More

  Angielski derbista najlepszy w gonitwie Króla i Królowej

  Zwycięzca tegorocznego Derby w Epsom, Adayar, kontynuuje swoją świetną serię. W sobotniej gonitwie King George VI And Queen Elizabeth Qipco Stakes (G1) odniósł przekonujące zwycięstwo bijąc utytułowane starsze konie na czele z Mishriffem i Love. Zgarnął dla swoich właścicieli, stajni Godolphin, prawie pół miliona funtów.

  Syn legendarnego już Frankela pokazał, że jego sukces w gonitwie o błękitną wstęgę w Anglii nie był dziełem przypadku. Tym razem był już oczywiście mocno liczony, chociaż wyżej stały notowania wyśmienitej czteroletniej Love z Coolmore. Niepokonana od października 2019 roku klacz tym razem musiała zadowolić się trzecim miejscem, przegrywając jeszcze z Mishriffem – triumfatorem dwóch tegorocznych bajecznie wysoko dotowanych gonitw na bliskim wschodzie, Saudi Cup i Dubai World Cup.

  Adayar był ofensywnie prowadzony przez Williama Buicka. Początkowo prowadził wraz z Lone Eagle, a następnie biegł drugi za pięcioletnim Broome, uznawanym w tej stawce za outsidera. Na prostej finiszowej objął prowadzenie. Tymczasem polem z końca stawki dynamicznie ruszył Mishriff. Szybko znalazł się na drugim miejscu i przez chwilę wydawał się realnym zagrożeniem dla trzylatka, jednak w końcówce Adayar bardzo pewnie się obronił. Trzecia, blisko za nimi, była Love, ale właściwie w żadnym momencie nie była w stanie włączyć się do rozgrywki.

  Trenowany przez Charliego Appleby’ego dla Godolphin Adayar kontynuuje tym samym znakomitą passę swoją i Frankela, którego potomstwo dopisuje do kolekcji kolejny cenny laur.

  Fot. tytułowe – sportinglife.com

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły