More

  Wielkie ściganie na Vincennes

  Już dzisiaj, najbardziej rozpoznawalny na świecie tor wyścigowy dla kłusaków- paryski Hippodrome de Vincennes będzie gościł czołowe cztero i pięciolatki, które zmierzą się w dwóch wyścigach rangi G1 o tytuł najlepszego w swoim roczniku.

  Criterium des 5 Ans (15:15)

  Z gonitwy został wycofany faworyt- Gelati Cut, który doznał urazu, a jego powrót na tor planowany jest zimą. W tej sytuacji najczęściej wskazywane są trzy konie: Go On Boy (11), Gannay de Banville (12) i Gout Baroque (9). 

  Cała trójka miała okazję się spotkać 21 sierpnia. Wówczas najlepszy okazał się Gout Baroque, który sprawił niespodziankę, ogrywając nieznacznie Go On Boy. Powożony i trenowany przez mistrza Jean-Michela Bazire Gannay de Banville ukończył wyścig z większą stratą, ale dobrze wiemy, że Bazire jak nikt inny potrafi skupić się na wyznaczonym celu. Tym celem na pewno jest Criterium, więc dzisiaj możemy oczekiwać zdecydowanie lepszego wyniku.

  Czarnym koniem tej gonitwy może się okazać Gunilla D’Atout (15), pełna siostra bardzo dobrego Eridana. Klacz trenowana przez Sebastiena Guarato, a powożona przez championa Erica Raffina, w przeszłości zaliczała się do najlepszych koni swojej generacji. Po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją, zaliczyła start kontrolny w biegu kwalifikacyjnym do dzisiejszej gonitwy.

  Nasi faworyci: Go On Boy (11)-Gannay de Banville (12)-Gunilla D’Atout (15)-Gout Baroque (9)

  Criterium des 4 Ans (17:35)

  Generacja “H” ma swoich szeregach wiele gwiazd, chociaż nie ma wśród nich zdecydowanego lidera, takiego, jakim w przeszłości był Ready Cash, czy jego synowie Bold Eagle i Facetime Bourbon. 

  Oceniając na podstawie dramatycznego wyścigu kwalifikacyjny z 25 sierpnia, gdzie na finiszu kilka będących w rozgrywce koni zagalopowało, na pierwszego faworyta wyrasta Hokkaido Jiel (7). Powożony przez doświadczonego Pierre Yves Verva ogier odjechał konkurencji na finiszu, notując na celowniku wyraźną przewagę nad liczonymi dzisiaj: Hohoneck (11) i Hooker Berry (12). Jego trener postanowił go po raz pierwszy w karierze całkowicie rozkuć, co ma pomóc w uzyskaniu jeszcze lepszego rezultatu. 

  Trzeba jednak pamiętać, że Hohneck i Hooker Berry to uznane marki i na przestrzeni całej kariery mają na koncie większe dokonania. 

  Nasi faworyci: Hokkaido Jiel (7)-Hooker Berry (12)-Hohneck (11)-Hanna des Molles (9)

  Transmisja z wyścigów będzie prowadzona na żywo w Trafonline.

  Na zdjęciu Hokkaido Jiel/Paris Turf

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły