Wedding Ring
Klacz trenowana przez Adama Wyrzyka startowała pod koniec tygodnia w nagrodzie Großer Preis von BURGER KING, gdzie zajęła 6 miejsce. Wedding Ring napotkała problemy po wyjściu z maszyny, w wyniku czego od początku gonitwy miała stratę do reszty koni. Szczepan Mazur w siodle dopilnował, aby klacz szybko nadgoniła stratę i zgrupowała się z resztą koni. Wyścig jednak był bardzo szybki od samego startu, co po wyjściu na prostą finiszową utrudniało wyprzedzanie rywalek. Wedding Ring pokazała jednak serce do walki, wyprzedziła ćżęść konkurentek i jako szósta minęła celownik, tracąc niewiele do płatnego miejsca. Jest to dobry prognostyk przed następnymi zmaganiami na arenie międzynarodowej.
Jack The Wolf
Koń treningu Macieja Kacprzyka w swoim starcie nie poradził sobie z rywalami i zakończył bieg na ostatnim 9 miejscu.
Queen Anne Stakes
Nagrodzę Królowej Anny wygrał dosiadany przez Lanfranco Dettoriego Palace Pier. Faworyt wygrał łatwo i nie pozostawił złudzeń, który koń był najlepiej dysponowany w tym starcie.
1. Palacie Pier
2. Lope Y Fernandez
3. Sir Busker
4. Lord Glitters
King’s Stand Stakes
Ten bardzo prestiżowy wyścig sprinterski na 1000 metrów wygrał Oxted. Zwycięzca tej nagrody to półbrat trenowanego przez Adama Wyrzyka ogiera Whiskey Jar, który w ten weekend wygrał gonitwę na warszawskim Służewcu.
1. Oxted
2. Arecibo
3. Extravagant Kid
4. Battash
St James’s Palace Stakes
W tej gonitwie najlepszy okazał się wybitny Poetic Flare, który zdominował bieżnię i wygrał dowolnie z przewagą ponad 4 długości. Ogier treningu Jima Bolgera pokazał, że jest specjalistą od wielkich gonitw i słusznie uchodzi za konia z najwyższej światowej półki.
1. Poetic Flare
2. Lucky Vega
3. Battleground
4. Maximal
Prince Of Wales’s Stakes
Nagrodę Księcia Walii wygrała niesamowita klacz Love, pokazując, że nie jest jej straszna długa przerwa od wyścigów. Jest to czwarte zwycięstwo Love z rzędu. Wliczając ten start córka Galileo zarobiła już ponad milion funtów.
1. Love
2. Audarya
3. Armory
4. My Oberon
Gold Cup
Subjectivist pokrzyżował plany Stradivariusowi na odniesienie niesamowitego, czwartego z rzędu zwycięstwa w nagrodzie Gold Cup. Wygrał bardzo łatwo – następny koń celownik minął ze stratą pięciu długości.
1. Subjectivist
2. Princess Zoe
3. Spanish Mission
4. Stradivarius
Commonwealth Cup
W sprincie dla 3-letnich koni na 1200 metrów najlepszy okazał się Dragon Symbol, który po ciężkiej walce pokonał Campanelle. Ogier dosiadany przez Oisina Murphyego wyprzedził klacz zaledwie o łeb. Ostatecznie jednak komisja techniczna postanowiła przesunąć ogiera Dragon Symbol na drugą pozycję, w wyniku czego oficjalnie zwyciężyła Campanelle.
2. Dragon Symbol
1. Campanelle
3. Measure Of Magic
4. Dandalla
Coronation Stakes
W świetnie obsadzonej gonitwie na milę dla 3-letnich klaczy najlepsza okazała się Alcohol Free. W zaskakująco łatwy sposób odskoczyła rywalkom na ostatnich metrach prostej finiszowej i pokonała między innymi świetną Mother Earth czy bardzo dobrą niemiecką Novembe.
1. Alcohol Free
2. Snow Lantern
3. Mother Earth
4. Novemba
Diamond Jubille Stakes
Ostatnią gonitwę rangi G1 podczas tegorocznego Royal Ascot wygrał faworyt, 7-letni Dream Of Dreams w duecie z Ryanem Moorem. Za pierwsze miejsce w tym najbardziej prestiżowym wyścigu sprinterskim zarobili 400 tysięcy funtów. Drugie miejsce zajął Glen Shien dosiadany przez utrzymująca znakomitą formę Hollie Doyle.
1. Dream Of Dreams
2. Glen Shien
3. Art Power
4. Happy Power
Francuski Oaks
Najważniejsza gonitwa klasyczna dla 3-letnich klaczy we Francji wędruje na konto Joan Of Arc. Klacz dosiadana Ioritza Mendizabala cały dystans galopowała na drugiej pozycji, a na prostej finiszowej nie mogła się przez dłuższy czas rozkręcić. Całe szczęście dla trenera Aidena O’Briena na ostatnich kilkudziesięciu metrach udało jej się jednak złapać “drugi oddech”, dzięki czemu minimalnie odskoczyła rywalkom i wygrała z przewagą 0.75 długości.
1. Joan Of Arc
2. Philomene
3. Burgarita
4. Sibila Spain
Będący już legendą trener Aidan O’Brien tym samym wygrał tym samym już wszystkie klasyki rozgrywane na torach w Anglii, Irlandii i Francji!
Na zdjęciu Wedding Ring/Tor Służewiec