More

  Emiliano Zapata i Dame Gladys pobiegną dzisiaj we Francji.

  Trenowane przez Emila Zaharieva Emiliano Zapata (G.Benoist) i Dame Gladys (H.Besnier) po raz drugi w tym sezonie sprawdzą się na francuskiej ziemi. Po dobrym, chociaż trochę pechowym dla Emiliano Zapaty, starcie na słynnym Longchamp, tym razem spróbują swoich sił na hipodromie Compiegne. Przypomnijmy, że przed miesiącem klacz zajęła czwarte miejsce, a świetnie finiszujący do niej ogier był piąty.

  Dame Gladys (pierwsza od prawej)/Fot.Łukasz Kowalski

  Konkurencja na pierwszy rzut oka wydaje się wymagająca. W szesnastokonnej stawce znajdziemy konie, które całkiem niedawno z powodzeniem rywalizowały na poziomie francuskiego Listed: Siyouzone (1), Singstreet (7), Now We Know (8) i Joe Francis (11). 

  Na liście startowej jest też uczestnik niemieckiego Derby (9 na 18 koni) Soul Train (14) trenera Andreasa Wohlera. Czterolatek ma w dorobku wygraną w biegu przygotowawczym do klasyka na półtorej mili- Derby Trial Fruhjahrspreis (2000m, G3).

  Equidia wskazuje jednak na pierwszego faworyta Bois d’Argent (3), który w czterech startach dwa razy wygrał (maiden i 2 klasę) i dwa razy był rugi (2 i 1 klasa).

  Z naszego punktu interesującym będzie też porównanie polskich koni z trenowanym w Czechach przez Dalibora Toroka czteroletnim Rate. Ogier zwyciężył w ubiegłym roku w Velke Jarni Cenie (nasza Nagroda Rulera), później nieco gorzej radził sobie w wyścigach na dłuższych dystansach (m.in.5 miejsce w Derby). W tym sezonie startował dwa razy na 1800m. Pod koniec kwietnia wygrał Listed, ogrywając m.in. dobrze znanego na Służewcu Ophelia’s Aidan, a następnie startując z pozycji faworyta, zajął 4e miejsce (wyścig ewidentnie się mu nie złożył). 

  Rywalizacja koni w polskim i czeskim treningu będzie przedsmakiem niedzielnej konfrontacji w Bratysławie, gdzie Night Tornado będzie się mierzył z czołoymi końmi Europy Środkowej, w tym czeskim derbistą Opasanem. 

  Wracając do dzisiejszej gonitwy. Francuscy dziennikarze nie uwzględniają Emiliano Zapaty i Dame Gladys w swoich prognozach. W typach ekspertów Equidii faworyzowane są następujące konie: Bois d’Argent (3), Now We Know (8), Joe Francis (11), Rate (2). 

  Trzymamy kciuki za naszych i zapraszamy do transmisji live na trafonline.pl. Start gonitwy 15:45.

  Na zdjęciu Emiliano Zapata pod Tomasem Lukaskiem po wygranej w Memoriale F.Juriewicza/Tor Służewiec

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły