More

  Sussex Stakes dla Alcohol Free

  Spore emocje towarzyszyły finiszowi najważniejszej gonitwy drugiego dnia meetingu Glorious Goodwood – Qatar Sussex Stakes (G1, 1 mila). Za zwycięstwo w tym wyścigu przewidziano nagrodę w wysokości nieco ponad pół miliona funtów. Dość mocnym faworytem był Poetic Flare, zwycięzca angielskiego i drugi koń irlandkiego 2000 Guineas.

  Nic dziwnego. W czerwcu podopieczny Jima Bolgera w świetnym stylu wygrał St. James Palace Stakes podczas Royal Ascot. Dzisiaj trafił jednak na bieżnię elastyczną, na której nie czuje się aż tak świetnie jak na szybkiej.

  Zgodnie z oczekiwaniami poprowadził jeden z koni Aidana O’Briena – Order of Australia pod Ryanem Moorem. Blisko niego trzymał się mało liczony Century Dream. Przed wyjściem na prostą za nimi pojawił się Poetic Flare, przesuwający się po zewnętrznej. Na finiszu mieliśmy trochę zamieszania. Century Dream wyprzedził Order of Australia i zszedł do wewnętrznej bandy. Ryan Moore, chcąc uniknąć zamknięcia (lider ciągle miał jeszcze siły), wyprowadził swojego konia na zewnątrz, co spowodowało serię niewielkich kolizji. Poetic Flare utrzymał niezłe tempo i po chwili był już pierwszy, ale tylko na moment. Po zewnętrznej bardzo dobrze finiszowała bowiem Alcohol Free pod Oisinem Murphym. Klacz dość pewnie pokonała faworyta. Na trzecie miejsce ostatecznie wydostała się liczona w trzeciej kolejności Snow Lantern, chociaż na prostej długo nie miała przejścia.

  Trenerem należącej do J.C. Smitha zwyciężczyni jest Andrew Balding. Dla Alcohol Free (No Nay Never – Plying / Hard Spun) jest to trzecie w tym roku zwycięstwo – wcześniej była pierwsza w Dubai Duty Free Stakes (G3, 7 furlongów) w Newbury oraz w Coronation Stakes (G1, mila).

  Fot. tytułowe: burkinafaso.kivazen.com

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły