Dawno nie mieliśmy tak wysokiej kumulacji tripli. W czwartek nikomu nie udało się jej trafić, więc w piątek nie zabraknie łowców wielkich pieniędzy i szerokich gier. Rano w puli było ponad 4000 złotych, więc można się spodziewać drugie tyle. Transmisję na trafonline.pl i triplę zaczniemy o godzinie 13.07 w Tuluzie na Hippodrome de Toulouse la Cepiere (kłusaki). Tam również zakończymy triplę. A środkować ją będziemy w Saint Cloud pod Paryżem (wyścigi płaskie). Jedyna czwórka (ponad 3500 złotych) rozegrana zostanie w Paryżu o godz. 16.38 na torze Vincenes, gdzie mamy w piątek główny mityng.
Piątkową triplę rozpoczniemy od Prix Guy Denechere. Bieg dla 4-letnich kłusaków zaprzęganych klasy E z pulą nagród 21000 euro rozegrany zostanie na dystansie 2750 metrów z autostartu. W Tuluzie konie ścigają się po piasku na prawą rękę.
Większość czołowych powożących będzie oczywiście walczyło w Paryżu, więc w Tuluzie wystąpi drugi garnitur. Wśród nich asem jest Matthieu Abrivard, więc trzeba go liczyć na wszystkim. W tej gonitwie będzie powoził zaprzęgiem numer 2 – Lupin de Beaufour. Wałach ostatnio biegał bez sukcesów, z licznymi dyskwalifikacjami, ale był próbowany na Vincennes i nawet był tam podgrywany. W Paryżu startował również Liski de la Criere (6), więc coś pewnie w tym koniu drzemie. Ostatnio drugi w Tuluzie był Lievre d’Albret (3), ale to koń, który nie wygrał jeszcze biegu. Za to pobiegnie bez podków. Lisa du Vignac (7) jest w gazie. Wygrała ostatnio w Agen-Le Passage.
Prognozy Equidii: 2-7-3-15-1-8-12

Środkować triplę będziemy gonitwą sprzedażną na 900 metrów z pulą nagród 24000 euro Prix de la Marche. Po trawie pobiegną 2-latki.
Jak to jest w gonitwach sprzedażnych, waga konia zależy od tego, za ile euro można go kupić. Czyli, teoretycznie, im koń droższy, tym lepszy. Najwyżej w stawce wyceniany jest Vol d’Amour (1) na 36000 euro. W jedynym swoim starcie nie popisał się, zajmując na Hippodrome de Parilly ósme miejsce. Półtorej długości przed nim kończyła Delire d’Amour (5). W Saint-Cloud biegała Asenseofserenity (6). Była pierwszą grą, a ukończyła wyścig szósta, tracąc dziewięć długości do zwyciężczyni. Tym razem trenerka i właścicielka Amy Murphy postanowiła założyć jej australijskie okulary. W La Teste-de-Buch startowała Harmony (11). Też nie zachwyciła. Ukończyła gonitwę szósta ze startą prawie 15 długości do zwyciężczyni.
Pozostałe konie debiutują. Z nich najmocniej liczone są: Guns And Roses (9), Bonni Chop (10) i Allee Mia (7), której trenerzy, bracia Botti, wygrali ten wyścig przed rokiem. Eksperci liczą mocno Grafta (2).
Prognozy Equidii: 6-7-2-10-5-9

Na kończenie tripli wracamy do Tuluzy. W Różowym Mieście czeka nas Prix Fan Idole. To gonitwa kwalifikacyjna do Open des Regions z regionu południowo-zachodniego z pulą nagród 27000 euro. Wystąpią w niej 4-latki. Konie od numeru 1 do 6 wystartują z dystansu 2950 metrów, zaś te od numeru 7 do 14 będą miały do przebiegnięcia 25 metrów więcej.
Jest to na tyle długi dystans, że konie z drugiej linii będą miały czas, by nadrobić 25 metrów. Poza tym są to kłusaki lepsze. Mimo to, jednego konia z pierwszej linii warto wziąć do tripli. To Loco Fligny (3) z Matthieu Abrivardem w sulce. Wałach ścigał się na Vincennes w klasie D.
Z drugiej linii mocno lansowana jest Lizzy de Joudes (12), która miała niezłe wyścigi w tym roku. Dobre wyniki w klasie B na Vincennes osiągał Lansky Vallee (11).
Propozycja tripli: 2,3,6,7/*/3,11,12
Prognozy Equidii: 12-3-6-4-9-14-11

Gdy opadną emocje związane z triplą, trzeba będzie rozbić skumulowaną czwórkę. W Prix de Suresnes, gonitwie klasy R, czyli sprzedażnej, na 2100 metrów, z pulą nagród 18000 euro, z autostartu ruszą 4-letnie kłusaki.
Like A Bird Star (6) wygrała w Cagnes-sur-Mer klasę D i powinna być zdecydowaną faworytką. Dziś zadebiutuje w gonitwie sprzedażnej. W gonitwach klasy R bardzo dobre wyniki osiąga Lariflette (2). Była druga i pierwsza na Vincennes oraz trzecia na Enghien. Ostatnio pokonała ją Lozen de Banville (4). Obie klacze rozdzieliła Legende du Loisir (10). Za nimi kończył Largo de Joudes (14). Pierwszy raz w gonitwie sprzedażnej pobiegnie Legyptia de Guez (11) z Ericiem Raffinem w sulce. W zaprzęgach była piąta w klasie E w Paryżu. Dobre wyniki w gonitwach sprzedażnych na początku roku osiągał Leader du Loisir (13), który będzie miał w sulce Jeana-Michela Bazira.
Propozycja czwórki: 6/2,4,11/2,4,10,11,13/2,4,10,11,13,14
Prognozy Equidii: 6-4-2-11-13-10-15-14
Pierwsze miejsce (w nawiasie liczba wskazań) – 4 (4), 2 (3), 11 (2), 6 (1)
Drugie miejsce – 2 (6), 4 (3), 10 (1)
Analiza equidia.fr:
Podstawa: 6-4
Duże szanse: 2-11-13-10-55
Aspiranci: 14-12-8-9-7-1-3
Odpuszczony – 5
Koń dnia
gon. 17 (godz. 17.48) – Je Te Cherche (11) – 90 procent głosów ekspertów
Program wszystkich piątkowych gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na trafonline.pl.
MACRO
Na zdjęciu tytułowym Lariflette wygrywa na Vincennes fot. genybet.fr