More

  Lagertha Rhyme wraca do ścigania we Francji

  Za kilka godzin Lagertha Rhyme weźmie udział w wyścigu w nadmorskim kurorcie Deauville. Będzie to jej drugi start w gonitwie rangi Listed we Francji. Najlepszej dwulatce ubiegłego sezonu na Służewcu przyjdzie się mierzyć z bardzo dobrymi, europejskimi klaczami.  
   
  Obok Lagerthy Rhyme na starcie staną aż trzy klacze, które brały udział we francuskim 1000 Gwinei. Najlepiej w tej gonitwie wypadła Kennella, która zajęła trzecie miejsce, tracąc do świetnej Mother Earth tylko krótki łeb. Zaledwie ćwierć długości dalej finiszowała niepokonana w karierze dwuletniej Sea The Rose. Te dwie klacze spotkały się ponownie trzy tygodnie później, wtedy o ponad dwie długości lepsza okazała się Kennella, dlatego to właśnie ona jest bezapelacyjną faworytką dzisiejszego wyścigu. Ostatnia z trójki, która brała udział we francuskim klasyku na milę, jest Stardevote, która do czołówki straciła już trochę więcej. Od wcześniej wymienionych klaczy dzieliło ją około dwóch długości. Warto jednak pamiętać, że Stardevote prowadziła całą gonitwę i zabrakło jej sił dopiero na ostatnich dwustu metrach, a właśnie o tyle dzisiejszy wyścig różni się od 1000 Gwinei. Następną ciekawą klaczą jest Talabaat, która ściganie rozpoczęła dopiero w tym sezonie i każdy ze swoich trzech startów wygrała. Były to jednak biegi zdecydowanie niższej rangi, przez co ciężko porównać jej możliwości z resztą stawki.  
   
  Przed Lagerthą Rhyme niełatwe zadanie, ale doświadczenie zebrane przed miesiącem powinno zaprocentować. W siodle córki Gutaifana zobaczymy Gregorego Benoista, który jechał na niej też w ostatnim starcie. Liczymy na zgranie tego duetu i dobry wynik klaczy trenowanej przez Macieja Kacprzyka. Start Prix Amandine zaplanowany jest na godzinę 16:25. 
   
  Kolejną ciekawą gonitwą z polskim akcentem będzie bieg Irresistable, która jeszcze kilka miesięcy temu była w treningu Cornelli Fraisl. Córka świetnej Irkucji w ubiegłym roku wyróżniała się wśród klaczy polskiej hodowli, co otworzyło jej drogę na zachód. Irresistable aktualnie startuje w gonitwach płotowych, w pierwszym tego typu wyścigu zajęła drugie miejsce i wygrała ponad 5 tysięcy euro.  
   
  Transmisja z francuskich torów dostępna na Traf Online.  
   
  fot. tytułowe – MK Racing

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły