More

  Skumulowane pule w trójce i w tripli na start środowej transmisji w Trafie z francuskich wyścigów

  Czekając na gonitwy w sobotę i niedzielę w Sopocie oraz ostatni weekend lipca na Służewcu, codziennie możemy w Trafie śledzić gonitwy z Francji. W środę w programie Trafonline.pl jest 14 gonitw (pierwsza o 14.23, ostatnia o 18.17) z trzech francuskich torów – La Teste de Buch (gonitwy płaskie), oraz Enghien i Les Sables d’Olonne (kłusaki). Już od pierwszej gonitwy mamy dziś kumulacje w tripli (pula wyjściowa ponad 1000 zł) i w trójce (ponad 1560 zł na starcie, pula zapewne przekroczy trzy tysiące złotych). Można stawiać jedną czwórkę (godz. 18.00) z pulą gwarantowaną 2444 zł. W programie są również dwie kwinty.

  Gonitwą, w której jest skumulowana pula w zakładzie trójki i która rozpoczyna skumulowaną triplę, będzie o godz. 14.23 na torze w Enghien – Prix de la Gare de Lyon, wyścig handicapowy klasy G na dla kłusaków w wieku od 6 do 9 lat. 5 koni (nr 1-5) będzie miało do pokonania 2875 metrów (takie, które wygrały do 62 500 euro w karierze), a pięć kolejnych (nr 6-10) 2900 m (te z sumą nagród do 121 tys. euro). Pula nagród 12 tysięcy euro. Powożą w tym wyścigu amatorzy.

  W porannych notowaniach dość mocnym faworytem (kurs około 2,5:1) tej gonitwy był z nr 7 siedmioletni Helecho. Jest on w bardzo dobrej formie, bo wygrał swoje dwa ostatnie wyścigi i to na słynnym torze Paris-Vincennes, ale to były również gonitwy niskiej kategorii (G), dystanse 2875 i 2100 m. W całej karierze startował 64 razy, zwyciężył dziesięciokrotnie, uzbierał ponad 113 tysięcy euro. Powozi nim Pietro Troia, który startował w tym sezonie 13 razy i zdołał trzykrotnie wygrać.

  Dość mocno liczonym koniem (kurs około 3,5:1) jest z nr 6 Hemilio Pierji, który po serii czterech kolejnych zwycięstw w kwietniu i maju trochę się zatrzymał, bo w następnym starcie był zdyskwalifikowany, ale dwa ostatnie starty na Paris-Vincennes i w Vichy znów miał niezłe, zajął czwarte i drugie miejsce (kategoria G i D). W tym wyścigu w Paryżu, gdzie był czwarty, zwyciężył właśnie Helecho. Oba konie są rówieśnikami, siedmiolatkami. Ich imiona nie przypadkowo zaczynają się na literę H, bowiem w kłusakach wszystkie konie urodzone w danym roku, nazywane są na odpowiednią literę.

  Ioupy Tolleville. Fot. Canal Turf

  Wśród koni, które mogą włączyć się do walki o zwycięstwo, a z dużym prawdopodobieństwem o miejsce w pierwszej trójce (kursy w granicach 7:1, 8:1) są: z nr 8 sześcioletni Ioupy Tolleville, który ostatnio był drugi trzeciego lipca w Enghien na 2150 m, a także z nr 9 jego rówieśniczka Indiana d’Espace, rzadko wygrywająca (tylko 1 wyścig na 58 startów), ale często zajmująca wysokie płatne miejsca. Wraz z Helite Eleven zgromadziła na swoim koncie najwyższą pulę nagród spośród koni w tej stawce – ponad 119 tysięcy euro.

  Spośród koni, które mają do pokonania 25 metrów mniej od faworytów, trzeba uważać na oznaczoną nr 4 siedmioletnią Huta Jazz, która 29 czerwca była czwarta w podobnym wyścigu właśnie w Enghien, a także na nr 3, sześcioletnią Ivajale, która zwyciężyła w swoim ostatnim starcie 22 czerwca w Reims na 2500 metrów (kategoria D).

  Synteza typów w mediach: 7-8-9-10-6

  Program wszystkich środowych gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na Trafonline.pl

  RZ

  Na zdjęciu tytułowym Helecho. Fot. Canal Turf

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły