More

  Niedziela na Służewcu pełna atrakcji wyścigowych i samochodowych

  Aż cztery gonitwy najwyższej kategorii zostaną rozegrane w niedzielę na warszawskim torze. Rywalizacja wśród czołowych koni arabskich będzie toczyła się o Nagrodę Porównawczą, natomiast folbluty powalczą o Nagrody: Criterium, Efforty i Mokotowską, wyłaniającą tzw. „zimowego faworyta” na przyszłoroczne Derby. W niedzielę na Służewcu będzie można też podziwiać piękne auta klasyczne.

  Chociaż większość rozstrzygnięć sezonu 2022 już za nami, to w niedzielę, w pięknej jesiennej aurze czeka nas mnóstwo ciekawych wyścigów.

  Gonitwy porównawcze bez przedstawicieli najmłodszych roczników
  Criterium (dla folblutów) i Porównawcza (dla arabów), to gonitwy, w których po raz pierwszy reprezentanci najmłodszych roczników mogą skonfrontować się z czołówką koni starszych. W tym roku nie zobaczymy jednak na starcie w żadnym z tych biegów tej wyścigowej młodzieży. W Criterium dojdzie zatem do kolejnej rywalizacji tercetu, który zdominował tegoroczne zmagania na najkrótszych dystansach. Mowa o mających już po trzy wygrane w tym sezonie doświadczonych ogierach Timemaster i Emiliano Zapata oraz dwukrotnie pierwszej na poziomie kategorii A, utalentowanej trzyletniej klaczy Jenny of Success.

  Timemaster w Criterium ponownie zmierzy się z Jenny of Success

  Po trzech tygodniach od kapitalnego występu w biegu o Nagrodę Michałowa, zobaczymy Amwaj Al Khalediah, która wystartuje z pozycji mocnej faworytki do zdobycia Nagrody Porównawczej. Podopieczna trenera Kacprzyka w aktualnej formie wydaje się trudna do pokonania, chociaż, jak zwykle, silną reprezentację wystawiają Cornelia Fraisl (rozkręcający się Kenjiy oraz zagadkowa, niepokonana dotąd w trzech startach Medan oraz mający na swoim koncie międzynarodowy sukces Bieshan), a także Maciej Janikowski (duet Apollo del Sol i Sharm El Sheikh). Nie bez szans na dobry wynik będą też szybki Almared i silny Ewest. Czy ktoś zagrozi Amwaj Al Khalediah, biegającej w tym roku nieco „w kratkę”?

  Amwaj al Khalediah będzie gwiazdą Nagrody Porównawczej dla koni arabskich

  Najlepsze dwulatki na start
  W niedzielę na torze nie zabraknie zmagań czołówki dwulatków. Oba wyścigi najwyższej kategorii dla tego rocznika, o Nagrody Efforty oraz Mokotowską, będą miały swoich zdecydowanych faworytów. Wśród klaczy dominację postara się podtrzymać Marigold Blossom, która w czterech startach musiała uznać wyższość przeciwnika tylko raz, ale nie przegrała jeszcze z żadną rówieśniczką. Główną rywalką trenowanej przez Macieja Jodłowskiego klaczy wydaje się być biegająca dla tych samych właścicieli Migliore Speranza, ze stajni Janusza Kozłowskiego.

  Marigold Blossom będzie zapewne faworytką Nagrody Efforty

  Liczniejszą stawkę zgromadziła Nagroda Mokotowska, w której zobaczymy ósemkę ogierów, z przygotowywanym przez Krzysztofa Ziemiańskiego Clydem na czele. Bilans tego ostatniego jest zresztą dokładnie taki sam jak wspomnianej wcześniej Marigold Blossom: trzy zwycięstwa w czterech startach i wygląda na to, że jego szanse na kolejną wygraną są bardzo duże. Z dobrej strony pokazały się dotychczas mniej doświadczony Senlis oraz polskiej hodowli Tarik i External Power. Szybko poprawiają się Joe Black i The Clash, więc może w niedzielę pokuszą się o sprawienie niespodzianki?   

  Start do pierwszej gonitwy o godzinie 12:00.

  Nagroda Mokotowska 12:30

  Nagroda Criterium 14:30

  Nagroda Porównawcza 15:00

  Nagroda Efforty 15:30

  Niedziela na Torze Służewiec będzie dniem szczególnym. 23 października zapraszamy na jedyny w swoim rodzaju Jesienny Piknik w klimatycznej aurze z wieloma atrakcjami. Tego dnia na Służewcu królować będą konie – te wyścigowe, ale również mechaniczne podczas imprezy – Zlot Aut Klasycznych – Tetzlaff Classic Car oraz wystawy aut Automobilklubu Polskiego.

  „Polacy kochają samochody tak, jak niegdyś kochali konie. Nawet w okresie niepewności, kiedy ideologia była przeciwna motoryzacji, śpiewano piosenki, organizowano spektakle i popularyzowano w filmie wszystko, co tylko przypominało samochód bądź motocykl. Mimo, że czas ten odszedł w zapomnienie, jedno nadal pozostaje niezmienne. Sympatia dla tych pojazdów.

  Obecnie nie sposób przejść  obojętnie obok Fiata, którym jeździł filmowy „Czterdziestolatek” czy Poloneza, za kierownicą którego zasiadał porucznik Borewicz w serialu „07 zgłoś się”.  Zważywszy, że na co dzień walczymy z podstępną rdzą, matowieniem lakieru i brakiem oryginalnych części zamiennych, czujemy się wyjątkowo spotykając życzliwy uśmiech. Tym bardziej cieszy moment, w którym będziemy mogli wyjść  do Państwa i udostępnić – choćby w części – klubowy dorobek. Nie zabraknie samochodów amerykańskich, dysponujących potworną mocą.

  Porównamy je z wybranymi autami europejskimi: BMW i Porsche. Pokażemy, jak surowy klimat w północnej Europie kształtował konstrukcję SAAB-a. Udowodnimy, że włoski Fiat 125 i krajowy Fiat 125p – to dwa różne samochody. Za sprawą skuterów Osa wrócimy do wiosennych i letnich wypadów za miasto. Przypomnimy, jakie samochody sportowe były dostępne na rynku tuż po transformacji ustrojowej. A kiedy otworzymy maskę GMC, damy Państwu ołówek i spróbujemy swobodnie postawić go na pracującym silniku” – w ten sposób zachęcał na Torsluzewiec.pl do niedzielnej wizyty na warszawskim hipodromie Jacek Baliński.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły