More

  Kerlaz i Tkliwy Nihilista z dobrymi występami we francuskich gonitwach płotowych

  Wyhodowany przez Roberta Zielińskiego Kerlaz zajął drugie miejsce w Prix de Valleroy le Sec. Koń po starcie zajął drugą pozycję i przez cały dystans pilnował liderującego Prelandasa. Po ostatnim płocie bez problemów go wyprzedził i rozpoczął finisz. Nie był jednak jedynym koniem, który pokazał świetne przyspieszenie na płaskiej końcówce. Batman For Ever zaoszczędził w dystansie sporo sił i ruszył do walki o zwycięstwo z synem Kardinale. Na ostatnich stu metrach rywal niemieckiej hodowli okazał się szybszy i finalnie wygrał o półtorej długości. Niemniej jednak jest to kolejny bardzo udany występ Kerlaza we Francji.

  Dzień później w bardziej prestiżowej gonitwie biegł Tkliwy Nihilista. Syn Rutena miesiąc temu świetnie sprawdził się w wyścigu podobnej rangi i wygrał bardzo łatwo. To postawiło go w roli bitego faworyta do zwycięstwa w dzisiejszym Prix de la Competition. Ogier hodowli Joanny Zalewskiej większość dystansu galopował na pograniczu trzeciego i czwartego miejsca. Kilometr przed celownikiem ucieczkę rozpoczął Gibralfaro, a stawka się mocno rozciągnęła. Po wyjściu z ostatniego zakrętu Tkliwy Nihilista razem z trójką rywali zdecydowanie przyspieszyli i próbowali dogonić wyraźnie słabnącego uciekiniera. Przewaga okazała się jednak zbyt duża, aby odebrać mu pierwsze miejsce. Przed samym słupem syn polskiego derbisty jeszcze przegrał walkę o drugą pozycję z doskonale finiszującym na ostatnich metrach Vale Of Tof.

  Starty Kerlaza i Tkliwego Nihilisty są kolejny dowodem bardzo dużych możliwości koni z polskimi rodowodami w wyścigach płotowych.


  Zdjęcie tytułowe przedstawia Tkliwego Nihilistę wygrywającego Prix de la Garenne (Jour de Galop)

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły

  Ta strona jest przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich.

  Potwierdź, że masz ukończone 18 lat lub opuść stronę.