Prosto ze Stajni (2 listopada 2025, cz.1)

Wypowiedzi trenerów dotyczące koni startujących na Służewcu w najbliższą niedzielę (2 listopada). Część pierwsza.

Adam Wyrzyk

Oasis King – Odnalazł się na nieco dłuższym dystansie i widać, że mu to odpowiada. Utrzymuje się w formie i powinien powalczyć o miejsce w czołówce.

Umberto – Ma udany sezon. Postaramy się go zakończyć jeszcze jednym pozytywnym akcentem i osiągnięciem niezłego wyniku.

Montenegrin – Nie jest przemęczony. Zależy mi, żeby trochę go oszczędzić na kolejny sezon, w którym powinien biegać jeszcze lepiej. Dystans nie stanowi dla niego problemu.

Guerrero Andaluz – Na pewno się poprawi. Widać na treningach, że się ożywił, ale niewątpliwie nie jest to koń na dwulatka.

Małgorzata Łojek

Dżazman – To ewidentnie dystansowy koń, więc dla niego im dalej, tym lepiej. Inna sprawa to to, czy starczy mu klasy, żeby na tym poziomie podjąć skuteczną rywalizację. Jest w formie.

Furor Divinus – W handikapie jest oceniony podobnie, jak Dżazman. Także lubi dystans, choć w jego przypadku nie mam pewności, czy aż taki. Wygląda super i nie jest przemęczony, co będzie działało na jego korzyść.

Pani Olga – Za każdym razem mam nadzieję, że się przełamie i wygra, ale dotąd to się nie sprawdziło. Chciałoby się, żeby ten moment nastąpił, choć rywale mają zapewne podobne plany i nadzieje.

Basal Al Khalediah – Ma przeciętne możliwości, ale bardzo się stara. Daje z siebie wszystko, co może. Zobaczymy, na ile to wystarczy w tej stawce.

Wiaczesław Szymczuk

Nagi Instynkt – Nic nie stracił z formy, jaką ostatnio zaprezentował. Powinien być widoczny.

Akryl – Pobiegnie tu trochę awansem, choć na korzyść trzeba zapisać to, że wystartuje w gronie kilku, a nie kilkunastu koni.

Night Raven – Musi nabierać doświadczenia i oswoić się z maszyną startową, dlatego ma ostatni numer. Powinna się poprawiać, jeśli na starcie nie będzie problemów.

Wojciech Olkowski

Rue Boutebrie – Ma korzystną wagę i postaramy się to wykorzystać w jesiennych warunkach.

Słodka Czekolada – Na poziomie I grupy na pewno będzie jej trudniej niż ostatnio, ale robi postępy i myślę, że może powalczyć o pozytywny wynik.

Bint Marshal – Chociaż lubi jesienne warunki, musi się pokazać lepiej niż ostatnio. Spróbujemy, jak poradzi sobie pod amazonką Anną Gil.

Sergey Vasyutov

Ksar de l’Ardus – Powinien sobie poradzić z dystansem. Wymaga mocniejszej jazdy, dlatego pojedzie na nim doświadczony dżokej. Odnoszę wrażenie, że tor piaskowy mu bardziej odpowiada, ale i tak liczę na udany start.

Al Dhahabi – Pokazał się ostatnio z bardzo dobrej strony i lekko wygrał pod dżokejem. Nie jest jednak koniem wymagającym silnej ręki i powinien współpracować z amazonką, dzięki której poniesie korzystną wagę.

Andrzej Laskowski

Mahsoub – Większość rywali poniesie od niego korzystniejsze wagi, co nie ułatwi mu zadania. Ma spore możliwości, jednak jest koniem upartym i nie zawsze chce je zaprezentować.

Mghetha – Utrzymuje się na swoim poziomie. Będzie zmiana jazdy, pojedzie amazonka Anna Gil.

Janusz Kozłowski

Viento Fuerte – Na swoim poziomie. Z płatnego miejsca będziemy zadowoleni.

Udostępnij

Powiązane artykuły

Zbliżające się wydarzenia

Najnowsze artykuły