More

  Snowfall o klasę lepsza od rywalek w Yorkshire Oaks

  Gwiazda japońskiej hodowli po raz kolejny podkreśla swoją dominację na wyspach. Jest niepokonana w 4 startach trzylatką, a każde z jej zwycięstw było łatwe. Sezon rozpoczęła od wygranej w G3, później całkowicie zdominowała przeciwniczki w brytyjskim i irlandzkim Oaks. Dzisiaj do sukcesów dołożyła Yorkshire Oaks, gdzie pokonała Albaflore o 4 długości. 

  Ostatnią klaczą, która wygrała te wszystkie trzy prestiżowe gonitwy w podobnie łatwym stylu, była wybitna Enable. Ten fakt nie umknął bukmacherom i po dzisiejszym zwycięstwie Snowfall stała się pierwszą faworytką do wygrania Łuku Triumfalnego 5/2. Na drugi plan spadł derbista Adayar 7/2. Trzecią grą w dalszym ciągu jest Tarnawa 11/2, która w ubiegłym sezonie pokonała Inter Royal Lady w Prix de l’Opéra. 

  Oaksistka w treningu O’Breina ukończyła dzisiejszy wyścig w bardzo dobrym czasie. Pobiegła o ponad 3 sekundy szybciej niż Enable przed dwoma laty i niemal 5 sekund szybciej od Love w poprzednim sezonie. Aspektem przemawiającym przeciwko Snowfall jest brak doświadczenia w pojedynkach z ogierami. Od początku swojej kariery rywalizowała tylko w wyścigach dla klaczy. Na pierwsze starcie dające nam dokładne porównanie prawdopodobnie będziemy musieli poczekać do początku października. 

  Zdjęcie tytułowe – News Concerns

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły