More

  Przeszkodowe popołudnie w Paryżu

  Fanów gonitw skakanych dzisiaj czeka nie lada gratka. O godzinie 16:30 odbędzie się jeden z najważniejszych wyścigów przeszkodowych w Europie. Chodzi oczywiście o Grand Steeple-Chase de Paris, bieg rozgrywany na dystansie 6000 metrów, z pulą nagród w wysokości aż 820 000 Euro.

  Faworytami tegorocznej edycji są następujące konie:
  Ajas – wygrał w tym sezonie już 3 starty, prezentuje równą, dobrą formę. W ostatnim wyścigu wywiązał się z roli faworyta i pokonał bardzo dobrych rywali.
  Docteur De Ballon – jest drugim faworytem gonitwy. W ostatnim starcie przegrał do Ajasa o ¾ długości. Trzeba jednak mieć na uwadze, że był to pierwszy występ “Doktora” w tym sezonie. Można więc mieć nadzieję na lepszy wynik w dniu dzisiejszym.
  Le Berry – koń, który na 10 biegów w swojej dotychczasowej karierze wygrał aż 9-krotnie. Jest niepokonany od ponad roku. Wspomnieć jednak należy, że nie biegał nigdy w wyścigu na ponad 5 kilometrów.

  W 2005 roku mogliśmy kibicować w Grand Steeple-Chase de Paris polskiej hodowli ogierowi Masini, który zajął wtedy dobre 7 miejsce na 17 koni. Transmisję tegorocznego wyścigu będzie można oglądać poprzez serwis Trafonline.

  fot. Jour de Galop

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły