More

  Gorący dzień na Longchamp! Analizy i Prognozy

  Jednym z trzech torów obecnych dzisiaj na antenie Trafonline.pl jest słynny paryski Longchamp, na którym po raz pierwszy w karierze zaprezentuje się polski Falvio! Czteroletni ogier wyhodowany przez Andrzeja i Ryszarda Zielińskich od tego sezonu przygotowywany jest przez Alicję Karkosę. W pierwszym starcie spisał się naprawdę dobrze, zajmując piąte miejsce w mocnej stawce. Tym razem poprzeczka zawieszona jest jeszcze wyżej, ponieważ trafił do gonitwy rangi Listed- Prix Jacques Laffite (17:20). Więcej o wyścigu można przeczytać tutaj.

  Do dzisiejszych Analiz i Prognoz tradycyjnie już wybraliśmy gonitwę z cyklu Quinte +. Będzie to handicap na 1850m- Prix du Pavillon Royal (13:50).

  Dzielnie radzi sobie Norwegian Sir (1), który na przestrzeni całego sezonu zimowo-wiosennego prezentował niezwykle równą formę i regularnie punktował w gonitwach objętych Quinte +. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że wraz z upływającym czasem będzie mu przybywało rywali, którzy zimą odpoczywali, a teraz budują formę i mają więcej świeżości. Jednym z tych koni jest faworyzowany przez Equidię i w „syntezie prasy” Invincible Light (4), który w sezonowym debiucie przegrał z Norwegian Sirem o półtorej długości, a dzisiaj liczy na rewanż. Trener Delzangles pozytywnie ocenia otwarcie sezonu w wykonaniu Invincible Light, równocześnie zwracając uwagę, że wyścig mu się „nie złożył”. Można więc założyć, że będzie tu głównym kandydatem do wygranej. Kolejnym liczonym koniem jest niezwykle solidny Ironwithers (6). Zaskakiwać może opinia trenerki Rondele-Lancelin, która zdradza, że start Ironwithersa w tej gonitwie wymuszony jest brakiem alternatywy. Zaznacza jednak, że koń zregenerował siły po ostatnim wyścigu i jest w dobrej kondycji. Dobre wrażenie w pierwszym starcie po dziesięciomiesięcznej przerwie zrobił Cosmas (11). Dżokej Tonny Piccone uważa, że wszystkie okoliczności są sprzyjające dla nich i liczy na dobry występ. Wśród koni dobrze znanych z naszych „czwórek dnia” wyróżnia się Ridwaan (3), który w ostatnich dwóch startach udowodnił swoją niemałą wartość na torach trawiastych. Trener Vermeulen uważa, że koń cały czas jest konkurencyjny, ale wysoka waga jest pewnym minusem. Do plusów zaliczył skrócenie dystansu. Typowany przez ekspertów na niższe płatne miejsce El Manifico (15) w opinii trenera Smagi może pokazać się z lepszej strony niż w ostatnich wyścigach. Dodajmy, że El Manifico poniesie najniższą wagę w polu, a dosiadający go Cristian Demuro walczy o podium w czempionacie jeźdźców. Mający w siodle Barzalonę Have Dancer (10) w opinii dżokeja, potrzebuje miękkiego, a nawet ciężkiego toru. Dzisiaj tor można określić jako elastyczny (3,3), więc Barzalona nie liczy na nic więcej jak niższe płatne miejsce. Więcej optymizmy ma trener Mauricio Delcher-Sanchez, którego The Laureate (5) powrócił w dobrym stylu po rocznej przerwie w startach. Koń ma wysokie notowania w stajni, a jego forma idzie w górę.

  Nasi faworyci: Invincible Light (4)- Cosmas (11)- The Laureate (5)- Norwegian Sir (1)

  Zdjęcie- Equidia.fr

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły