More

  Poetic Flare i Mother Earth najlepsze w angielskich Guineas

  Sobotnie 2000 Guineas na torze Newmarket nie było łaskawe dla faworytów. Liczone konie przygotowywane przez juniora i seniora O’Brienów skończyły na dalszych lokatach. Po zwycięstwo sięgnął inny crack trenowany na Zielonej Wyspie- Poetic Flare. 

  Syn Dawn Approach’a z Kevinem Manningiem w siodle stoczył zaciętą walkę z godolphinowskim Master of the Seas (W.Buick) i Lucky Vega (S.Foley). Werdykt na celowniku to: krótki łeb-szyja. 

  Zwycięzcę przygotowuje Jim Bolger. Co ciekawe, jest on również hodowcą i właścicielem konia.

  Poetic Flare/fot.Alan Crowhurst/Getty Images

  Dzień później rozegrano 1000 Guineas dla klaczy. Najszybciej dystans mili pokonała Mother Earth trenera Aidana O’Briena prowadzona przez Frankiego Dettori. Legendarny dżokej dobrze rozłożył siły córki Zoffanego, co zapewniło bezpieczną długość przewagi nad walczącymi o drugą lokatę: Saffron Beach, Fev Rover i faworyzowaną Santa Barbara. 

  Była to trzecia wygrana z rzędu dla trenera A.O’Briena, a siódma w karierze w tym wyścigu. Do wyrównania rekordu ustanowionego na początku XIX wieku przez Roberta Robsona brakuje mu jeszcze dwóch zwycięstw. 

  Niezależnie od rekordów sukcesy Aidana O’Briena są ważne pod kątem hodowlanym. Stadnina Coolmore, dla której przygotowuje konie w ośrodku Ballydoyle, jest globalnym graczem, który niemal co roku pokazuje, że ma najlepsze matki stadne w Europie.

  Mother Earth/fot.racingfotos.com

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły