More

  Got de Lagarde i Al Ban bez sukcesu w Belgii

  Ogiery treningu Emila Zaharieva zgodnie z przewidywaniami stanęły przed trudnym zadaniem w gonitwie President of the UAE – Cup (G3 PA) w belgijskim Oostende. Got de Lagarde zakończył wyścig na 9., a Al Ban 12. miejscu. 
   
  Po równym starcie araby ze Służewca uplasowały się na ostatnich pozycjach. Wyścig został rozegrany w dobrym tempie, w wyniku czego stawka szybko się rozciągnęła. W połowie dystansu liderzy przyspieszyli, a Szczepan Mazur i Fabien Lefevbre musieli zacząć pobudzać swoje konie, aby utrzymać konktakt ze stawką. Na ostatnim zakręcie peleton zaczął się dzielić na dwie grupy – uciekającą i odpadającą. Czempion polskich jeźdźców w parze z Got de Lagarde przesunął się ze słabnącej części stawki do przodu. Na prostej finiszowej udało im się wyprzedzić kilku rywali, jednak nawet przez moment nie stanowili zagrożenia dla czołówki. 
   
  W zaciętej walce na ostatnich metrach najlepszy okazał się Arion, który wygrał o szyję. Druga finiszowała zdecydowanie mniej liczona Lamet Shamel. Trzecią pozycję zajął dobry Freddy Py (szósty w Qatar Arabian World Cup 2020), a zaraz za nim celownik osiągnął rozpoznawany przez polskich kibiców Ayman (5-y w gonitwie o Nagrodę Europy). Piątą lokatę wywalczył Mashhur Al Khalediah, brat doskonale znanego nam Darego Al Khalediah. Znany ze świetnych ubiegłorocznych występów Messi był 8., o trzy długości przed Got de Lagarde.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły