More

  Absolutna czołówka wyścigów milerskich pobiegnie w Deauville

  Przed nami bardzo prestiżowa gonitwa Prix Jacques Le Marois. Jest ona rozgrywana na dystansie 1600 metrów we francuskim Deauville, a jej pula nagród wynosi aż milion euro.  
   
  W ostatnich dwóch latach pierwsza trójka na celowniku wyglądała tak samo. Wygrywał Palace Pier, drugie miejsce przypadało Alpine Star, a trzecie zajmował Circus Maximus. W tym sezonie po raz kolejny do startu wyjdzie pierwsza dwójka. 
   
  Do rozdzielenia konkurencji z ostatnich lat typowany jest Poetic Flare, zwycięzca tegorocznego brytyjskiego 2000 Gwinei i St James’s Palace Stakes. Szanse trzyletniego ogiera zdecydowanie rosną na suchej bieżni, ale nawet połączenie sprzyjających warunków i wysokiej formy nie musi przenieść się na sukces. Pokonanie najwyżej ocenionego na świecie milera będzie nie lada wyzwaniem. Na dodatkową korzyść Palace Piera przemawia świeżość. Czterolatek biegał tylko trzykrotnie i za każdym razem wygrywał co najmniej pewnie, więc z pewnością jest bardziej wypoczęty od trzyletniej gwiazdy. Spory zapas sił ma także Alpine Star, która tym sezonie ma na koncie tylko jeden wyścig. Trzeba odnotować jednak, że klacz ma problem z wygrywaniem. W każdym z ostatnich czterech wyścigów zajmowała drugie miejsce, tracąc do zwycięstwa mniej niż długość. 
   
  Trójce faworytów pomieszać szyki mogą Midtown oraz Order Of Australia. Pierwszy z nich ścigał się tylko trzykrotnie. W sezonowym debiucie przegrał G1 ze startą niespełna dwóch długości. Syn Australii z kolei na papierze jest koniem o poziom gorszym, ale biega w kratkę i jeśli będzie miał swój dzień, to może być groźny. Pozostałe Victor Ludorum, Chindit i Ecrivain teoretycznie nie powinny stanowić szczególnego zagrożenia.
   
  W siodle Palace Piera zobaczymy Frankie Dettoriego, na Alpine Stare pojedzie Shane Foley, a duet z Poetic Flarem utworzy Kevin Manning, który na wyłączność dosiada ogiera od samego debiutu. 
   
  Rozpoczęcie gonitwy zaplanowane jest na godzinę 14:50. Zachęcamy do śledzenia poprzez trafonline. 

  Zdjęcie tytułowe przedstawia Palace Piera ubiegłoroczną edycję Prix Jacques Le Marois.(Racing Post)

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły

  Ta strona jest przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich.

  Potwierdź, że masz ukończone 18 lat lub opuść stronę.