More

  Night Tornado trzeci we Francji!

  Najwyżej sklasyfikowany koń w polskim handikapie zajął bardzo dobre, trzecie miejsce we francuskim Prix du Carrousel (Listed).

  Night Tornado przez większość dystansu prowadzony był w środku stawki. Po wyjściu z ostatniego zakrętu zaprezentował świetne przyspieszenie i w zadziwiającym stylu włączył się do walki o zwycięstwo. Przez większość prostej finiszowej galopował na pograniczu pierwszego miejsca. Na ostatnich metrach wyprzedził go najlepszy dzisiaj Brokeback Mountain, ale ogier Krzysztofa Ziemiańskiego nie spuszczał z tonu i toczył zaciętą rywalizację z atakującym od pola Nagano Gold. Do rozstrzygnięcia rewanżu za ubiegłoroczną Wielką Warszawską potrzebny był fotofinisz. Niestety ostatecznie na celowniku drugi zameldował się czeski koń roku, a dosiadany przez wyśmienitego Ioritza Mendizabala lider polskiego handikapu zajął trzecią pozycję, tracąc do zwycięzcy niespełna jedną długość.

  Dzisiejszy wynik Night Tornado trzeba zaliczyć do udanych. Pokazał, że jest w stanie rywalizować z końmi biegającymi na poziomie Listed/G3.

  Serdecznie gratulujemy właścicielom, trenerowi oraz całej drużynie, która pracowała na dzisiejszy sukces.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły