More

  St Marks Basilica zakończył karierę

  Jeden z najlepszych trzylatków na globie- St Marks Basilica zakończył karierę wyścigową. Trenowany przez Aidana O’Briena syn Siyouniego po świetnej karierze dwuletniej, zwieńczonej wygraną w prestiżowym Dewhurst Stakes, trzylatkiem wspiął się na absolutne wyżyny.

  W tym roku ścigał się tylko w gonitwach najwyższej rangi i wygrał kolejno: francuskie 2000 Gwinei (1600m), Prix du Jockey Club- Derby (2100m), Eclipse Stakes (2000m) i Irish Champion Stakes (2000m). Pokonał takie sławy jak: Tarnawa, Poetic Flare, Mishriff, Addeybb i całą francuską czołówkę trzylatków. 

  Przedwczesne zakończenie kariery mogło być spowodowane urazem, jakiego nabawił się podczas przygotowań do Juddmonte International. Wrócił co prawda zwycięsko na Irish Champion, ale całą prostą finiszową uciekał w prawo, co zaniepokoiło trenera, który nie wykluczył związku z wcześniejszym urazem. 

  Podsumowując karierę St Marks Basilica, trener stwierdził, że prawdopodobnie jest to najlepszy koń, jakiego miał w Ballydoyle. Odważna deklaracja, biorąc pod uwagę jakie sławy wychodziły spod ręki O’Briena. Zapewne ma to związek ze śmiercią wielokrotnego czempiona reproduktorów Galileo, którego gorączkowo próbują zastąpić w Coolmore.

  Potwierdzają to słowa dyrektora sprzedaży w Coolmore- Davida O’Loughlina- „jest najbardziej ekscytującym prospektem hodowlanym od czasów jego dziadka Galileo”.

  Zdjęcie Alan Crowhurst/Getty Images

   

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły