More

  Mayar i Rasmy parą faworytów w szwedzkim Listed

  W najbliższą niedziele po raz kolejny będziemy mogli emocjonować się ciekawymi występami naszych koni za granicą. Tym razem czeka nas start dwóch czołowych ogierów czystej krwi arabskiej w szwedzkim Malmö. W wyścigu President OF THE U.A.E. CUP z pulą 600 tysięcy koron pobiegną Mayar Al Khalediah i Rasmy Al Khalediah. 

  Najmocniej liczonym koniem jest Mayar Al Khalediah, który na pewno zapadł w pamięć wielu fanom wyścigów po świetnym starcie w Derby Francji. Ogier w treningu Michała Borkowskiego wziął na siebie ciężar prowadzenia rozegranej w świetnym tempie gonitwy, a mimo to zajął bardzo dobre piąte miejsce.  W tym samym wyścigu brał udział także Rasmy Al Khalediah, który zajął 12 lokatę. Oba te konie spotkały się także trzy tygodnie wcześniej w gonitwie Tiwaiq Derby na warszawskim Służewcu. W tym wyścigu również Mayar pokazał się z lepszej strony, zajął drugie miejsce, a niespełna dwie długości za nim, na trzeciej pozycji, wyścig ukończył Rasmy. Dodatkowym aspektem przemawiającym na korzyść Mayara jest fakt, że niedzielna gonitwa będzie rozgrywana na nawierzchni piaskowej, która teoretycznie powinna sprzyjać koniom dobrze biegającym po torach ciężkich.

  W gonitwie Prezydenta Emiratów Arabskich na torze Jägersro Galopp zobaczymy 10 koni, z czego aż 6 mogliśmy oglądać w Polsce. Oprócz dwóch topowych ogierów rocznika derbowego pobiegną tam także Top Medina i Lindahl’s Avatar, które kilka lat temu trenowane były przez Michała Romanowskiego oraz Cornelie Fraisl. Zarówno Top Medina jak i Lindahl’s Avatar biegały na poziomie gonitw pozagrupowych, ale nie odnosiły w nich większych sukcesów. Kolejnym koniem, który był prowadzony przez polskiego trenera jest Sahm Al Khalediah. Ogier biegał dla stajni Michała Borkowskiego, szczególnie dobrze prezentował się w gonitwach dla czołówki rocznika 3-letniego. Następną ciekawą parą konkurentów są Ayman i Macallan. Pierwszy z nich brał udział w ubiegłorocznej nagrodzie Europy, gdzie zajął 5 miejsce, a Macallan to koń, który w swojej karierze zarobił już ponad 1,4 miliona koron szwedzkich i od kilku lat prezentuje niezły poziom.

  Większość koni ze stawki mogliśmy oglądać w Polsce, ale nie prezentowały one na tyle wysokiego poziomu, aby w tej gonitwie zasłużyć na miano faworytów. Taki opis należy się dwójce z Polski. Mayar Al Khalediah i Rasmy Al Khalediah z pewnością jadą do Szwecji walczyć o najwyższe lokaty.

  Nasze typy:
  Mayar Al Khalediah, Rasmy Al Khalediah, Macallan, Ayman

  Start gonitwy zaplanowany jest na 18 Lipca o godzinie 13:30.

  Na zdjęciu Mayar Al Khalediah/Tor Służewiec

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły