More

  Got de Lagarde i Al Ban bez sukcesu w Belgii

  Ogiery treningu Emila Zaharieva zgodnie z przewidywaniami stanęły przed trudnym zadaniem w gonitwie President of the UAE – Cup (G3 PA) w belgijskim Oostende. Got de Lagarde zakończył wyścig na 9., a Al Ban 12. miejscu. 
   
  Po równym starcie araby ze Służewca uplasowały się na ostatnich pozycjach. Wyścig został rozegrany w dobrym tempie, w wyniku czego stawka szybko się rozciągnęła. W połowie dystansu liderzy przyspieszyli, a Szczepan Mazur i Fabien Lefevbre musieli zacząć pobudzać swoje konie, aby utrzymać konktakt ze stawką. Na ostatnim zakręcie peleton zaczął się dzielić na dwie grupy – uciekającą i odpadającą. Czempion polskich jeźdźców w parze z Got de Lagarde przesunął się ze słabnącej części stawki do przodu. Na prostej finiszowej udało im się wyprzedzić kilku rywali, jednak nawet przez moment nie stanowili zagrożenia dla czołówki. 
   
  W zaciętej walce na ostatnich metrach najlepszy okazał się Arion, który wygrał o szyję. Druga finiszowała zdecydowanie mniej liczona Lamet Shamel. Trzecią pozycję zajął dobry Freddy Py (szósty w Qatar Arabian World Cup 2020), a zaraz za nim celownik osiągnął rozpoznawany przez polskich kibiców Ayman (5-y w gonitwie o Nagrodę Europy). Piątą lokatę wywalczył Mashhur Al Khalediah, brat doskonale znanego nam Darego Al Khalediah. Znany ze świetnych ubiegłorocznych występów Messi był 8., o trzy długości przed Got de Lagarde.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły

  Ta strona jest przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich.

  Potwierdź, że masz ukończone 18 lat lub opuść stronę.