More

  Piątek: Love Awam w Saint-Cloud

  Niepokonana w Polsce klacz arabska Love Awam pobiegnie w piątek we francuskim Saint-Cloud w gonitwie Qatar Arabian Trophy des Pouliches (G1 PA). Na dystansie 2000 m trenowana przez Cornelię Fraisl trzylatka zmierzy się z ósemką rówieśniczek. Na relację z gonitwy zapraszamy do Trafonline o godz. 14.24.

  Po sukcesie w biegu o Nagrodę Białki Love Awam (Al Mamun Monlau – Love Abudhabi / Jaafer ASF) ma nowego właściciela – Khalifa Bin Sheail Al Kuwari. Będzie to bardzo ciekawe porównanie liderki rocznika w Polsce, z końmi we francuskim treningu. Minusem w jej przypadku będzie brak przetarcia w wyścigach rozegranych bardzo mocnym tempem, a takie z pewnością będzie we Francji.

  Większość rywalek spotkała się na początku września na torze La Teste de Buch w wyścigu rangi G2. Najlepsza okazała się wówczas najbardziej też doświadczona Al Wakrah (TM Fred Texas – Majida / Majd Al Arab), reprezentująca znane barwy Al Shaqab Racing. Była ona druga o długość wyprzedzając Sahab (AF Albahar – Manella / Dormane) i Majoie des Forges (Al Tair – Djamuze des Forges / Munjiz) oraz nieco wyraźniej Image du Croate (Munjiz – Beanie du Croate / Dahess), Terre d’Or (Al Tair – Case d’Or / Dormane) i Heelywę (No Risk Al Maury – Al Shahania Aseala / Arawak d’Aroco).

  Dwie pierwsze z wymienionych trenuje T. Fourcy, który siodłał zwyciężczynie trzech ostatnich edycji tego wyścigu i nie jest bez szans na przedłużenie swojej znakomitej passy. Z kolei dla Terre d’Or ostatni występ był zaskakująco nieudany, więc możliwe, że tym razem pod Christophem Soumillonem nawiąże do swoich wcześniejszych występów. Nie można wykluczyć również poprawy ze strony blisko czwartej ostatnio Majoie des Forges.

  Słabsza wydają się dwie pozostałe uczestniczki biegu: Hooreya (AF Albahar – Udjidora de Bozouls / Dormane) i Monda (No Risk Al Maury – Mhaya / Njewman). Z tej dwójki chyba większe szanse na sprawienie ewentualnej niespodzianki ma Monda.

  Lista startowa:

  1. Love Awam – Stephane Pasquier
  2. Al Wakrah – Julien Auge
  3. Sahar – Jerome Cabre
  4. Heelywa – Velentin Seguy
  5. Majoie des Forges – Olivier Peslier
  6. Monda – Mickael Barzalona
  7. Image du Croate – Maxime Guyon
  8. Terre d’Or  -Chrostophe Soumillon
  9. Hooreya – Franck Blondel

  Nasze przywidywania: Al Wakrah – Sahar – Terre d’Or – Majoie des Forges

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły