More

  Prosto ze stajni (Partynice, 23 czerwca)

  Wypowiedzi trenerów dotyczące koni startujących na Partynicach w niedzielę, 23 czerwca.

  Michał Borkowski

  Lima – Miała dłuższą przerwę z powodu ropy w kopycie. Pracuje dobrze i mam nadzieję, że tak późny start do sezonu nie będzie miał negatywnych konsekwencji.

  Sunny Side – Bardzo mi się podobał jej ostatni występ, w gonitwie uczniowskiej. Wyścig był mocny, a mimo to, kiedy doszedł do niej inny koń, jeszcze poprawiła. Myślę, że powinna być widoczna.

  Soma Bay – Od początku sezonu mnie zawodzi. Nie jest złym koniem, ale nic się na razie nie układa. Zobaczymy, jak będzie na krótszym dystansie.

  Le Mur – Szykowana była do gonitw skakanych. Chcieliśmy jednak ominąć duży wyścig stiplowy, by jednak nie stała, ponownie biegnie w gonitwie uczniowskiej. Dystans 2200 m powinien być dla niej korzystny.

  Taoo – Ładny koń. Na razie na robocie za bardzo się nie przemęcza. Chociaż w ciągu ostatnich dwóch tygodni się poprawił i powinien walczyć o dobre płatne miejsce.

  Petro Nakoniechnyi

  Dajla Pd – Trudno powiedzieć, jak wypadnie. To jej pierwszy start w tym roku. Przydałby się trochę dłuższy dystans.

  Wogit – Pracuje lepiej od reszty. Potrzebuje mocniejszej jazdy, sam z siebie nie leci.

  Al Narciso – Typowy pokazowy koń. Pracuje dobrze, ale nie wiadomo, na ile go stać.

  Payal – Najsłabszy z trójki moich młodych arabów, które są w zapisie tego dnia.

  Łukasz Such

  Storm In The Stars – Trafił mu się łatwiejszy wyścig. W stawce słabszych koni może lepiej przelecieć.

  Lady Zaffany – Poniesie korzystną wagę, ale stawka jest bardzo mocna. Ciężko jej będzie rywalizować z tak dobrymi końmi, choć handikapy rządzą się swoimi prawami.

  Akurat – Poniesie jedną z najwyższych wag, ale na twardym torze powinien dobrze przebiec.

  Toska – Na nieco krótszym dystansie 1400 m powinna nieźle sobie poradzić. Liczę na dobre płatne miejsce.

  Prince Land – Trochę mu jeszcze brakuje doświadczenia. Stawka jest dość liczna, sam jestem ciekaw, jak sobie poradzi.

  Anwena – Ostatnio zrobiła dobry wyścig, podobała mi się. Mam nadzieję, że pobiegnie na tym samym poziomie. Pomijając dwa francuskie konie, z pozostałymi powinna walczyć o trzecie miejsce.

  Robert Świątek

  Pustynna Aria – Dobrze wypadła w swoim pierwszym występie, w konfrontacji z końmi hodowli francuskiej. Tym razem dystans jest dłuższy, co bardziej jej odpowiada. Powinna sobie całkiem dobrze poradzić.

  Erast – W jego przypadku dłuższy dystans również będzie korzystniejszy. Brakuje mu szybkości, ale jest fajnym koniem do jazdy – spokojny, opanowany. Powinien się poprawić.

  Wizou – Wydłużenie dystansu będzie mu sprzyjać. Nie lubi lekkiego toru.

  Kakao Blue – W jego przypadku również dłuższy dystans będzie korzystniejszy. On też woli miękką bieżnię. Musi biegać, żeby nabierać doświadczenia i siły.

  Fringilla – Najsłabsza w stawce młodych arabów w stajni. Jest przygotowana do startu, ale na wiele nie liczę. Potrzebuje czasu, musi się rozbiegać.

  Mahima – Lekka, delikatna. Dlatego dosiądzie jej amazonka, którą ją zna i ma delikatną rękę. Jestem zadowolony z jej poprzedniego startu. Uważam, że nie powinna wypaść gorzej.

  Diafora – Powinna liczyć się w walce o zwycięstwo. Czuje się dobrze, jest zrelaksowana, ma za sobą pierwsze wyścigowe doświadczenie.

  Tomasz Pastuszka

  Sayif Shadad – Wrocławski tor i dystans gonitwy odpowiadają mu. Poniesie niską wagę i myślę, że będzie pozytywnie.

  Westminster Boy – Potrzebuje czasu na rozbieganie. To czterolatek, który dopiero debiutuje, więc raczej dopiero w kolejnych startach będzie miał szansę się policzyć. To wyścig na przetarcie.

  The Residences – Lubi wrocławski tor. Jesienią ubiegłego roku zajął na Partynicach drugie miejsce. 2200 m to jego dystans. Liczę go.

  Salih Plavac

  Smooth Queens – Dopiero doszła do siebie po poprzednim wyścigu. Dobrze się czuje i powinna nieźle wypaść. Ostatnio nie była aż tak dobrze przygotowana jak teraz. Potrzebuje jednak toru elastycznego, a najlepiej mocno elastycznego.

  Emil Zahariev

  Break In Your Eyes – Ma szansę powalczyć, trafił na stawkę, która jest w jego zasięgu. Biegał już we Wrocławiu i to dokładnie na tym samym dystansie, a Nikola codziennie go widuje w pracy, więc teoretycznie wszystko pasuje.

  Trojan i Trijumf – Zostaną wycofane.

  Black Greek – Pojedzie na nim Kamil Grzybowski, ponieważ Szczepan wyjeżdża na czeskie Derby. To jednak nie odbiera mu szansy, może powalczyć o zwycięstwo. Wszystko jest w rękach Kamila. W konia wierzymy i mamy nadzieję, że pokaże, dlaczego z optymizmem patrzymy w przyszłość.

  Claudia Pawlak

  Pestka – Wydaje się być całkiem niezła. Dopiero teraz będzie miała szansę się sprawdzić wśród arabów z eksterierowym rodowodem.

  Poema Paladia – Na tę chwilę wydaje się być trochę słabsza od Pestki.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły