More

  Love Awam siódma w Qatar Arabian Trophy des Pouliches!

  Trenowana przez Cornelię Fraisl Love Awam nie sprostała czołówce francuskich klaczy rocznika 2018 i zajęła siódmą lokatę w Qatar Arabian Trophy des Pouliches (2000m, G1 PA) rozegranej na torze Saint-Cloud. Wyścig ułożył się dobrze dla dosiadanej przez Stephane Pasquiera trzylatki. W dystansie galopowała na czwartym miejscu, co przy umiarkowanym tempie było świetną pozycją do ataku. Niestety po wyjściu na prostą nie była w stanie dotrzymać kroku bardzo szybkim rywalkom. Ostatecznie z zaciętej walki o wygraną zwycięsko wyszła trochę niedoceniana Image du Croate (Muniz), która pod Maximem Guyonem minimalnie pokonała Sahab (AF Albahar), Mondę (No Risk Al Maury) i faworyzowaną Al Warkah (TM Fred Texas). 

  Czas gonitwy- 2.22,37 mówi sam za siebie. Konie przez większość dystansu galopowały bardzo wolno i dopiero na finiszowych 500m zaczęły się na poważnie ścigać. W tych warunkach szybkość, z której była znana Love Awam w Polsce, okazała się niewystarczająca.     

  Dla Image du Croate (tr JF Bernard, dż.M.Guyon) była to pierwsza wygrana w karierze. Za zwycięstwo zainkasowała dla swojego właściciela 50 000 Euro. 

  Na zdjęciu Love Awam/Tor Służewiec

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły