More

  Nagano Gold rozpoczyna sezon od G3 we Francji

  Zwycięzca Wielkiej Warszawskiej 2020 pobiegnie dzisiaj w Prix d’Hedouville (Group 3) na torze w Longchamp. Nagano Gold czeka niełatwy wyścig, do maszyny startowej podejdzie razem z końmi z europejskiej czołówki. Czeski Koń Roku jako jedyny ze zgłoszonej stawki nie startował jeszcze w tym sezonie.

  Czterech z sześciu rywali, niespełna miesiąc temu brało udział w jednej gonitwie. Są to niemiecki derbista In Swoop, który zajął drugie miejsce w Łuku Triumfalnym przegrywając zaledwie o szyje. Ograł wtedy między innymi niesamowitą Enable i Stradivariusa. Oprócz niego najgroźniejszym przeciwnikiem wydaje się być Sublimis, reprezentant stajni Godolphin, w którego siodle zobaczymy świetnego Mickaela Barzalone. Sublimis w tym sezonie ścigał się już dwukrotnie. W ostatnim starcie pokonał wymienionego wcześniej In Swoop’a, który rozpoczynał wtedy swój wyścigowy sezon. W gonitwie ujrzymy także Influxa i Lorda Achillesa, które minęły celownik ze stratą półtorej długości do pierwszej dwójki. Pozostałe konie The Good Man i Home Sweet Home w teorii ustępują klasą i nie powinny rozdawać kart w tym wyścigu.

  Nagano Gold, mimo że nie pokazał nam jeszcze swoich możliwości w tym sezonie jest zaliczany do trójki faworytów. Poprzeczka w gonitwie na pewno będzie zawieszona wysoko, jednak trzymamy kciuki za dobry start triumfatora Wielkiej Warszawskiej, który może pokazać, że najlepszym polskim koniom nie jest daleko do największych europejskich gonitw. Wyścig będzie można oglądać poprzez serwis trafonline. Start gonitwy o godzinie 18:00.

  Fot.Tor Służewiec

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły