More

  Wedding Ring i Jack The Wolf pobiegną jutro w Niemczech

  W najbliższą niedzielę na torze w Hanowerze będziemy mogli zobaczyć zmagania dwóch polskich koni. Do startu w Niemczech wyjdą 3-letnia klacz Wedding Ring oraz 5-letni ogier Jack The Wolf. W obu przypadkach w siodle zobaczymy Szczepana Mazura.  

  Zwyciężczyni nagrody Wiosennej pobiegnie w gonitwie Listed z pulą nagród w wysokości 15 tysięcy euro. Dystans wydaję się być idealny dla podopiecznej Adama Wyrzyka (1400m), chociaż trzeba przyznać, że Wedding Ring nie trafiła na łatwą stawkę. Faworytką wyścigu jest Paloma Ohe, która w ubiegłym roku biegała niemieckie klasyki, zajęła czwarte miejsce w 1000 Gwinei i 14 lokatę w Oaks.  Drugą bardzo mocno liczoną klaczą jest Romantic Song. Reprezentantka Godolphin w karierze dwuletniej biegała w Anglii, a w tym sezonie trzykrotnie startowała we Francji. Na 7 dotychczasowych startów ani razu nie wypadła z czołowej czwórki. Wysoko sklasyfikowanym koniem w niemieckim handikapie jest także Mrs Applebee, na której pojedzie polski czempion sprzed kilku sezonów Michal Abik. Zarówno 4-letnie Paloma Ohe, Mrs Applebee jak i rok młodsza Romantic Song biegają na poziomie G3/Listed. Wedding Ring ciężko porównać do reszty stawki, ale pewne jest, że przed nią niełatwe zadanie. Zakończenie wyścigu na płatnym miejscu byłoby bardzo dobrym wynikiem i świetnym prognostykiem przed następnymi wyścigami za granicą. Gonitwa Großer Preis von BURGER KING rozpocznie się o godzinie 16:30. 

  Jack The Wolf pobiegnie w gonitwie niższej rangi. Wyścig będzie rozgrywany na dystansie 1600m, a pula nagród to 5 tysięcy euro. Wałach w treningu Macieja Kacprzyka jest najniżej sklasyfikowanym koniem w stawce, ale różnice nie są duże, więc nie powinniśmy odbierać naszemu reprezentantowi szans na dobry rezultat. Faworytami wyścigu będą MacanFree Lips oraz Nordinsky. Start zaplanowany jest na godzinę 17:30. 
   
  Za udany występ koni własności K.Mirpuri i W.Żmiejko trzymamy mocno kciuki. 

  Zdjęcie Tor Służewiec

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły