More

  Klacze z Czech, Niemiec i Polski w Nagrodzie Konstelacji

  Sobota, 4 czerwca 2022, godz. 16:50 – gon. 5

  Nagroda Konstelacji

  Międzynarodowa gonitwa dla 4-letnich i starszych klaczy pod patronatem Polskiego Klubu Wyścigów Konnych.

  Dystans 1907 m

  1. Italia Bere

  Trenowana przez Janusza Kozłowskiego 4-letnia Italia Bere (po Style Vendome) w swoim pierwszym tegorocznym starcie, na początku maja w gonitwie na dyst. 1800 m, finiszowała z końca stawki na drugie miejsce, tylko trzy czwarte długości za Noble Eagle.

  Bardzo solidnie biegała jako trzylatka. Wygrała trzy gonitwy (1400 m, 2 x 2000 m), w pozostałych tylko raz uplasowała się poza czołową trójką (czwarta). W swoim ostatnim ubiegłorocznym występie zajęła trzecie miejsce z niewielką stratą do zwycięskiej Scuti.

  Italia Bere

  2. Sparkle Shout

  Jedna z dwóch reprezentantek czeskich stajni, 4-letnia Sparkle Shout (po Red Jazz) trenera Miroslava Nieslanika, ma już za sobą dwa starty w tym sezonie. Na początku maja zajęła drugie miejsce w gonitwie I kat. na dyst. 2400 m na torze w Moście, wcześniej przybiegła piąta na milę w Pradze. 

  Jako trzylatka była druga w Oaks w Czechach, tylko o jedną długość za Giannah, również trenowaną przez M. Nieslanika, a także trzecia w Westminster Oaks (2000 m) na Słowacji.

  M. Nieslanik odnosi duże sukcesy trenowanymi przez siebie końmi na torach zachodniej Europy. Niedawno sensację sprawił jego Ponntos, który pod Lafranco Dettorim wygrał sprinterską gonitwę G3 na torze ParisLongchamp.

  3. Kabula

  Czteroletnia Kabula (po Fast Company) trenera Emila Zaharieva zapoznała się już z bieżnią wrocławskiego toru i dystansem 1907 m (czyli takim, jak w Nagrodzie Konstelacji), łatwo zwyciężając podczas inauguracji sezonu na Partynicach. Na końcowych 500 m zademonstrowała znakomite przyspieszenie z dalszej pozycji, pokonując m.in. Ragane i Gabriellę Essence, do których miała sporą stratę na początku finiszowej prostej.

  W ubiegłym roku rywalizowała z czołowymi końmi rocznika. W Nagrodzie Westminster Wiosennej, którą wygrała Wedding Ring, była trzecia, wyprzedzając Paradise Hill. Trzecie miejsce zajęła również w gonitwie na dyst. 1800 m, w której zwyciężył późniejszy derbista Guitar Man.

  4. Nania

  Trenowana w Niemczech przez Rolanda Dzubasza 4-letnia Nania (po Jukebox Jury) rozpoczęła tegoroczny sezon pod koniec maja startem w Preis der Baden-Badener Hotellierie & Gastronomie, gonitwie Listed dla klaczy na dystansie 2200 m w Baden-Baden. Zajęła w niej ósme miejsce ze stratą około ośmiu długości do zwyciężczyni.

  W ubiegłym roku zrobiła prawdziwą furorę na Służewcu. Najpierw była bliska sprawienia sensacji w Derby i zdobycia błękitnej wstęgi – w ostatniej chwili o łeb wyprzedził ją Guitar Man. Potem nie dała szans polskim rywalkom w Nagrodzie Westminster Liry (Oaks), pewnie pokonując Paradise Hill i Wedding Ring, a następnie raz jeszcze okazała się od nich lepsza w Nagrodzie SK Krasne, finiszując druga za Nemezis. W Wielkiej Warszawskiej przybiegła piąta o krótki łeb za Night Thunderem.

  Nania

  5. Wedding Ring

  Czteroletnia Wedding Ring (po Holy Roman Emperor) czempiona polskich trenerów Adama Wyrzyka biegała w tym sezonie dwa razy. W kwietniu wystartowała na torze Hoppegarten w Berlinie w Preis des Gestuts Rottgen, gonitwie Listed dla klaczy na dyst. 1600 m, i przybiegła ósma z niewielkimi stratami do poprzedzających ją rywalek. Miesiąc później była siódma w Nagrodzie Golejewka (2000 m).

  W poprzednim sezonie wygrała Nagrodę Westminster Wiosenną, była trzecia w Oaks za Nanią i Paradise Hill i czwarta za obiema rywalkami w Nagrodzie SK Krasne.

  Wedding Ring

  6. Scuti

  Trenowana przez Macieja Janikowskiego 5-letnia Scuti (po Silver Frost) bardzo łatwo wygrała 1 maja w stawce 14 koni gonitwę na dyst. 1600 m, demonstrując dużą szybkość na finiszowych metrach.

  W ubiegłorocznej Nagrodzie Zamknięcia Sezonu (2000 m) była piąta w pięciokonnej stawce. Wcześniej wygrała gonitwę na dyst. 1800 m, pokonując Italia Bere. Oprócz tegorocznej wygranej ma na koncie jeszcze pięć zwycięstw na dystansach 1600 m i 1800 m.

  7. Hyderabadi

  Dwa starty, oba na Służewcu, ma za sobą w tym roku 4-letnia Hyderabadi (po Kheleyf) partynickiego trenera Łukasza Sucha. Z końcem kwietnia była szósta na dyst. 1800 m, trzy tygodnie później na tej samej pozycji przybiegła w gonitwie na dyst. 1300 m.

  W ubiegłym roku dokonała niecodziennego wyczynu, wygrywając trzy gonitwy z rzędu na trzech różnych torach – we Wrocławiu (1907 m), w Sopocie (1600 m) i w Warszawie (1600 m).

  Hyderabadi

  8. Mo My Dream

  Drugą z przedstawicielek czeskich stajni jest 7-letnia Mo My Dream (po Martillo) trenowana przez Janę Manovą. Startowała w tym roku dwukrotnie – w połowie kwietnia była ósma w gonitwie I kat. Velka dubnova cena (1800 m) w Pradze, miesiąc później wystartowała w handikapie Preis der Concordia Versicherungen (Ausgleich II, 1900 m) w Hanowerze, gdzie również zajęła ósme miejsce.

  Wygrała w karierze pięć gonitw, z tego dwie w Niemczech. Jedno ze zwycięstw odniosła w gonitwie I kat. na dyst. 2000 m w Bratysławie, pokonując oaksistkę Zariyannkę.

  9. Paradise Hill

  Trenowana we Wrocławiu przez Michała Borkowskiego 4-letnia Paradise Hill (po Harzand) w tym roku jeszcze nie startowała.

  W poprzednim sezonie zwyciężyła w Nagrodzie Soliny i była druga w Oaks za Nanią, a przed Wedding Ring. W Westminster Derby przybiegła siódma ze znaczną stratą do Nani. Ostatni start miała w Nagrodzie SK Krasne, w której zajęła trzecie miejsce, tracąc trzy czwarte długości do Nani i wyprzedzając o dwie długości Wedding Ring.

  Paradise Hill

  Piotr Pękala, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły