More

  W środę w Traf Online 17 gonitw z Francji i wysokie kumulacje tripli i kwinty

  We wtorek w Traf Online padła wysoka wygrana w zakładach czwórki – 4080 złotych. Na środę Traf Online przygotował ofertę, która daje możliwość obstawienia i obejrzenia 17 gonitw. Transmisja z Francji obejmuje rywalizację z torów w Senonnes-Pouance (gonitwy płaskie), Evreux (gonitwy płaskie) i Lyon-Parilly (kłusaki). Tego dnia dostępne będą dwie czwórki w biegach nr 11 (o godzinie 16.17) i nr 16 (o 17.55), obie z pulą gwarantowaną 2066 zł.

  Dodatkowo tego dnia będzie wysoka kumulacja tripli (ponad 1700 zł), która zaczyna się o godzinie 13.25 i polega na wytypowaniu zwycięzców pierwszych trzech gonitw. Kumulacja jest również w kwincie (ponad 2882 zł), jej początek o godzinie 17.02 (biegi 13-17). Pierwszy wyścig już o godzinie 13.25, natomiast ostatni został zaplanowany na 18.15.

  Omawianie gonitw zaczniemy od Prix De Vans Theault – to wyścig płaski dla koni trzyletnich na dystansie 1350 metrów na torze Senonnes-Pouance. Ten handicap rozpoczyna pierwszą w środę triplę, i jest to pierwsza gonitwa w programie Traf Online (13.25).

  Jedną z mocnych kandydatek do wygrania wyścigu wydaje się być (nr 3) świetna pochodzeniowo Maysan (Siyouni – Iltemas po Galileo). Klacz ze stajni Al Shaqab Racing do tej pory ścigała się trzy razy w karierze, ale jeszcze nie udało jej się wygrać wyścigu. Nigdy natomiast nie wypadła z pierwszej piątki. Z debiutu (10 czerwca 2022 r.) zajęła dobre trzecie miejsce w Compiegne na 1400 metrów. Największym jej sukcesem jest druga lokata w poprzednim biegu, ścigała się (17 sierpnia 2022 roku) w Argentan na 1300 metrów.

  Jest córką jednego z czołowych francuskich reproduktorów, ogiera Siyouni, który dał osiem koni mających na koncie przynajmniej jedno zwycięstwo w biegu najwyższej rangi (G1). Siyouni w karierze wyścigowej zarobił ponad 400 tysięcy funtów, był drugi na liście najlepszych reproduktorów 2022 roku we Francji. Stanówka ogierem kosztuje 150 tysięcy euro. Matka klaczy – Iltemas (po świetnym Galileo) zarobiła w karierze wyścigowej 64 tysiące euro. Największym jej sukcesem było wygranie Prix des Tourelles (Listed we Francji na 2400 metrów). Trzyletnią Maysan po raz drugi dosiądzie amazonka Coralie Pacaut (60 kg).

  Dobrze zapowiada się również (nr 4) Poppy Carew (Profitable – Teeline po Exceed And Excel). Klacz zaczęła karierę wyścigową 10 czerwca ubiegłego roku w Wielkiej Brytanii, gdzie ścigała się do października, notując trzy płatne miejsca. W grudniu rozpoczęła starty we Francji. Najlepiej spisała się 1 kwietnia w Saint-Cloud, zajmując drugie miejsce na dystansie 1400 metrów. Jej ojciec Profitable wygrał jako czterolatek King’s Stand Stakes (G1 dla koni trzyletnich i starszych w Wielkiej Brytanii na 1000 metrów). Stanówka tym reproduktorem kosztuje 9 tysięcy funtów. Klacz Poppy Carew poniesie wagę 57 kg, a w siodle zobaczymy utalentowaną amazonkę Maryline Eon, która wygrała w tym sezonie 13 wyścigów.

  Po zwycięstwie 24 marca w Senonnes na 1350 metrów, dobrze zapowiada się (nr 5) Bolsurey Fal Mor (Bold Quest – Surrey Spirit po Invincible Spirit), który w dziewiątym starcie w karierze wygrał w tym roku wyścig. Jego ojciec Bold Quest cztery razy ścigał się w Irlandii, ale nie udało mu się wygrać wyścigu. W Irlandii największym jego sukcesem było zajęcie trzeciego miejsca w Leopardstown na dystansie 2000 metrów. Trzyletniego doświadczonego ogiera Bolsurey Fal Mor będzie dosiadać Thomas Blanchouin, mający trzy wygrane wyścigi we Francji podczas tego sezonu.

  Typy portalu Equidia: 3-4-5-1-2

  Kolejny bieg to Prix Yves Montand – wyścig płaski dla koni trzyletnich na dystansie 1800 metrów. Gonitwa sprzedażna zostanie rozegrana na torze Evreux o godzinie 17.02. (bieg nr 13 w programie Traf Online). Ważną informacją jest to, że od tego biegu rozpoczyna się kwinta (skumulowana pula ponad 2882 zł).

  Faworytką tych zmagań jest (nr 9) Dschingis Shaan (Dschingis Secret – Kigali po Dalakhani). Klacz zadebiutowała w ubiegłym roku. Ścigała się 11 razy i udało jej się wygrać jeden wyścig (23 października 2022 roku) w Saint-Brieuc na 1700 metrów. W tym sezonie najlepiej spisała się 20 marca w Compiegne na dystansie 1800 metrów, zajmując drugie miejsce w gonitwie sprzedażnej. Jej ojciec Dschingis Secret został wyhodowany w Niemczech. Jako trzylatek wygrał włoski St. Leger (G3 dla koni trzyletnich i starszych na 2800 m). Zwyciężył również w Grosser Preis Von Berlin (niemieckie G1 dla koni trzyletnich i starszych na 2400 metrów) na torze Hoppegarten. Ogier w karierze wyścigowej zarobił ponad 400 tysięcy euro. Stanówka tym reproduktorem w 2022 roku kosztowała 4 tysiące euro. W siodle klaczy Dschingis Shaan zobaczymy Clementa Guitrauda.

  Obiecująco wyglądają także szanse (nr 2) We Can Do It (Scissor Kick – Meulles po Scat Daddy). Po wygraniu ostatniego wyścigu (2 marca) w La-Roche na 1700 metrów, z pewnością właściciele i trener mają apetyt na drugie z rzędu zwycięstwo. Do tej pory to był jedyny triumf trzylatka, który pięć razy w karierze zajmował płatne miejsce. Jego ojciec Scissor Kick był niezłym sprinterem ścigającym się w Australii. Wygrał między innymi ATC Up & Coming Stakes (G3 w Sydney dla koni trzyletnich na 1300 metrów). W karierze wyścigowej ogier zarobił ponad 500 tysięcy dolarów australijskich. Trzyletniego We Can Do It dosiądzie Axel Baron, mający osiem zwycięstw w tym sezonie.

  Oprócz faworyzowanych, a wyżej opisanych koni, francuscy dziennikarze liczą na zaciętą walkę o dalsze miejsca w pierwszej czwórce między (nr 5) Tindaya (Style Vendome – Feel Alive po American Post) i (nr 4) Zabir (Dabirsim – Zalia po Oasis Dream).

  Klacz (nr 5) Tindaya nieźle spisała się w swoim poprzednim starcie, zajęła drugie miejsce 2 kwietnia w Royan na dystansie 1600 metrów. Natomiast Zabir ostatni raz ścigał się 24 marca w Croise – Laroche na 1800 metrów i zajął odległe 13. miejsce. Biorąc pod uwagę ostatnie wyścigi tej dwójki, większą szansę na dobry wynik powinna mieć Tindaya, która poniesie wagę 56,5 kg, a dosiadać ją będzie Ayman Bentahar, mający na koncie sześć zwycięstw w trwającym sezonie. W siodle Zabira zobaczymy Morgana Delalande (58 kg), który wygrał w tym roku osiem wyścigów.

  Typy portalu Equidia: 9-2-5-10-1

  Ciekawie również zapowiada się gonitwa druga w programie Traf Online (o godzinie 13.50). Na torze Lyon-Parily odbędzie się Prix Grand National Du Trot – wyścig G3 dla kłusaków (sulki) na dystansie 2825 metrów.

  Typy Midi Libre: 8-6-1

  Typy portalu Equidia: 6-1-8

  Typy Le Parisien: 6-8-1

  Zapraszamy do oglądania transmisji w Traf Online.

  Karol Pilich

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły