More

  Uczeń dżokejski zawieszony na pół roku za grę u bukmachera!

  W dniu18 listopada br. British Horseracing Authority znane jako BHA, pod przewodnictwem Tim’a Charlton’a ukarało 22-letniego Finleya Marsha (ucznia dżokejskiego) @finleymarsh za obstawianie zakładów za pośrednictwem Betway, Coral oraz Paddy Power Betfair w latach 2018 – 2019.

  Śledztwo ujawniło, że od marca 2018 r. do lipca 2019 r. zawarł on 119 zakładów na wyścigi konne na kwotę ponad 5 000 £.

  „Zasada, która mówi, że dżokeje nie mogą stawiać na wyścigi konne, jest ważna” – powiedział przewodniczący Tim Charlton, wydając werdykt. Dodatkowo wspomniał, że roczny zakaz byłby właściwy, ale skrócił go ze względu na fakt, iż Marsh zasadniczo żył tak, jakby był już skazany przez ostatnie pół roku.

  Podczas dochodzenia wzięto pod uwagę opinię psychologa klinicznego, który zeznał, że zakłady zawierane przez Marsha były „bezsensowne” i miały na celu radzenie sobie z trudnościami życiowymi 22-latka. „To nie było w żadnej formie przemyślane zachowanie, a to naszym zdaniem, poważnie zmniejsza winę za Twoje zachowanie” – dodał Charlton.

  Warto wspomnieć, że młody uczeń dżokejski miał nie tylko problem z hazardem, ale także walczył z depresją na swój sposób. Dlatego zdecydował się sięgnąć po narkotyki. Przez co zaprzestał jeździć konno już w listopadzie zeszłego roku , aby uniknąć testów narkotykowych.

  Finley Marsh powiedział, że w zeszłym roku był „w naprawdę złym miejscu” i próbował odebrać sobie życie, ale po kilku sesjach u psychologa i wsparciu wśród najbliższych zaczął szukać lepszej przyszłości.

  „Po prostu popadłem w rutynę. Cały czas piłem, zażywałem narkotyki, kokainę i starałem się poprawić sytuację. Oczywiście to nie polepszało mojej sytuacji” – powiedział podczas przesłuchania.

  W marcu tego roku na światło dzienne wyszły nieprzyjemne informacje na temat problemów z narkotykami Finleya Marsha. Komisja dyscyplinarna orzekła, że ​​za to wykroczenie powinien zostać ukarany zawieszeniem na sześć miesięcy.

  Marsh obstawiał konie na których jeździł oraz inne trenowane przez Richard Hughesa, ale także stawiał na wyścigi w Australii, z którymi nie miał żadnego związku. Jego wynik netto to 114 £ straty. BHA uznała, że 22-latek nie starał się wpływać na wyniki wyścigów na które obstawiał zakłady ale cała ta sytuacja budzi wątpliwości co do jego umiejętności jeździeckich. W szczególności, gdy pewnego razu postawił na swojego wierzchowca. W obstawianym przez siebie wyścigu, w którym brał udział uplasował się dopiero na drugiej pozycji. Skoro był tak pewien swojej wygranej w danym wyścigu , dlaczego przegrał?

  Finley Marsh wydawał się czasami zapłakany, gdy przemawiał przed BHA. Powiedział, że starał się porzucić swoje uzależnienie po tym jak BHA skontaktowało się z nim w 2019 roku, gdy organ rządzący został powiadomiony przez Betwayo tym, że Marsh postawił zakład wyścigowy u bukmachera.

  Dodatkowo podczas rozprawy powiedział, że: „Jestem teraz w znacznie lepszym miejscu niż wcześniej, chcę tylko schylić głowę i zrobić to, co właściwe. Wszyscy popełniamy błędy. Popełniłem je i ja, teraz żałuję. Muszę tylko patrzeć w przyszłość i ciężko pracować”.

  Opinie na wyspach dotyczące sprawy Finleya Marsha są podzielone:

   „Życzymy ci powodzenia w dalszej pracy nad rozwiązywaniem swojego problemu. Jesteśmy pod wrażeniem wysiłków, jakie włożyłeś”.

  „To smutny przypadek młodego człowieka, który zmagał się z nałogiem” – powiedział prawnik Rory Mac Neice reprezentujący Marsha. Opisał, jak Marsh tracił pieniądze w kasynach online, a czasem starał się je odzyskać, obstawiając konie, a wszelkie wygrane były wykorzystywane do dalszego hazardu w kasynie. Marsh nigdy nie wycofał żadnych wygranych, powiedział Mac Neice.

  „Kiedy to się stało, nikt nie był bardziej zszokowany niż ja” – powiedział Hughes. „Od samego początku był bardzo pracowitym chłopakiem”.

  Odnosząc się do własnych zmagań z alkoholizmem, R. Hughes powiedział: „Myślę, że miał chorobę taką jak ta, którą ja miałem. Nie ma w nim żadnej złośliwości. Wygląda na to, że robi wszystko, co w jego mocy, aby być lepszym człowiekiem. Będę go w pełni wspierać w każdy możliwy sposób’’.

  „Co tydzień regularnie rozmawiamy o jego samopoczuciu. Jestem prawie pewien, że w tej chwili jest w bardzo stabilnym stanie. Od czasu utraty licencji dżokejskiej pracuje jako stajenny. Wchodzi przed wszystkimi i jest ostatnim do wyjścia. Idzie o krok dalej. Lubi być zajęty i nie prosi o nic w zamian”.

  Myślicie, że Finley Marsh wyjdzie na prostą i po odbyciu kary wróci do udziału w wyścigach?

  Na zdjęciu Finley Marsh. Instagram: finleymarsh.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły