More

  Przeszkodowe popołudnie w Paryżu

  Fanów gonitw skakanych dzisiaj czeka nie lada gratka. O godzinie 16:30 odbędzie się jeden z najważniejszych wyścigów przeszkodowych w Europie. Chodzi oczywiście o Grand Steeple-Chase de Paris, bieg rozgrywany na dystansie 6000 metrów, z pulą nagród w wysokości aż 820 000 Euro.

  Faworytami tegorocznej edycji są następujące konie:
  Ajas – wygrał w tym sezonie już 3 starty, prezentuje równą, dobrą formę. W ostatnim wyścigu wywiązał się z roli faworyta i pokonał bardzo dobrych rywali.
  Docteur De Ballon – jest drugim faworytem gonitwy. W ostatnim starcie przegrał do Ajasa o ¾ długości. Trzeba jednak mieć na uwadze, że był to pierwszy występ “Doktora” w tym sezonie. Można więc mieć nadzieję na lepszy wynik w dniu dzisiejszym.
  Le Berry – koń, który na 10 biegów w swojej dotychczasowej karierze wygrał aż 9-krotnie. Jest niepokonany od ponad roku. Wspomnieć jednak należy, że nie biegał nigdy w wyścigu na ponad 5 kilometrów.

  W 2005 roku mogliśmy kibicować w Grand Steeple-Chase de Paris polskiej hodowli ogierowi Masini, który zajął wtedy dobre 7 miejsce na 17 koni. Transmisję tegorocznego wyścigu będzie można oglądać poprzez serwis Trafonline.

  fot. Jour de Galop

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły

  Ta strona jest przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich.

  Potwierdź, że masz ukończone 18 lat lub opuść stronę.