More

  Ophelia’s Aidan i polskie kłusaki bez wygranej, ale z tarczą. Ever Soleado nie ukończył wyścigu w Mediolanie.

  Z dobrej strony zaprezentował się należący do polskiej stajni “WOW! Sp.z o.o.”  Ophelia’s Aidan. Podczas pierwszego dnia wyścigowego na praskiej Velkej Chuchli (rozpoczęcie sezonu miało miejsce 18.04 w Moście) zajął czwarte miejsce w prestiżowej Velkej Dubnovej Cenie (1800m). Do zwycięskiego Rate stracił niewiele ponad długość. Konie zanotowały bardzo dobry czas- 1:49,28. Trenerem pięcioletniego ogiera jest Vaclav Luka.

  Ophelia’s Aidan (4)

  Nieźle wypadły też polskie kłusaki w Berlinie. Najlepiej z całej grupy spisała się trenowana przez Manuelę Wasiak, a należąca do Stanisława Rzadkosza Furnika, która zajęła drugie miejsce, dwie długości za holenderskim internacjonałem (ściga się we Francji, Holandii, Belgii i Niemczech) Give You All of Me. Cztery długości za Furniką ukończyła faworyzowana Elka Ludoetka tr Moniki Mellinger.

  Elka Ludoetka po zwycięstwie w Sopocie. Fot.Hipodrom Sopot

  Powodzeniem zakończył się bieg kwalifikacyjny importowanej z  Ukrainy Hroniki (tr.A.Frontczak-Salivonchyk), która zanotował przyzwoity czas 1:18,8.

  Mniej szczęścia miał Ever Soleado (tr R.Świątek), który próbował sił w gonitwie płotowej rangi G2 na hipodromie San Siro w Mediolanie. Niestety na jednym z ostatnich płotów popełnił błąd i zanotował upadek. Uspokajamy wszystkich, koń cały i zdrowy wrócił do Polski.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły