More

  Czy Henry Brulard uczci setny start zwycięstwem nad faworyzowanym Halite? Wtorek w TrafOnline

  Siedemnaście gonitw między 13:27 a 18:20 znalazło się w dzisiejszej ofercie TrafOnline. Najwięcej będzie się działo na torze Auteuil, gdzie skoczkowie rozegrają szereg interesujących wyścigów w tym G3 (poza naszą transmisją) i Listed (15:40). W pierwszej części dnia oprócz Auteuil będziemy mogli też oglądać wyścigi kłusaków z Vichy.  Późniejszym popołudniem nastąpi zmiana i przeniesiemy się do Salon-de-Provence (płaskie) i paryskiego Vincennes (kłusaki). Tym razem prym będą wiodły kłusaki. Najwyższe wtorkowe pule będą w „gonitwach czwórkowych”(13:55, 15:05 i 17:10) – po 2433 zł, a niewiele mniej uzbierało się w kwincie – blisko dwa tysiące złotych.

  Omówmy pierwszą z czwórek – Prix d’Acheres (13:55), w której zmierzą się 5-letni i starsi specjaliści od gonitw z płotami. Jest to gonitwa handicapowa na dystansie 3600 metrów. Rozpiętości w wagach są spore, bo Halite poniesie 71,5 kg (biegnący z jedynką Walfer – 72 kg, został wycofany), a startujący z ostatnim numerem Matnight tylko 66,5 kg.

  Pomimo najwyższej wagi to właśnie Halite (2) jest zdecydowanym faworytem Francuzów. Na pierwsze miejsce wskazuje go Equidia, a w dziennikarskiej „syntezie prasy” uzbierał 51 punktów i bardzo wyraźnie wyprzedził Henry Brularda (15) – 42 punkty.

  Halite (2) jest wyśmienitej formie, co regularnie potwierdza od początku maja. W ostatnim starcie zajął trzecie miejsce, sensacyjnie przegrywając o pół długości ze startującą tu Marcinette (11). Różnica w wagach między tą parą pozostała bez zmian – 2 kg na korzyść klaczy. Oglądając finisz poprzedniego wyścigu, wydaje się, że Marcinette była po prostu lepsza tego dnia, więc nie można wykluczyć, że podobnie będzie dzisiaj. W prognozie Equidii to właśnie Marcinette znalazła się na drugiej lokacie, a w „syntezie prasy” jest trzecia za Halite i Henry Brulardem.

  Trener Mathieu Pitart ocenia, że jeżeli nie przytrafi się nic nieprzewidzianego, to Halite (2) powinien być w czołówce.

  Yannick Fouin ma nadzieję na udany występ Marcianette (11), a dosiad ucznia uzasadnia dobrymi wynikami tej pary.  

  Trzeci z wymienianych koni – Henry Brulard (15) zajął ostatnio drugą lokatę na tym samym torze i dystansie, przegrywając z Dinozaure (4) o 1,25 długości. Tym razem wagi zmieniły się diametralnie na korzyść Henrego Brularda (15), co daje dużą szansę na rewanż. Laurent Postic informuje, że jest to setny wyścig Henrego Brularda i chciałby zakończyć go wygraną. Ocenia pozytywnie konia i dosiadającego go Theo Chevillarda, który, jak to określił, zna Henrego na pamięć.

  Kolejne miejsca są sprawą otwartą. My tradycyjnie spróbowaliśmy poszukać fuksa. Wybór padł na Autour de Minuit (6), który w ostatnim starcie nieźle wyglądał w dystansie, ale na trzecim płocie od końca popełnił błąd, stracił pozycję i nie odbudował się już do końca. W opinii dosiadającego go Gwena Richarda może sprawić niespodziankę.

  Prognoza Trafnews: Halite (2) – Marcianette (11) – Henry Brulard (15) – Autour de Minuit (6)

  Witold Sudoł

  Zdjęcie – Equidia.fr

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły