More

  W Saint-Cloud pobiegną trenowane przez Alicję Karkosę Batiar i Queen of Kahraman. Kumulacja trójki i czwórki

  Sporo emocji czeka nas podczas piątkowej transmisji francuskich wyścigów na trafonline.pl. Do rozegrania jest skumulowana trójka w pierwszej gonitwie dla kłusaków w La Capelle. Zaplanowano dwie czwórki. Pierwsza, skumulowana (ponad 2 000 złotych), w Saint-Cloud (gonitwy płaskie) oraz w Paryżu (kłusaki). Pobiegną również dwa konie trenowane przez Alicję Karkosę. Zagościmy także w Marsylii, gdzie na torze Borely odbędą się wyścigi płaskie.

  Na torze Vincennes mityng rozpoczyna się bardzo późno, bo o godz. 18.23. Z tego powodu będziemy transmitować tylko jedną gonitwę z Paryża. Ale za to czwórkową. W wyścigu klasy D – Prix de Regulus – z pulą nagród 58 000 euro zmierzą się 4-letnie klacze. Będzie to bieg handicapowy. Klacze z numerami 1-5 wystartują z dystansu 2850 metrów, zaś 6-13 będą miały do przebiegnięcia 25 metrów więcej.

  Wydaje się, że klacze z pierwszej linii mają mniejsze szanse na udział w rozgrywce. Biegały albo na słabszych torach, albo ich forma spada. W czwórce więc, powinny zameldować się te, z drugiej linii.

  Najmocniej jest liczona Haitian Fight Song (numer 9), która ostatnio była dwa razy druga na Enghien i Vincennes. Za najgroźniejszą jej konkurentkę uważa się Hemmę de Brikvil (8). Ona ostatnio wygrała klasę D w Paryżu. Nie można pominąć Gaultherii (13) – ostatnio trzecie miejsce na Vincennes. Mało doceniana w dwóch ostatnich wyścigach była Help Me Win (12). A ona potrafiła w Paryżu zająć w klasie D trzecie, zaś w klasie C drugie miejsce. Ma ogromne szanse pogodzić dwie wielkie faworytki biegu.

  – Haitian Fight Song ma na swoim koncie szereg znakomitych występów. Nadal jest w dobrej formie. Ma dużą szansę wygrać – twierdzi trener klaczy Hedi Le Bec.

  Prognozy Equidii: 9-12-11-8-13-5-4

  Synteza prasy:

  Pierwsze miejsce (w nawiasie liczba wskazań) – 9 (7), 8 (3)

  Drugie miejsce – 8 (5), 12 (3), 4 (1), 9 (1)

  Propozycja czwórki: 8,9,12/8,9,12,13/8,9,12,13/8,9,10,11,12,13

  W Saint-Cloud wystartują dwa konie trenowane przez Alicję Karkosę. W gonitwie sprzedażnej Prix de Chaville (23 000 euro, 2 100 metrów, po trawie, godz. 14.15) wystąpi Batiar (3) pod Brandonem Flamentem. 3-letni koń startował we Francji dwa razy. Jako ogier, w lutym, w gonitwie z warunkami, był w Deauville 11, ostatni. Natomiast w kwietniu, jako wałach, w Compiegne uplasował się na drugim miejscu w wyścigu sprzedażnym, sprawiając sensację w totalizatorze.

  Koń jest w coraz lepszej formie i może pokusić się o niespodziankę. Jako jedyny nie ma handicapu. W przedpołudniowych notowaniach był trzecią grą na sześć koni razem z dopisanym Lost in Music (2). Faworytką jest Pebblesshinybright (1), zaś drugą grą Liking (6). Ta czwórka powinna zająć czołowe lokaty.

  Im bliżej wyścigu, tym Batiar jest coraz bardziej liczony przez francuskich graczy

  O godzinie 16. pobiegnie Queen of Kahraman (11). 3-letnia klacz tureckiego właściciela wystartuje w handicapie za 25 000 euro, po trawie, na 2 000 metrów w Prix de Pyrenees. Niemiecką klacz dosiądzie Thomas Trullier. Najwyższy handicap – po 32,5 – mają Mehlango (1) i Marker (2), najniższy Fantastic Deal (12) – 29. Queen of Kahraman – 30. Klacz, choć nie należy do faworytów wyścigu, powinna spisać się lepiej niż w ostatnim starcie, w którym była ósma. Przed południem była przedostatnią grą na12 koni.

  Program wszystkich piątkowych gonitw z Francji wraz z typami jest dostępny po zalogowaniu na trafonline.pl.

  MACRO

  Na zdjęciu tytułowym Haitian Fight Song (9) zajmuje drugie miejsce na Vincennes Fot. equidia.fr

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły