More

  Night Tornado startuje dzisiaj w Deauville. Rewanż za Wielką Warszawską

  Najwyżej sklasyfikowany folblut w Polsce- Night Tornado pobiegnie dzisiaj w Prix du Carrousel (Listed) w nadmorskim kurorcie Deauville. Nietypowy dystans 3000m nie powinien stanowić problemu dla asa ze stajni Krzysztofa Ziemiańskiego. 

  W dwunastokonnej stawce eksperci Equidii wskazują jako faworytów cztery konie. Najmocniej liczony jest Karlstad (7), który regularnie ściga się na dystansach stayerskich i rzadko pozostaje bez płatnego miejsca. W ostatnim starcie zajął drugą lokatę w Listed na 3000m. To twardy i bardzo solidny zawodnik. 

  Drugim wyborem jest Brokeback Mountain (3). Sześciolatek był specjalistą od klasycznego dystansu półtorej mili, ale na początku maja pokazał się z dobrej strony w stayerskim debiucie. Zajął trzecie miejsce w Oleander-Rennen G2 na berlińskim Hoppegarten (3200m).  Od tego czasu nie startował, co nie będzie sprzyjającą okolicznością.

  Jako trzeci wskazywany jest długodystansowiec z Wysp Brytyjskich- Stag Horn (2). W przeszłości bardzo solidny koń handicapowy, w tym roku zadebiutował na poziomie pattern i zajął niezłe czwarte miejsce w wygranym przez słynnego Stradivariusa G3 na dwie mile w Ascot. 

  Ostatnim z typowanych koni jest Hopeful (11), który rozpoczynał ściganie na milę, stopniowo wydłużając dystans. Wygrał dwa ostatnie starty: handicap na 2400m i wyścig z warunkami na 2250m. 

  Z perspektywy Polski najbardziej interesującym będzie rewanż za ubiegłoroczną Wielką Warszawską między naszym Night Tornado (10) a czeskim Nagano Gold (8). Atuty i forma Night Tornado są nam dobrze znane, natomiast tegoroczna postawa Nagano Gold może być myląca. Trenowany przez Vaclava Lukę ogier ścigał się w gonitwach rozgrywanych “na końcówkę”, co ewidentnie mu nie sprzyjało. Gdy w końcu trafił na rzetelny wyścig, to źle ruszył z maszyny i musiał nadrabiać dystans do bardzo mocnych konkurentów. Z pełną odpowiedzialnością można powiedzieć, że jest czarnym koniem dzisiejszego wyścigu, a Night Tornado jest w stanie nawiązać z nim walkę.

  Start wyścigu o 16:10. Transmisja na żywo w Trafonline.pl.

  Na zdjęciu Nagano Gold i Night Tornado na celowniku Wielkiej Warszawskiej 2020/Tor Służewiec

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły