niedzielę…

  Źródło: facebook.com/chuchle.arena

  Na zdjęciu tytułowym Naughty Peter na torze roboczym na Służewcu. Fot. Stajnia Orarius

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły