More

  Villa des Arts druga na Longchamp, Proletarius debiutuje w piątek we Francji, aż sześć czwórek w Trafie

  W środę w Trafie kumulacja w czwórce, ponad 18 tysięcy złotych, została rozbita. Kilkunastu graczy zainkasowało po ponad 1200 zł. Dziś w programie jest aż sześć czwórek z pulami gwarantowanymi po 2511 zł. W piątkowej ofercie Trafonline.pl jest 15 gonitw (pierwsza o 13.30, ostatnia o 18.25) z trzech francuskich torów – Saint-Cloud, Marseille Borely (wyścigi płaskie) oraz La Capelle i Paris-Vincennes (kłusaki). Już od pierwszej gonitwy mamy podwyższoną pulę tripli, a także kumulacje w dwójce i w kwincie.

  W czwartek na słynnym paryskim torze Longchamp pobiegła należąca do polskiego właściciela, od lat wystawiającego swoje konie we Francji – Krzysztofa Goździalskiego, trzyletnia Villa des Arts (Galiway – Fifth Avenue po Adlerflug), którą być może zobaczymy na Służewcu w Nagrodzie Liry, czyli Oaks. W handicapie na 2200 m zajęła pod Stephanem Pasquierem drugie miejsce, minimalnie przegrywając z Chess, na którym jechał Maxime Guyon. Przygotowywana przez Alicję i Roberta Karkosów Villa des Arts zarobiła dla swojego właściciela z premiami 9300 euro.

  Chess wygrywa na Longchamp krótko przed Villą des Arts Goździalskiego

  W piątek o godzinie 16.25 na torze Saint-Cloud zadebiutuje we Francji należący do Sławomira Pegzy siedmioletni Proletarius. Po wyleczeniu kontuzji Proletarius biegał na niezłym poziomie w treningu Marleny Stanisławskiej. W ubiegłym roku wygrał dwa handicapy trzeciej grupy na Służewcu i na Partynicach, był też drugi w Nagrodzie Korabia i siódmy w Wielkiej Warszawskiej. Sezon 2024 zaczął od wygranej we Wrocławiu na 2200 m po czym został przeniesiony wraz z Le Destrierem do polskiej stajni w Chantilly.

  Proletarius nie może jeszcze biegać w handicapach, dlatego jest ograniczona możliwość zapisów dla niego. Pobiegnie pod Jackym Nicoleau w Phil Drake, gonitwie conditions klasy drugiej na 2400 metrów wśród kilku koni ze statusem black type. Czeka go arcytrudne zadanie, bo niektórzy rywale mają ranking grubo powyżej 40. Około południa w stawce dziesięciu koni Proletarius (nr 5) był ostatnią grą z kursem powyżej 100:1.

  Faworytami (kursy około 3:1) są z nr 1 Vert Liberte i z nr 4 Kliff Bere. Trenowany przez Dalibora Toroka sześcioletni Vert Liberte (Muhaarar – Rose Et Noire po Dansili) ze stajni DS Pegas w sezonie 2022 wygrał w Pradze dwa duże wyścigi – Velka Cena Ceskeho Turfu i Nagrodę Prezydenta. Jest koniem black type po tym, jak w ubiegłym roku zajął trzecie miejsce na Longchamp w Prix Gladiateur G3 na 3100 m. Był tez piąty w Paryżu w słynnej próbie dla stayerów Prix Cadran G1 na 4000 m.

  Synteza typów w mediach: 9-2-6-1-4

  Program wszystkich piątkowych gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na Trafonline.pl

  RZ

  Na zdjęciu tytułowym Proletarius

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły