More

  Niemcy szturmują Francję, a w środę w Traf Online 17 gonitw z czterech torów

  Traf Online oferuje w środę do obejrzenia i obstawienia 17 wyścigów z Francji. Transmitowane wyścigi odbędą się na torach w Strasbourgu (biegi płaskie i płotowe), Pornichet (gonitwy płaskie), Tuluzie (gonitwy płaskie) i Lisieux (kłusaki). Tego dnia będzie możliwość obstawienia trzech czwórek, pierwszy taki zakład już w drugim biegu (pula gwarantowana 2533 zł) o godzinie 13.50, kolejne pojawią się w gonitwach nr 10 o 16.10 (pula gwarantowana 2538 zł) i nr 17 o 18.13 (pula gwarantowana 2683 zł). Dodatkowo kumulacja pierwszej tripli (gonitwy 1-3) wynosi ponad 745,50 zł. Pierwsza gonitwa została zaplanowana na godzinę 13.25, natomiast ostatnia na 18.13.

  Pierwszy omawiany bieg to Prix Dany Schneider (gonitwa nr 5 w programie Traf Online) o godzinie 14.42 – wyścig dla koni trzyletnich na dystansie 2000 metrów (maiden). Rywalizacja odbędzie się na torze w Strasbourgu, gdzie blisko mają Niemcy i wyścig będzie miał mocno niemiecką obsadę.

  Do gonitwy zostało zapisanych 16 koni (ponad połowa jest trenowana w Niemczech), a wśród nich wszystkie od numeru 12 do 16 wystartują pierwszy raz w karierze.

  Z grupy koni debiutujących obiecująco wygląda (nr 12) Queen’s Boy (Sea The Moon – Queen Victoria po Manduro), syn niemieckiego derbisty, ogiera Sea The Moon. Ojciec Queen’s Boya wygrał w karierze wyścigowej także między innymi Oppenheim-Union-Rennen, czyli gonitwę G2, rozgrywaną w Kolonii na dystansie 2200 metrów. W siodle trzylatka, którego trenuje w Niemczech Henk Grewe, zobaczymy Eddy’ego Hardouina, który wygrał w tym sezonie 13 wyścigów.

  Jednak jedną z faworytek wydaje się być (nr 11), również trenowana w Niemczech – Robinie (Cracksman – Romance Story po New Approach). Klacz ma za sobą dwa dobre wyścigi. Ścigając się w Dortmundzie (8 października 2022 r. na 1600 m) i Chantilly (30 października 2022 r. na 1500 m), kończyła na drugim miejscu. Mimo udanych biegów, trzeba mieć na uwadze to, że pobiegnie pierwszy raz w tym sezonie.

  Pochodzenie klaczy zdecydowanie przykuwa uwagę. Jest córką ogiera Cracksman, który w wygrał między innymi Prix Ganay (G1 we Francji dla koni czteroletnich) na dystansie 2100 metrów i dwukrotnie Champion Stakes (G1 w Wielkiej Brytanii) na 2000 metrów. Reproduktor dał jedną zwyciężczynię (Aloa) gonitwy G2 w Mediolanie (Premio Dormello dla dwuletnich klaczy na 1600 metrów). Obecnie stanówka ogierem wynosi 17 500 funtów. Klaczy Robinie dosiądzie Theo Bachelot.

  Cracksman – ojciec Robinie

  Najgroźniejszym rywalem klaczy powinien być (nr 2) Vidalgo (Brametot – Villebaudon po Le Havre), wyhodowany i również trenowany w Niemczech. Ogier do tej pory ścigał się dwa razy i zajmował szóste ( 19 listopada 2022 r.w Monachium na 2000 m) oraz piąte (15 lutego w Cagnes-Sur-Mer na 2000 m) miejsce. Jego ojcem jest Brametot ze stajni Al Shaqab Racing.

  Pochodzący z Irlandii reproduktor w karierze wyścigowej wygrał francuskie Derby (G1 – Prix Du Jockey Club), Poule d’Essai des Poulains (francuski odpowiednik 2000 Gwinei). W 2019 roku zajął piąte miejsce w Nagrodzie Łuku Triumfalnego, bieg wygrała wtedy świetna Enable. Ogier zarobił ponad półtora miliona euro, biorąc udział w gonitwach we Francji i Wielkiej Brytanii. Stanówka tym reproduktorem w 2022 roku wynosiła 5 tysięcy euro. W siodle Vidalgo zobaczymy Augistina Madamet.

  Na miejsce w pierwszej czwórce szansę ma (nr 7) kolejny koń trenowany w Niemczech – Pure Power (Tai Chi – Pure Poison po Saddex), który dobrze spisał się w debiucie. Trzylatek w pierwszym wyścigu zajął niezłe trzecie miejsce, ścigając się (11 listopada 2022 r.) w Strasbourgu na dystansie 2000 metrów. Jego ojciec Tai Chi został czempionem reproduktorów 2022 roku na Węgrzech. W karierze wyścigowej największym jego sukcesem było wygranie Preis des Winterfavoriten (G3 w Niemczech dla dwuletnich koni na 1600 metrów) oraz zajęcie trzeciego miejsca w Critérium de Saint-Cloud (francuskie G1 dla dwulatków na 2000 metrów). Ogier obecnie kryje w Gestut Ohlerweiherhof za 4,5 tysiąca euro. Pure Powera dosiadać będzie amazonka Perrine Cheyer.

  Typy Traf Online: 2-11-3-1

  Kolejnym omawianym biegiem będzie Prix De La Grande Parade – wyścig dla koni czteroletnich i starszych na dystansie 2100 metrów w Pornichet. Handicap divise klasy 3 o godzinie 18.13. Wyścig nr 17 w programie Traf Online, w którym będzie możliwość obstawienia czwórki z pulą gwarantowaną 2683 zł.

  Konie wycofane: (nr 7) Catalina.

  Głównym kandydatem do wygrania wyścigu powinien być (nr 2) Ad Libitum (Amaron – Timocita po Timos). Czterolatek ścigał się już 11 razy, a na pierwsze zwycięstwo musiał czekać prawie rok. Sukces odniósł w Pornichet, ścigając się 1 lutego na dystansie 2100 metrów.

  Jego ojcem jest Amaron, który zarobił w karierze wyścigowej ponad 400 tysięcy euro. Ogier był wysokiej klasy sprinterem w Niemczech i we Włoszech. Wygrał między innymi Premio Vittorio Di Capua (G1 we Włoszech na 1600 metrów). Ad Libitum dosiądzie Thomas Blanchouin, który rozpoczął karierę w 2020 roku i wygrał do tej pory 25 wyścigów.

  Finisz wyścigu wygranego przez Ad Libitum. Fot. Equidia

  Groźnym rywalem, z szansami na wysokie miejsce, jest (nr 15) Le Bolero (Elusive City – Mojo Moon po Slickly). Mający na koncie trzy wygrane wyścigi sześciolatek, poniesie najniższą wagę w stawce (52,5 kg), a to może okazać się kluczem do sukcesu. Dla porównania wyżej wymieniony (nr 2) Ad Libitum będzie niósł siedem kilogramów więcej.

  Ojciec Le Bolero, to Elusive City, który jako dwulatek był bardzo dobrym sprinterem. W 2002 roku był najlepszym dwuletnim koniem ścigającym się we Francji, wygrał Prix Morny (G1 we Francji na 1200 metrów). Dodatkowo został sklasyfikowany na trzecim miejscu w europejskim rankingu dwulatków rocznika 2000. Le Bolero dosiadać będzie amazonka Marylene Eon, mająca w tym sezonie osiem wygranych wyścigów. Na sukces sześciolatka dość mocno liczą niezależni typerzy z portalu Equidia.

  Nie bez szans na dobre miejsce jest również (nr 9) One More Night (The Grey Gatsby – Aster Nox po Elusive Quality). Klacz ścigała się już 30 razy, ale tylko raz udało się jej wygrać (28 grudnia 2022 r.) w Pornichet na dystansie 1700 metrów. Jest córką ogiera The Grey Gatsby, francuskiego derbisty i zwycięzcy Irish Champion Stakes (G1 w Irlandii na 2000 m). Ogier był najwyżej ocenionym koniem po reproduktorze Mastercraftsman, jego najwyższa nota wyniosła 126 funtów, zarobił ponad 2,5 miliona funtów. W siodle One More Night zobaczymy Leo Russella, młody jeździec zadebiutował we wrześniu 2020 roku.

  Do koni, które mogą walczyć o wysokie miejsce w pierwszej czwórce, powinno się zaliczyć (nr 4) Zoffwaltz (Zoffany – Hadrian’s Waltz po Holy Roman Emperor). Klacz w tym sezonie ścigała się dwa razy i w każdym z tych wyścigów zajęła pierwsze miejsce. Oba zwycięstwa odniosła w Pornichet na dystansie 1700 metrów (26 stycznia i 14 lutego). Jednak w środę czeka ją wyścig na dystansie o 400 metrów dłuższym niż w poprzednich biegach. Dodatkowo nigdy nie ścigała się na dłuższym dystansie niż 2000 metrów, ostatni taki bieg (Mont-De-Marsan, 1 października 2022 r.) ukończyła na 10. miejscu.

  Jej ojciec był jednym z najlepszych pierwszorocznych reproduktorów w 2015 roku. W karierze wyścigowej największym jego sukcesem było wygranie Phoenix Stakes (G1 dla dwulatków w Irlandii) na dystansie 1200 metrów. Zoffwaltz dosiadać będzie Alexis Pouchin, mający w tym sezonie 22 wygrane wyścigi.

  Typy Traf Online: 2-9-4-15

  Zapraszamy do oglądania transmisji w Traf Online.

  Karol Pilich

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły